PDA

Zobacz pełną wersję : Style css, a centrowanie napisów na przyciskach



bruno
15-05-2006, 15:31
Ikonka Dodaj do koszyka, mam problem z idealnym wycentrowaniem textu. Troszkę zmodyfikowałem wielkość czcionki Dodaj do koszyka na 9 pt, i chciałbym żeby idealnie text był w środku zdjęcia. Próbowałem edytować style w pliku shop.browse.php ale nie mogę dojśc za nic jak ustawić orientacje pionową tekstu. Pod spodem załączam kod:


style=\"text-align:middle;background-position:bottom left;width:130px;height:35px;cursor:pointer;color: #fff;border:none;font-size:8pt;font-weight:bold;font-family:inherit;background: url('". IMAGEURL ."ps_image/".PSHOP_ADD_TO_CART_STYLE ."') no-repeat left center transparent;vertical-align: middle;overflow:hidden;\

Rybik
15-05-2006, 16:13
ustaw margines lewy i prawy na auto :)

bruno
15-05-2006, 17:10
mozesz wskazać w kodzie powyżej gdzie są te ustawienia marginesów?

Rybik
15-05-2006, 20:56
Przede wszystkim mamy bardzo fajny edytor na forum, ktory umozliwia ladne wstawianie kodu i nie chodzi mi teraz o jakies wydumane wzgledy estetyczne, tylko wstawienie kodu w odpowiednich znacznikach gwarantuje, ze zaden znak nie zostanie pominiety, podam cały kod jaki moim zdaniem powinien tam byc. Rozbije go na wiersze zeby byl czytelny ale to bez znaczenia (chyba ;P )


style="
text-align: center;
width: 130px;
height: 35px;
cursor: pointer;
color: #fff;
border: 0;
font-size: 8pt;
font-weight: bold;
font-family: inherit;
background: transparent url('". IMAGEURL ."ps_image/".PSHOP_ADD_TO_CART_STYLE ."') no-repeat center left;
vertical-align: middle;
overflow: hidden;
margin-left: auto;
margin-right: auto; "

- wyrzucam background-position bo jest zdefioniowane pozniej, w razie czego podmien to "center left" na inne (pionowe najpierw)
- "border: none" zmienilem na "border: 0;" (uklon w strone Netscape Navigatora starszego niz 6.0)
- "text-align: middle" jest nieprawidlowe, zmienilem na "text-align: center"
- dopisałem 2 ostatnie linie z marginesami, ktore powinny pomagac, kiedy inne centrowanie nie pomaga, ale najpierw sprobuj bez nich, moze ta zmiana z middle na center wystarczy

Jezeli znasz conieco angielski - polecam tutoriale ze strony http://www.w3schools.com/default.asp

bruno
15-05-2006, 21:51
Dzięki za rozpisanie na czynniki pierwsze :) Ale nic to nie dało, mi chodziło o wyśrodkowanie w pionie a marginesy lefi i right nie srodkuja w poziomie?

Rybik
15-05-2006, 21:57
popraw kod, bez marginesow i dodaj "line-height: 12px;" i tam poeksperymentuj z wielkoscia linii, jeszcze mi tylko powiedz jaki element tym formatujszesz ? sam button ?

bruno
15-05-2006, 22:02
Formatuje tym napis "DO KOSZYKA" na buttonie w formacie gif w VM.
Kod poprawiłem, testuje

nic nie daje żadnych zmian :(

Rybik
15-05-2006, 22:10
tyle ze napis to nie element htmlowy :) chodzilo mi o to w jakim tagu jest to całe "style" np:
<a href="adres" style="ustawienia">NAPIS</a>
<input ...
<button ...
nie mam teraz pod reka VM zeby tam zajrzec

bruno
15-05-2006, 22:12
/*** Add-to-Cart Button ***/
if (USE_AS_CATALOGUE != '1' && $product_price != "" && !stristr( $product_price, $VM_LANG->_PHPSHOP_PRODUCT_CALL )) {
$form_addtocart = "<form action=\"". $mm_action_url ."index.php\" method=\"post\" name=\"addtocart\" id=\"addtocart".$i."\">\n
<label for=\"quantity_".$i."\">".$VM_LANG->_PHPSHOP_CART_QUANTITY.":</label>\n
<input id=\"quantity_".$i."\" class=\"inputbox\" type=\"text\" size=\"3\" name=\"quantity\" value=\"1\" />
<input type=\"submit\" style=\"text-align:center;line-height: 18px;width:130px;height:35px;cursor:pointer;color: #fff;border:0;font-size:8pt;font-weight:bold;font-family:inherit;background:transparent url('". IMAGEURL ."ps_image/".PSHOP_ADD_TO_CART_STYLE ."') no-repeat center left;vertical-align:middle;overflow:hidden;margin-left:auto;margin-right:auto;\" value=\"".$VM_LANG->_PHPSHOP_CART_ADD_TO ."\" title=\"".$VM_LANG->_PHPSHOP_CART_ADD_TO."\" />
<input type=\"hidden\" name=\"category_id\" value=\"". @$_REQUEST['category_id'] ."\" />\n
<input type=\"hidden\" name=\"product_id\" value=\"". $db_browse->f("product_id") ."\" />\n
<input type=\"hidden\" name=\"page\" value=\"shop.cart\" />\n
<input type=\"hidden\" name=\"func\" value=\"cartadd\" />\n
<input type=\"hidden\" name=\"Itemid\" value=\"$Itemid\" />\n
<input type=\"hidden\" name=\"option\" value=\"com_virtuemart\" />\n
</form>\n";