PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd instalacji PonyGallery 2.5.0 PL



piatek33
08-10-2008, 22:50
Podczas instalacji komponentu PonyGallery 2.5.0 PL pojawia się następujący błąd:


Instalacja nowego component - Błąd Instalacja nie powiodła się.
Usuń najpierw katalogi pozostałe po poprzedniej instalacji : "/var/www/virtual/wosp-swiebodzice.cba.pl/components/com_ponygallery/"
Komunikat byłby jak najbardziej zrozumiały gdyby nie fakt, że te katalogi które mam usunąć nie istnieją, a komponent nie był wcześniej nigdy instalowany. Strona, na której próbuję zainstalować ową galerię, stoi na Joomli 1.0.15 (adres: www.wosp-swiebodzice.cba.pl (http://www.wosp-swiebodzice.cba.pl)).

Przejrzałem cały internet, lecz on nic nie wie na ten temat. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu i z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.

zwiastun
08-10-2008, 22:55
Gratuluję, żeś dał radę przejrzeć caaaaaaaaaały Internet. :)
Skąd masz pakiet instalacyjny PG? W jakiej wersji kodowej? Na czym instalujesz?

piatek33
08-10-2008, 23:16
Pakiet instalacyjny ściągnąłem ze strony www.joomlapl.com (http://www.joomlapl.com) . Następnie, żeby sprawdzić czy to wina instalatora i jego wersji ściągnąłem PonyGallery 2.2.0 z portalu www.jokris.info (http://www.jokris.info) , lecz przy próbie instalacji pojawiał się ten sam błąd mówiący o tym, że powinienem usunąć katalog poprzedniej instalacji PG. Próbowałem instalować ten komponent ze spakowanego archiwum oraz z plików w katalogu na serwerze, ale obie te metody zawodzą.

Nie wiem czy będą pomocne te dane ale w razie czego od razu zamieszczam:


Wersja MySQL: 5.0.51a-9+lenny2-log
Wersja PHP: 5.2.5-3
Serwer WWW: Apache/2.2.9 (Debian)
Interfejs serwera PHP: cgi-fcgi
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.15 Stable [ Daytime ] 22 February 2008 23:00 UTC
Istotne ustawienia PHP:
RG Emulation (Emulacja Register Globals): wył
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]: wył
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]: wł.
Safe Mode [Tryb bezpieczny]: wył
File Uploads [Wczytywanie plików]: wł.
Session auto start [Automatyczny start sesji]: wył
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]: /var/lib/php5
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]: wł.
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]: wył
Open basedir [Katalog bazowy]: /var/www/virtual:/usr/share/php/:/tmp/:/var/www/userstats/
Display Errors [Wyświetlaj błędy]: wył
Obsługa XML: Tak
Obsługa Zlib: Tak

zwiastun
08-10-2008, 23:39
No to jeszcze posprawdzaj dokładnie. Przy okazji warto wiedzieć, że na joomla.pl jest a)nowsza paczka, b) z poprawnym pakietem językowym), a sam komponent ma już o ile wiem nowe wydanie!

piatek33
09-10-2008, 11:32
Ściągnąłem paczkę PonyGallery ML 2.5.1-UTF z joomla.pl, lecz nadal pojawia się ten sam komunikat mówiący, że mam usunąć nieistniejące katalogi. Co mogę jeszcze "posprawdzać dokładnie"? Nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem.

piatek33
09-10-2008, 19:08
Problem rozwiązany :) Okazało się, że ten katalog rzeczywiście jest na serwerze, tylko że ukryty. Dopiero wprowadziłem ścieżkę do niego żeby się tam dostać i udało się :) Wyczyściłem katalog, usunąłem jego samego i teraz instalacja komponentu zakończyła się sukcesem. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za chęć pomocy. :)