PDA

Zobacz pełną wersję : Indeksowanie w Google



herdzik
10-10-2008, 20:17
Witam, pracuję dość mocno nad wypozycjonowaniem strony i widać efekty ale mam jeden problem.
W Google pokazuje mi się tyyuł strony ale cały czas nie mogę zmienić opisu.
Pozamieniałem pozycję w pliku configuration.php:

var $sitename = NAZWA
var $MetaDesc = opis strony.

Zamiast opisu strony cały czas w google wyświetla się :Joomla! - dynamiczny system portalowy i system zarządzania treścią.

Czy jest jeszcze gdzieć jakiś plik w którym muszę podmienić opis czy już zostanie tak na zawsze:)


Przeszukałem forum nic nie znalazłem na temat tego problemu
Pozdrowienia

crazyluki
10-10-2008, 20:28
każde zmiany w google zobaczysz z pewnym opóźnieniem ( np kolo miesiaca)

herdzik
10-10-2008, 20:40
Tak, wiem że na zmiany w Google trzeba poczekać ale wsadziłem sitemaps na stronę i myślałem że to bardzo przyśpieszy zmiany.

Czy wystarczy podmienić tylko w configuration.php.
Czy jeszcze gdzieś trzeba pozamieniać? Przeszukałem już chyba wszystkie pliki...

dkint
10-10-2008, 21:13
Witam

Co do spostrzeżeń nt. google - strony zero aktualizacji bądź aktualizacje sporadyczne - odwiedziny robota google - od raz na miesiąc do raz na kwartał ... serwisy "duże" i popularniejsze - raz na dwa dni max. raz na tydzień ... serwisy bardzo popularne (forum.joomla.pl) - na bieżąco ... dążę do tego, że tak czy siak trzeba zaczekać - chyba, że ktoś ma sposób na potentata na rynku wyszukiwarek i potrafi np. zawiesić google - http://achjoj.info/rozne/google/index.php :p ;)

pozdrawiam
Krzysiek

crazyluki
10-10-2008, 21:13
z tego co pamiętam nie jest udowodnione że to przyspiesza indeksację strony głównej ( na niej najszybciej zobaczysz wyniki)

herdzik
10-10-2008, 22:27
Można wykupić jakieś skrypty (nie chce podawać jakie) za 19.99 dolara które aktualizują ci "czytają" stronę codziennie i aktualizują bazę nawet do 500 dziennie np. sklepy internetowe - dla pewnie się sprawdza. Mam znajomego co ma sklep on-line i wykupił te skrypty podobno zamiesza nowe produkty i na drugi dzień widzą je wyszukiwarki, podobno działa.

crazyluki
10-10-2008, 23:56
hahahahahaha

dkint
11-10-2008, 07:06
Witam

Troszkę już poza tematem ale na allegro znajdziesz pewnie z tuzin "pozycjonerów", którzy za 9.99 i nie $ a PLN pozycjonują ci stronę z gwarancją miejsca w pierwszej dziesiątce do końca świata ...

pozdrawiam
Krzysiek