PDA

Zobacz pełną wersję : favikon



o-k
12-10-2008, 23:26
Zrobiłam takiż i nie wiem, gdzie wstawić jego kod( do którego konkretnie pliku?) Proszę o pomoc.

zwiastun
12-10-2008, 23:45
plik szablonu

o-k
13-10-2008, 15:09
Umieściłam kod favikonu w pliku szablonu i nic:(
Co źle zrobiłam?

crazyluki
13-10-2008, 15:40
co to znaczy nic?
wyczyściłaś cache przeglądarki i tak dalej?
na stronie phoca.cz jest po polsku komponent phoca favicon dzięki któremu bez problemu ustawisz sobie faviconę:)

o-k
13-10-2008, 17:03
Nie wyczyściłam....Już się zabieram. Dzięki!

hmm, dalej nic nie widać. Dla jasności - favikon umieściłam w pliku z szablonem.

sunpietro
13-10-2008, 20:57
hmm, favicon wstawiasz do folderu templatki i nie musisz robić żadnego odwołania w pliku szablonu, bo Joomla sama wykryje faviconę.
Tylko trzeba pamietać że ikony mają rozszerzenie *.ico ==> favicon.ico
i powinno wszystko hulać ;)

Dakota
17-02-2009, 23:29
powracam do tematu..... podejrzałam kod strony.... zobaczyłam gdzie, niby jest ten favicon.... wrzuciłam do odpowiedzniegow folderu....wyczyściłam cache... zonk.... zainstalowałam podany wyżej komponent.... i nadal nic....

z tego co wiem to favicon.ico powienien się znajdować w templates/moja template/favicon.ico..... jest tam ale nadal na pasku pojawia się joomlowy favicon....

co robię nie tak?

idek
17-02-2009, 23:58
możesz podrzuić link do stronki?

Dakota
18-02-2009, 00:13
http://polish-lace.5o.pl/kalejdoskop/

zwiastun
18-02-2009, 01:08
Pobrałem ikonę, po czym odświeżyłem stronę i... wyświetla ikonę.
Favicon możesz umieścić albo w głównym katalogu szablonu, albo w głównym katalogu Joomla!
Nie ma potrzeby umieszczania jakiegoś odnośnika - Joomla! sam rozpoznaje, że ikona jest i podaje do niej adres w nagłówku strony (sekcji HEAD)

Dakota
18-02-2009, 04:19
wiem narudzę ale nadal mam problem z wstawieniem mojego faviconu....zastanawia mnie tylko gdzie znajduje się ten joomlowy favicon.... szukałam w kat głównym.... nie ma.... szukałam w kat mojej template ...też nie ma.... więc się zapytuję jak mam podmienić joomlowy favicon na mój...bo przecież ten joomlowy gdzieć jest.... skąś jest pobierany?


p.s

poddaje się .... w IE widać favicon.... w przeglądarce, którą używam...mianowicie w k-meleonie nie widać....:) cache wyczyściłam..... no cóż widać tak musi być... :)

zwiastun
18-02-2009, 08:01
Masz go w katalogu swojego szablonu! Plik favicon.ico to plik tożsamości Joomla!
:) Chyba sukces. U mnie widać już czerwony listek ...

idek
18-02-2009, 13:02
u mnie pod FF też widać listek :)

mslonik
18-02-2009, 22:03
@Dakota

Pytam z ciekawości:
Czy problem już ustąpił?
Czy na komputerze, z którego wykonałaś podmianę plików favicon.ico, logując się do zaplecza masz dostęp do menu (Artykuły, Rozszerzenia, Narzędzia itd.)?
Czy na komputerze, z którego wykonałaś podmianę plików favicon.ico masz postawione serwery www, php, bazę sql?
Czy na komputerze, z którego wykonałaś podmianę plików favicon.ico masz postawioną którąś z dystrybucji Linuxa?

Pozdrawia
mslonik (http://mslonik.pl)

Dakota
19-02-2009, 07:51
problem nadal występuje...tzn częściowo.... jak pisałam wcześniej w IE widać moj favicon, w k-meleonie nie.....

1.tak
2.nie
3.nie

hesar
19-02-2009, 08:09
sugeruje wrzucic zawsze favicon.ico w dwa miejsca
glowny folder joomli oraz glowny katalog biezacej templatki
u mnie zawsze to dziala na wszystkich przegladarkach