PDA

Zobacz pełną wersję : błedy przy dodawaniu moduluch, komponentów i templatek



mkarach
14-10-2008, 23:09
Witam,
Zainstalowałem joomla 1.0.15 na stronce. Niby wszytsko wygląda ok, ale przy próbie doinstalowania modułów czy chociażby templatek wyskakuje mi oto taki bład:
Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file (http://www.torell.com.pl/joomla/administrator/function.move-uploaded-file)]: open_basedir restriction in effect. File(/tmp/phpUe66kf) is not within the allowed path(s): (/var/www/php4/www.xxx.pl) in /var/www/php4/www.xxx.pl/xxxx/administrator/components/com_installer/admin.installer.php on line 187

Warning: move_uploaded_file(/tmp/phpUe66kf) [function.move-uploaded-file (http://www.torell.com.pl/joomla/administrator/function.move-uploaded-file)]: failed to open stream: Operation not permitted in /var/www/php4/www.xxx.pl/xxxx/administrator/components/com_installer/admin.installer.php on line 187


*(gdzie xxx to jakaś tam domena)

Proszę Was o pomoc koledzy, joomlowcy.

pozdrawiam

Dylek
15-10-2008, 00:17
Zainteresuj się opisem tego komunikatu: "open_basedir restriction in effect"

mkarach
15-10-2008, 12:53
Administrator serwara odpisał mi coś takiego:
"Niestety ze względów bezpieczeństwa jest nałożone ograniczenie na wyjście poza Pana "domowy" katalog "

Jedyną możliwością jaką ja widzę, jest przekazanie do instalacji joomli
katalogu tymczasowego jako podkatalog"

Czy mogę to zrobić bez reinstalki? Jesli dodam katalog tmp na serwerze gdzie moge ustawić scezke do niego?


</pre>


</pre>

zwiastun
15-10-2008, 13:59
jest prostsza - założenie katalogu /tmp w swoim macierzystym katalogu

mkarach
16-10-2008, 14:29
Hm założyłem katalog tmp i dalej nic, moge gdzies recznie podać sciezko dostepu do tego katalogu?

mkarach
16-10-2008, 23:32
Hm założyłem katalog tmp i dalej nic, moge gdzies recznie podać sciezko dostepu do tego katalogu?

ściezke ustawiłem, w system info jest już widoczna prawidłowa, ale problem pozostal?

czy moze być to spowodowane, że mam ustawione :

register globals off
safe mode on
???

Moze to jest przyczyną?

zwiastun
16-10-2008, 23:35
A może byś Waćpan doczytał to i owo bez zawracania głowy! i zaśmiecania forum!