PDA

Zobacz pełną wersję : moduł formularzy - nie chcą się instalować



piasio
13-10-2008, 16:00
Nie mogę zainstalować żadnego z modułów do formularzy.

gdy próbuje zainstalować plik com_frome1.0.2PL.zip lub ArtForms2.1b5forj1.0x-instal-PackagePL.zip wyskakuje mi komunikat że katalog już istnieje i że mam sprawdzić czy nie jest zainstalowany. Zaglądam w moduły i nie widzę żeby był zainstalowany..
BrezzingForms wywala komunikat o niezgodności wersji językowej..

Jestem świeżym użytkownikiem joomli (wersja 1.5.3, tryb zgodności 1.0 mam włączony) i nie wiem w czym problem..

crazyluki
13-10-2008, 16:13
to są komponenty, szukaj ich w /components/ oraz administrator/components/

sprawdź czy masz wszędzie poprawne chmody
Pomoc> informacja o systemie > prawa do katalogów.

pozdrawiam

piasio
13-10-2008, 17:30
Jak wchodzę przez ftp to facileForms jest w podanych przez Ciebie katalogach
Prawa do katalogów też ok.. wszystkie zapisywalne..
Tylko w menu komponenty nie pojawia się

divek
27-11-2008, 20:08
Mam właśnie tak sam problem, tylko że na witrynie w wersji jak najbardziej aktualnej -> 1.5.7 Tak samo mam włączony tryb zgodności.

Na pewno nie chodzi tutaj o chmod, bo tak samo mam wszystko zapisywalne, a po ustawianiu katalogu /administrator/components i /components/ na 777 nic się nie dzieje. Więc to na pewno nie to... Zresztą inne komponenty, tylko nie związane z forms instalują sie i działają bez problemu.


Jak wchodzę przez ftp to facileForms jest w podanych przez Ciebie katalogach
Prawa do katalogów też ok.. wszystkie zapisywalne..
Tylko w menu komponenty nie pojawia się
To nie w menu ci się nie pokazuje, ale komponent nie został wogóle zainstlowany. Zaraz po wyskoczeniu błędu, ten katalog powinien zostać usunięty.

Jedyny komponent jaki udało mi się zainstlować to jaForms, ale nie jest on za bardzo wygodny do opracowania kilku formularzy.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to proszę o odpowiedź.
Z góry dzięki
Pozdrawiam

divek
27-11-2008, 20:55
Przepraszam, że nabijam dodatkowy post, ale nie mogłem edytować poprzedniego (nie miałem prawa go edytować?).

W sumie to nic dziwnego, że komponent się nie zainstalował jak instalowałem wersję z kodowaniem iso, a mam joomle utf :p
Zmieniłem kodowanie wszystkich plików w archiwum na utf (bez BOM) i dalej nic. Nie mam pojęcia co jest nie tak...
Jeśli ktoś ma czas, to proszę zajrzeć na to moje archiwum, może coś nie tak spakowałem, albo jeszcze coś innego.

Z góry jeszcze raz dzięki

zwiastun
27-11-2008, 21:24
Bo jeszcze wypadałoby instalować komponent do odpowiedniej wersji Joomla! albo włączyć tryb zgodności wstecznej

divek
27-11-2008, 21:54
Bo jeszcze wypadałoby instalować komponent do odpowiedniej wersji Joomla! albo włączyć tryb zgodności wstecznej
Tryb zgodności oczywiście włączony...
Niestety w oficjalnej polskiej plikowni joomli jest tylko jedna wersja Forme1.0.2

Proszę o dalsze wskazówki
Z góry dzięki

zwiastun
27-11-2008, 22:04
? I mamy napisać nową? Przeznaczoną dla 1.5? A byłeś na stronie projektu? Może jest?

divek
27-11-2008, 22:24
Na stronie projektu byłem, ale jedyne co tam można się dowiedzieć to:
Forme changes to RSform!
Niestety RSform jest płatny komponentem - dla mnie odpada.
Pisać całość....hmmm to ja już wolałbym napisać formularze w czystym php, wysłać je mailem itd.
Mi chodzi o rozwiązanie problemu przy jak najmniejszym zadanym sobie trudzie. Próbowałem instalować tak samo artforms, facilforms ale zawsze kończy się tym samym:


JInstaller::install: Istnieje już katalog '/homez.106/sacar/www/administrator/components/com_forme/' - Proszę, sprawdź czy przypadkiem:
• rozszerzenie nie jest już zainstalowane,
• nazwa pliku XML jest poprawna,
• nie ma wyszczególnionych plików XML wewnątrz pliku rozszerzenie.xml,
• wszystkie pliki (z wyjątkiem XML) są poprawnie wyszczególnione w pliku rozszerzenie.xml orac czy nie ma powtórzonych wpisów,
• czy nie ma pozostał pusty bądź częściowo pusty folder po poprzedniej instalacji
Komponent Instaluj: Nie udało się skopiować pliku instalacyjnego PHP.

Poradź coś kolego, chociaż żebym wiedział w czym i gdzie szukać...
Nachodzi mnie na instalacje ręczną (wtedy na pewno dowiedziałbym się co jest powodem takiego błędu), tylko do tego muszę mieć inną bazę danych (dzisiaj nie mam takiej możliwości), żebym całej strony nie wysypał na amen.