PDA

Zobacz pełną wersję : Znika menu po lewej stronie po kliknięciu na produkt w vm



grv
10-10-2008, 16:28
Witam wszystkich,

Mam problem z j1.5.7 i vm 1.1.2 i proszę o pomoc - mój budujący się własnymi siłami sklep (księgarnia) działa w ten sposób że książeczki są podzielone wiekiem dziecka np 0-2 lat , 3-6 lat itp.

W każdej z takich kategorii wiekowych znajdują się odpowiednie kategorie dla danego wieku np. edukacja, książki zabawki itp. (wszystko to jest za pomocą linków powiązane z kategoriami w virtuemart)

Zrobiłem sobie tak, że w górnym menu wybiera się kategorię wiekową a jak się ją wybierze, to po lewej stronie wyskakuje menu z odpowiednimi kategoriami dla danego wieku (wiadomo inne są kategorie dla dzieci 0 - 2 lat inne dla 3 - 6 lat) Ten efekt osiągnąłem tworząc w joomla odpowiednio moduł dla każdej kategorii wiekowej i potem selektywnie zaznaczyłem dla jakich podkategorii w menu wiek ma się dane menu wyświetlać.

Problem pojawia się w momencie kliknięcia na jakąś już konkretną książeczkę w danej kategorii, gdyż wtedy boczne menu z wyborem kategorii znika i wyświtalają sie tylko te menu które mają ustawione jako pozycje, że zawsze są widoczne.

Proszę czy spotkał sie już ktoś z czymś takim, ew ma jakąś propozycję rozwiązania

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Maciej Kóska

ps.
proszę tylko dać znać i dam link do strony będzie można zobaczyć jak to wygląda

vego007
10-10-2008, 17:17
Nie lepiej od razu dać linka? Wizualizacja problemu jest często kluczem do jego rozwiązania

grv
12-10-2008, 01:18
Witam,
Przepraszam od razu powinienem był to zrobić...tylko w czasie pisania na forum wrzucałem aktualną wersję strony na serwer:)

Link do strony to www.uagatki.pl (http://www.uagatki.pl) (jest jeszcze wielce nie skończona ale robię co mogę)

Problem można zauważyć przechodząc od górnego menu wybierając np książki i kategorię 0-2 lat (kategorie i układ są jeszcze nie kompletne, dlatego podam przykład) powinno się pokazać menu po lewej stronie z podkategoriami), można kliknąć np pierwszą kategorię a potem jakąś pozycję książkową :). Jak widać menu z kategoriami po lewej stronie znika ....a chciałbym aby tam wciąż było ponieważ poruszamy się w obrębie kategorii 0 -2 lat i ...jaką tam podkategorię się kliknęło.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Maciej Kóska

Jdwind
12-10-2008, 10:40
Nie wiem, czy ja źle widzę, ale u mnie nie znika.

grv
12-10-2008, 21:31
Jedno z menu nie znika (to które nazywa się główne menu) to które znika pojawia się po wybraniu kategorii z głównego menu :)
Spróbuj prześledzić to co napisałem w powyższym poście tylko zwróć uwagę na tytuły menu.
Dziękuję
Maciej

Jdwind
12-10-2008, 21:56
No fakt, źle przeczytałem. A jak masz w modułach zaznaczone wyświetlanie modułu z tym menu?

grv
12-10-2008, 22:07
Hej w modułach jest dobrze zaznaczone - problem jest jakby z tym że nie da się wybrać wyświetlania/niewyświetlania modułu na poziomie już poszczególnego artykułu.

Problem pośrednio pewnie wiąże się z tym, że zarówno górne menu jak i pojawiające się menu boczne są dodatkowo stworzonymi przeze mnie modułami menu podlinkowanymi pod kategorie vm, a moduł samego vm mam na stronie w ogóle nie opublikowany.

Dziękuję za zainteresowanie.
Pozdrawiam
Maciej

grv
12-10-2008, 23:53
Rozwiązanie znajduje się tu ....narazie wydje się działać zobaczymy po dłuższym testowaniu.

http://dev.virtuemart.net/cb/issue/2274?navigation=true