PDA

Zobacz pełną wersję : problem z rozpoczęciem instalacji 1.5.7



Robert1724
09-10-2008, 08:40
:eek: help!
męczę się już kilka dni z zainstalowaniem joomli w wersji 1.5.7 eng. . Wykonywałem tak samo jak w wersji 1.0.15 - (tych instalacji wykonałem dokładnie już 26) i nigdy nie miałem problemu. Przejżałem "Pomoc" ... i nie wiem w czym problem.... rozpakowany zip, wrtzuciłem na serwer... założyłęm bazę i użytkownika pod domenę... i nic... oprócz standartowego komunikatu że zapytanie do serwera zostało be odpowiedzi... serwer jest superhost.pl i na dzień dzisiejszy chwalę go... mam tam różnych domen duuużo i wszystko stabilnie chula...
chciałem przejść z nową domeną na 1.5.7 .. a tu ... ciekawostka...
próbowałem już wykluczyć błąd ludzki, źle skopiowane pliki na serwer... ale nic nie pomaga...
prośba o wskazówkę...

crazyluki
09-10-2008, 09:26
ALE JAKI CI SIĘ BŁĄD WYŚWIETLA ?

Robert1724
09-10-2008, 10:00
treść błędu:

"Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request. Please contact the server administrator, admin@xxxxx.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log."

kurtz
09-10-2008, 11:51
i ty się pytasz na forum joomla! ?

Robert1724
09-10-2008, 12:15
ha ha ha, nie jestem developerem, nie mam wiedzy taką jaką "icek_klezmer" próbujesz prezentować, bazy danych to nie jest moja "konieczna wiedza", nigdy nie miałem z nimi problemów więc nie pogłębiałem jej,
główne hasło joomla : elastyczność i uniwersalność dla wszystkich... uwierzyłem i twierdzę że joomla jest potężna...
nie czytaj nie odpowiadaj jak nie chcesz odpowiedzieć !
kto pyta nie błądzi...
więc konkrety, a nie banalne frazesy ! wiem że wewnętrzny błąd serwera nie wchodzi w grę, MySQL jest ok.

spodziewam się że rozwiązanie jest banalne ale czas nie pozwala na eksperymenty w ciemno ..

więc jakaś wskazówka ??

P.S. jeżeli forum jest zamknięte dla wybranego grona ... to ...

zwiastun
09-10-2008, 12:40
To nie jest bląd Joomla, jak sam doskonale rozumiesz, więc:
a) zdziwienie icka na miejscu
b) dyskusja z tym zdziwieniem o niczym
A pytań do diagnozy to można sobie na odległość zadawać setki. (Czy na tym serwerze masz już jakiegoś joomla np. 1.0.15? Czy założona została baza danych?)
Proszę skontaktować się z administratorem serwera.

Robert1724
09-10-2008, 12:50
re: zwiastun:
dzięki za wskazówki:
ad. a). ok. rozumie iż moja wiedza... jest tak jak jest ... marna
ad. b). zgadza się dyskusja nie na miejscu... koniec paplaniny
Czy na tym serwerze masz już jakiegoś joomla np. 1.0.15?
tak na tym serwerze jest joomla 1.015 i to w instalacjach wielu, ta 1.5.7 jest pierwsza równolegle pod następną domeną...
Czy założona została baza danych?
tak została założona baza danych, ale "odpalił się" instalator aby podać nazwę bazy i użytkownika...
dziękuję zwiastun... skontaktuję się z adminem serwera...

Robert1724
09-10-2008, 13:11
uuuu ......
administrator serwera określił iż wersja 1.5.7 jest jak dla nich tak dziurawa, iż nie udostępniają możliwości instalacji (poprzez brak funkcji register globals)...
beret...

jakieś propozycje... (oprócz zmiany serwera ?) :confused:

kurtz
09-10-2008, 13:20
widzisz bidulo, nagadałeś się, obraziłeś innych a okazało się, że błąd leży tam gdzie leży a dodatkowo liczysz na przychylność innych. banalny frazes.

Robert1724
09-10-2008, 13:29
"bidula" pozdrawia... "dużo" gadającego... nie czytaj nie odpowiadaj jak nie chcesz odpowiedzieć !