PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis informacyjny



suderDesign
09-10-2008, 21:44
Potrzebuję zbudować serwis zbudowany w zasadzie z samych newsów, strony statyczne do góra 10%.

Strona główna - newsy z wszystkich kategorii

Menu w lewej kolumnie stanowiłoby archiwum zbudowane z kategorii:
- kategoria 1
- kategoria 2
...
- kategoria 10

News po opublikowaniu automatycznie byłby dostępny w odpowiedniej kategorii oraz na stronie głównej.

Pytanie domyślnie dla 1.5 (ale gdyby dało się w 1.0 a w 1.5 nie to również proszę o pomoc :)

Zrozumcie wagę pytania - muszę to wiedzieć przed rozpoczęciem budowy tego serwisu. Jaki ewentualnie dodatek będzie mi przydatny/niezbędny? :)

Pozdrawiam

dkint
09-10-2008, 21:56
Witam

Jakie dodatki ? hmm. galeria zdjęć, pewni forum, komentarze, security images, jakiś kolporter rss, można by tak długo wymieniać - na początku musisz sobie odpowiedzieć sam czego szukasz - serwis informacyjny może być w stylu tak jak u mnie (szczegóły w mojej stopce) a może być tak jak tvn24.pl (oczywiście nie joomla - podaję jako przykład portalu z informacjami) ... sprecyzuj charakter serwisu - sprecyzuję listę dodatków ...

pozdrawiam
Krzysiek

suderDesign
09-10-2008, 22:01
dzięki za chęci ale potrzebuję tylko pomocy w kwestii newsów - przeczytaj mój post jeszcze raz ;) czy joomla jest w stanie tak zorganizować newsy jak napisałem a jeśli nie to czy jest dodatek który jej w tym pomaga?

dkint
09-10-2008, 22:06
Witam

Moim zdaniem tak nawet bez dodatków ...

pozdrawiam
Krzysiek

kurtz
09-10-2008, 22:27
własny mózg i odrobina chęci poznawczych.

suderDesign
09-10-2008, 23:38
drążę temat dalej, mianowicie

- sekcje
- kategorie
- podkategorie - czy da się bez instalacji dodatków? (czytałem pomoc i inne na forach ale brak czytelnej odpowiedzi)

zwiastun
10-10-2008, 00:08
Zamykam temat, bo to drążenie dziury w dziurze. Zainstaluj Joomla i sprawdź, a nie teoretyzuj.