PDA

Zobacz pełną wersję : Usuwanie całkowite Podatku/TAX ze sklepu



bruno
15-05-2006, 15:34
Jak całkowicie usunąć podatek vat ze sklepu. Aktualnie wyświetla się w kroku wyboru dostawcy i formy płatnosci. Oczywiście wyświetla się 0 zł, ale chciałbym wogóle usunąć tą funkcjonalność. :)

killersarenka@poczta.fm
09-02-2009, 13:11
Witam

Mam informację dla tych, którzy chcą się pozbyć pozycji "Podatek: 0,00 PLN" jak nie używają podatku bo np. nie są VATowcami. Można tą informację usunąć z procesu zamawiania i podsumowania zamówienia. Nie wiem jeszcze skąd się bierze pozycja podatek w potwierdzeniu zamówienia i chyba jest jeszcze ta informacja w mailu potwierdzającym ale nie jestem pewien bo na razie nie mogę tego sprawdzić - testuję wszystko na swoim kompie pod VertrigoServ. Wyświetlanie tego podatku jest w plikach: twoja_strona/administrator/components/com_virtuemart/html/
- basket.php - pozycja 202-222 tytuł SHOW TAX
- ro_basket.php - pozycja 208-227 tytuł SHOW TAX
- savedbasket.php - pozycja 160-179 tytuł SHOW TAX - w tym przypadku przypuszczam, że odpowiada za zapisanie zawartości koszyka do pamięci by później można było tą zawartość przywrócić ale nie wiem na pewno.
Wszystkie wymienione linijki po prostu dałem w komentarz "//" - nie znam PHP, więc nie wiem czy to wpłynie na działanie sklepu, mam nadzieję, że nie i wiele osób będzie mogło skorzystać z tak poszukiwanej informacji (wiem bo sam szukałem na wielu stronach rozwiązania tego problemu).
Jak ktoś znajdzie lub wie jakie pliki są odpowiedzialne za tworzenie potwierdzenie zamówienia i maila potwierdzającego dla klienta proszę pisać.

Zrobiłem to na: J! 1.5.9 VM 1.1.2 z upg. do 1.1.3

Pozdrawiam i czekam na dalsze rozwinięcie tej sprawy.