PDA

Zobacz pełną wersję : Niewidoczne obrazki



henrykdr
16-10-2008, 00:13
Witam.
Konfiguracja: Joomla 1.5.7 Stabl. JA-Purity, Wersja PHP 5.2.6, Wersja MySQL 4.1.22-standard, Status serwera Wszystkie usługi aktywne, Prawa do katalogów zapisywane. Instalacja prawidłowa. Strona: http://www.kynopedia.pl

W Joomla jestem początkujący.Przeszukałem forum, ale odpowiedzi na mój problem nie znalazłem. W obrębie witryny są widoczne grafiki w artykułach. Nie są widoczne natomiast w modułach i to niezależnie od przeglądarki i szablonu. Instalację ponawiałem wielokrotnie, lecz bez powodzenia. Przeszukałem forum pomocy, lecz odpowiedzi nie znalazłem. czyżby mój problem był osamotniony? Zapewne przyczyna jest prosta, lecz mimo poszukiwań nie znalazłem rozwiązania.

zwiastun
16-10-2008, 00:23
Wszystko "piyknie, ino":
jakie obrazki
w jakich modułach
jak umieszczonenie są widoczne?

henrykdr
16-10-2008, 00:28
Przypadkowo wysłałem przed zakończeniem pisania. Np. w module "banner"
Spójrz na podaną stronę. Podane w konfiguracji reklamy z grafiką nie pokazują się w ogóle. Widoczne są tylko tekstowe.

zwiastun
16-10-2008, 00:34
Ze źródła nie wynika, ze są tam jakiekolwiek obrazki. Co więcej, na dole masz w module baner - obrazek i jest widoczny!

henrykdr
16-10-2008, 00:46
Wysyłam ci w załączniku wycinek ekranu. Ja w module obrazka nie widzę. Jutro sprawdzę na innym komputerze.

zwiastun
16-10-2008, 00:50
Powtarzam, że na dole masz moduł z obrazkami banerów i są widoczne!

typ
01-11-2008, 08:26
Podepnę się pod temat - nie do końca wiem o jakie obrazki tutaj chodzi, ale wiem o jakie obrazki mi chodzi.
Chodzi mi konkretnie o obrazki, których wyświetlanie jest zarządzane przez różne dodatki. Np jeśli w tekście (lub kodzie html) artykułu wpiszę {TutajNazwaModułu TutajParametr} to wtedy pojawiają mi się w artykule obrazki albo też galerie.
No właśnie - w artykule się pojawiają, w modułach na stronie już nie. Próbowałem różnych templatek, próbowałem różnych dodatków. Jeśli wpiszę do treści modułu ten kod (nieważne czy jako html czy jako zwykły tekst) - obazki się nie wyświetlają - wyświetla się wpisany przeze mnie kod np {morfeo 1} czy też {mbox:kasuj.jpg title=Test}.
Co powinienem zrobić, żeby moduły również "rozumiały" kod rozpoznawany bez problemu przez artykuł?

henrykdr
01-11-2008, 09:14
Dokładnie o to samo mi chodzi. Przy czym sprawa banera reklamowego się rozwiązała. Widoczny jest, jeśli odblokuję skrypty.

typ
03-11-2008, 07:00
Może jednak zna ktoś odpowiedź na nasze pytanie?

zwiastun
03-11-2008, 08:50
Jeśli dobrze rozumiem, to próbujecie używac funkcji nieobsługiwanych w modułach.

typ
03-11-2008, 10:50
Czyli po prostu "tak się nie da". Szkoda.... Ale jakieś wyjście musi być, bo czasem widuje na stronach opartych na joomli np miniaturki obrazków w modułach, a jeśli się w nie kliknie wchodzi się dopiero do galerii. Dokładnie o to mi chodzi. Próbowałem już kilku galerii i żadna z nich nie obsługuje modułów?? Dziwne..... Szukam dalej, jak znajdę rozwiązanie to napiszę, a jesli ktoś ma jakiś pomysł niech się pochwali....

idek
03-11-2008, 12:01
chodzi o to, że galeria, to galeria, a moduł to moduł -> hehe i wszytsko jasne:D

ale do rzeczy... wbierz sobie jakąs galerie, do której są moduły poszukaj na
http://extensions.joomla.org/index.php?option=com_mtree&task=listcats&cat_id=1821&Itemid=35

galerii z modułami (czyli z obrazkiem http://extensions.joomla.org/components/com_mtree/img/ext_mod.png ) po instalacji komponentu (czyli galerii) wgraj sobie moduł, opublikuj opodowiednio ustaw pod siebie parametry i powinno być ok :)