PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z memcache joomla 1.5



wiktor1
10-10-2008, 17:17
To jest to,jedno się udało,proszę o pomoc w sprawie poniżej.

Opis problemu:
chcę się pozbyć komunikatu na górze strony :
Warning: Memcache::addserver() expects parameter 2 to be long,
string given in /virtual/biz/biovi/libraries/joomla/cache/storage/memcache.php on line 86
www.biovi.biz



Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.6 Production/Stable [ Vusani ] 12-August-2008 22:00 GMT
configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 644 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Linux 2.6.22-hardened-r8 ( x86_64) | Strona Serwer: Apache ( www.biovi.biz ) | PHP Wersja: 5.2.6RC4-pl0-gentoo
PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Włączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: [color=red]Niezapisywalny[color] | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.38-log ( mdb.nano.pl via TCP/IP )

Informacje rozszerzone:
SEF: Wyłączone (bez mod_Rewrite) | FTP Layer: Włączone | htaccess: Nie zaimplementowano
PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
PHP Środowisko: API: apache2handler | MySQLi: Tak | Max. Memory: 32M | Max. Upload Size: 20M | Max. Post Size: 32M | Max. Input Time: 60 | Zend Wersja: 2.2.0
Wyłączone Funkcje: dl,exec,passthru,shell_exec,mail,show_source,disk_ free_space,disk_total_space,fileowner,filegroup,is _link,link,linkinfo,lstat,readlink,symlink,proc_te rminate,proc_open,proc_nice,proc_get_status,proc_c lose,escapeshellcmd,escapeshellarg,set_time_limit, leak,chgrp,mysql_list_dbs,show_source,highlight_fi le,popen,pclose,error_log,openlog,syslog,apache_ch ild_terminate,apache_get_modules,apache_note,apach e_setenv
MySQL Klient: 5.0.54 ( utf8 )

crazyluki
10-10-2008, 17:24
zaktualizuj joomla i wylacz plugin ( dodatek ) cachowania stron

wiktor1
10-10-2008, 21:05
Zaktualizowałem Joomla tzn.wgrałem nową wersję 1.5.7 i problem jest taki sam,gdzie szukać wyłączenia plugin cachowania stron,na serwerze,czy w panelu admin.

crazyluki
10-10-2008, 21:17
w panelu joomla
1. w konfiguracji globalnej wylacz cachowanie
2. w dodatkach poszukaj dodatku odpwoiedzialnego za cache i go wylacz.


Nie widzę u Ciebe na stronie błędu...

wiktor1
10-10-2008, 21:23
Problem pozostaje nadal
Opis problemu:




Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.7 Production/Stable [ Wovusani ] 9-September-2008 23:00 GMT
configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 644 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Linux 2.6.22-hardened-r8 ( x86_64) | Strona Serwer: Apache ( www.biovi.biz ) | PHP Wersja: 5.2.6RC4-pl0-gentoo
PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Włączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: [color=red]Niezapisywalny[color] | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.38-log ( mdb.nano.pl via TCP/IP )

crazyluki
10-10-2008, 21:32
wylaczyles cachowanie ?
na 100%?
no to pozostaje napisać Ci wiadomość do hostingu z tym błędem...

kurtz
10-10-2008, 21:49
w pliku .htaccess dodaj komendę

display_errors off

może zadziała

wiktor1
10-10-2008, 21:58
wejdź na stronę www.biovi.biz zaloguj się jest otwarta i popraw co się da,innej możlwości nie mam za cienki jestem...

zwiastun
10-10-2008, 22:48
Ad icek...: po raz kolejny doradzasz wyłączenie wyświetlania błędów w pliku .htaccess. Nie rozumiem, dlaczego, skoro można to zrobić i w Joomla 1.0 i w Joomla 1.5 w opcjach konfiguracji witryny!

wiktor1
10-10-2008, 23:10
proszę wskaż gdzie dokładnie w kolejności wykonywanych czynności ,mogę dokonać tych zmian:confused:

zwiastun
10-10-2008, 23:25
Tych, to znaczy których. Bo jeśli chodzi o raportowanie błędów, to wydaje mi się, że:
a) wypadałoby wiedzieć, gdzie się konfiguruje Joomla!
b) nazwa serwer brzmi podobnie po polsku i angielsku, więc raczej łatwo ją znaleźć wśród trzech: witryna -system - serwer
c) Polskie Raportowanie błędów jest bardzo podobne do angielskiego Error reporting (ktoś kto korzysta z komputera, raczej zna słowo 'error')
d) Odpowiednikiem polskiego Brak jest angielskie None

Pomijam, że całość jest objaśniona w materiałach dla Joomla 1.0

wiktor1
11-10-2008, 00:22
Idąc za twoją radą wyłączyłem raportowanie błędów w zapleczu oraz wyłączyłem na serwerze safe.mode jest off,niestety mój problem na stronie istnieje nadal,czy mogę liczyć na wskazanie innych rozwiązań na miarę moich możliwości

wiktor1
11-10-2008, 01:50
Zwiastun,pomóż mnie bo zostanę z problemem nie rozwiązanym

zwiastun
11-10-2008, 02:04
Nie poradzę, niestety, nie wszystko wiem :)

wiktor1
11-10-2008, 02:08
Dzięki,dobranoc.

kurtz
11-10-2008, 11:16
Ad icek...: po raz kolejny doradzasz wyłączenie wyświetlania błędów w pliku .htaccess. Nie rozumiem, dlaczego, skoro można to zrobić i w Joomla 1.0 i w Joomla 1.5 w opcjach konfiguracji witryny!

pewnie dlatego, że jest mi łatwiej załatwić tam kilka spraw ... "od ręki" ;), użytkownikowi z czasem pewnie też - jeśli dowie się o istnieniu takiego pliku i jego możliwościach.

wszystkiego pogodzić się nie da.

jarosz
06-11-2008, 00:15
Witam
Nie mam wielkiego pojęcia o php, ale spędziłem trochę czasu nad tym i doszedłem jak taki błąd usunć.
Linia 86 $db->addServer($server['host'], $server['port'], $persistent);} pewnie tak wygląda wystarczy zamienić port na 0 czyli wygląda tak $db->addServer($server['host'], $server['0'], $persistent);} U mnie zadziałało i błąd zniknął.

wiktor1
06-11-2008, 01:52
Dzięki za pomoc, zastosowałem twoją podpowiedź i wszystko jest ok.niechciane napisy zniknęły,pozdrawiam ,temat uważam za wyjaśniony i zamknięty.:)

Pavvel70
15-01-2009, 10:10
Witam,

właśnie zrobiło mi się to samo po tym, jak w panelu konfiguracyjnym uaktualniłem opis strony i słowa kluczowe.
Dzięki ww. poradom udało mi się zlikwidować ten komunikat na stronie (w panelu konfiguracyjnym, zakładka system, pole port ustawiłem na "0", zamiast edytować plik - u mnie to zadziałało), ale interesuje mnie, dlaczego ten komunikat się pojawiał ? (tylko po wprowadzeniu zmian w opisie i słowach kluczowych...)

xtech
19-01-2009, 15:39
U mnie sytuacja identyczne - błąd pojawił się po aktualizacji w konfiguracji globalnej - metadanych. Pomogło wcześniej podane rozwiązanie.

robol
11-02-2009, 18:15
Witam
Miałem dokładnie taki sam problem ,próbowałem na chłopski rozum coś
poradzić ale nie dałem rady.Aż tu przeglądając Forum zobaczyłem że ktoś miał taki sam problem.Zmieniłem nieszczęsny "Port" na "0" i sukces.

Wielkie dzięki Jarosz

robol

Evangellion
12-02-2009, 00:07
A jeżeli nic nie pomaga poza raportowaniem błędów można dać "@" przed wskazaną linijką, o tak:

@$db->addServer($server['host'], $server['port'], $persistent);
to na bank rozwiąże problem.

gizmou
07-08-2009, 09:21
W panelu administracyjnym joomla! wystarczy wejść w konfigurację i w pamięci podręcznej na memcache server ustawić host i port bazy danych, na której znajduje się strona. Mi przynajmniej pomogło.

Pozdrawiam.

env
23-08-2009, 12:48
Problem wydaje się połowicznie rozwiązany. Mam identyczną sytuację... po dodaniu kluczowych wystąpił błąd. Sytuacja miała miejsce przy J 1.5.14...

Ukrycie błędu to nie to samo co rozwiązanie go.

Pozdrawiam licząc na pomoc.

techniq
25-09-2009, 00:55
W konfiguracja globalna => system => pamieć podreczna w polu port wpisz jakas wartość np 0

pawlonik
27-10-2009, 22:19
Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 23040 bytes) in /var/www/sites/yoyo.pl/s/a/samozdrowie/libraries/joomla/application/component/model.php on line 126


takie cos mi wyskakuje i stronki nie widac a do panelu admina mam dostep co robic poradzcie