PDA

Zobacz pełną wersję : Punkinstaller - rozpakowanie zdalne paczki zip



Rybik
16-05-2006, 05:32
W zwiazku z licznymi pytaniami czy to sie da jedna komenda z ftpa, albo wlasnie ze skryptu oraz z moja niechecia do tego co musze robic po nocach poza Joomla, postanowilem ubrac w jakies ciuszki te 3 niezbedne linie kodu do rozpakowania pliku:


require_once('pclzip.lib.php');
$zipfile = new PclZip( 'joomla.zip' );
$ret = $zipfile->extract( PCLZIP_OPT_PATH, '' );

i tak oto zrobil sie z tego szybki, zgryzliwy i skuteczny Punkinstaller :D

Co umie ?
- sprawdzic czy jest na lowisku (czy serwer obsluguje zipa)
- sprawdzic czy ma sztucce (czy ma biblioteke z poprawna klasa)
- sprawdzic czy ma ofiare (czy ma pod reka plik joomla.zip)
- rozszarpac ofiare nie smiecac szczatkami za plot (rozpakowuje z podkatalogami do katalogu w ktorym jest)
- byc na topie (nadpisuje pliki bez pytania)
- zatrzec slady ofiary (zmienia nazwe zipa, zeby niefrasobliwie sobie za 6 miesiecy nie nadpisac calosci)
- podzielic sie z padlinozercami (wskazuje linka do dalszej instalacji, jezlei wszystko ok)
- sciemniac przechodniow (korzysta z biblioteki udostepnianej w paczce Joomla, podajac sie za jumlasa albo z typowej pcl z netu)

Czego nie umie ?
- wyciagac osci z gardla (nie obsluguje komunikatow bledow zipa)
- dogadywac sie ze szprotkami (ang. komunikaty)
- znikac bez sladu (nie kasuje z serwera nic)
- pytac o pozwolenie (rusza po uruchomieniu bez potwierdzania buttonem, chyba chmody omija)

To takie moje dlubanie w kodzie zeby posprawdzac jak co dziala w php, ale mysle ze sie przyda bo nie kazdy korzysta z PE a uploadowanie rozpakowanej Joomli potrafi przyprawic o drgawki.

uploadowac 4 pliki z paczki
uploadowac dowolna instalke Joomla w formacie zip
zmienic nazwe instalki na joomla.zip
uruchomic http://www.wasza.strona.pl/ewentualny_katalog/punkinstaller.php
usunac 5 zbednych plikow z serweraTestowac, korzystac, cieszyc :)

magic
16-05-2006, 15:17
:D
Nie wiem jak Punkinstaller (nie sprawdzałem), ale opis mi się zdecydowanie podoba ....

Rybik
30-05-2006, 04:32
poprawione pare myków

kylo
13-02-2007, 23:57
nie no to jest dopiero dobre ten punktinstaller. to powinno byc na stronie glownej duza czcionka napisane, bo widze ze duzo ludzi ma podobny problem. tez mialem i siedzialem pol dnia az dotarlem do punktinstallera.

Rybik
14-02-2007, 00:29
to jest nagroda dla tych co szperają - a tak serio to wole zeby byl tutaj po cichu niz na glownej, szkoda mi potem odpowiadac na maile: jak sie uzywa, czemu u mnie nie dziala itp ;) powstal z potrzeby chwili na podstawie tutoriali internetowych i poza "wizualizacją" sprowadza sie do max 8 linii kodu. Jak bede juz obrzydliwie slawny to dolacze go do wlasnej edycji Joomla :D

nie zadziala jesli php i appache nie maja jednakowych uprawnien do plikow
(ten sam myk co brak mozliwosci edycji/usuniecia plikow stworzonych przez joomla, na safe mode nie ruszy itp ale na wiekszosci szanujacych sie hostingow dziala. O zgrozo, wlasnie nazwalem szanujacymi sie hostingami serwery bez obslugi zipa z C-panelu :P)

kylo
30-07-2007, 20:53
czy tym mozna rozpakowac dowolna paczke zip? tak patrzac na zrodlo (a znam sie malo) widze ze chyba tak, a cos mi nie wychodzi.

hINDUs
31-07-2007, 22:09
podejście 1'sze: nic nie działa - ustawiłem katalog z instalką na 777
podejście 2'gie: napisał że wszystko ok, zrobił katalogi 1'szego poziomu oraz rozpakował pliki do głównego katalogu, w katalogach ani plików, ani podkatalogów
podejście 3'cie: no to może zadziała mi jak znowu ustawię tym katalogom 777

SITE chmod 777 administrator
550 administrator: Operation not permitted
inny owner plikow/katalogów...

podejście 4'te i ostatnie: załamka - kasuje wszystko i robie po staremu
a tak fajnie się zapowiadało

kylo
31-07-2007, 22:24
nie wiem ktore to podejscie ale jak ustawilem katalog na 777 to poszlo :) dzieki

jaks
05-09-2007, 15:56
bardzo dobry jest ten Punkinstaller , gdyż ułatwia wysyłanie strony na serwer, w szczególności przenoszenie jej na inny serwer. Ale mam pewne pytanie - gdy testowałem go na swoim koncie i później chciałem skasować te rozpakowana joomle, no to o dziwo nie mogę tego zrobić :) tzn kilka ta katalogów oraz plików w nich zawartych, pisze ze nie można skasować zdalnych plików, o co chodzi ?? atrybutu tez nie mogę zmienić.

pytanie 2, to rozpakuje każdy plik zip ? o nazwie joomla.zip ?

zwiastun
05-09-2007, 22:15
kylo - sprawdź czy dalej masz 777, a jeśli tak - czekaj z utęsknieniem na włamywaczy, bo sitko masz jak durszlak

kunik
23-04-2009, 13:21
ja mam takie pytanie rozkakowuje niby wszystko jest oki ale foldery sa puste:confused: moze ktos cos wie o co chodzi??

hinco
21-08-2009, 11:43
poprawione pare myków

wielkie dzięki... :D
oszczędziłem naprawdę kupe czasu

Darrro
27-03-2010, 18:19
Witam

U mnie również pojawiał się błąd, odnośnie praw dostępu do katalogu i braku możliwości wypakowania plików. ( coś podobnego do tego co miał hINDUs )
Pomogła zmiana praw dostepu na 777 "samego" podkatalogu na sererze w którym znajdował się plik Punk... i istalka.zip z Joomla.

Czyli : dajmy na to ze mamy wykupiony serwer i chcemy zrobic sobie taką instalacje z pomocą Punkainst... od Rybika .

1. tworzymy sobie podkatalog na serwerku , np wiosna i ustawiamy jego prawa na 777. ( tylko na czas naszej instalacji z pomocą PUNka... )
2. wgrywamy za pomocą jakiegoś pogramu ftp , do naszego katalogu "wiosna" pliki: joomla.zip , i 4 pliki Punkinst....
3. zmieniamy prawa do archiwum joomla.zip na 777
4. odpalamy przeglądarkę i wpisujemy nasz odres www. np. www.1234567.pl/ (http://www.lolek.pl/)wiosna/punkinstaller.php ( i program Punk.... nam samoczynnie wypakowuje zawartość naszego archiwum joomla.zip)
5. po wypakowaniu, usuwamy te pliki które wykazał nam program PUNK.. i zmieniamy prawa dostępu do naszego podkatalogu na serwerze "wiosna" np na 755

Podsumowując: należy zmienić prawa dostępu nie tylko samego archiwum joomla.zip, ale również i katalogu w którym ją wypakowujemy.

....jak to mówią trzeba sobie pomagać.

Pozdro dla wszystkich Joomlawiczów :-)

Hansolo
19-06-2010, 19:33
wszystko fajnie i na zielono, (dalem na 777)

Server extension for ZIP compression - INSTALLED
Joomla! Installation package: joomla.zip- FOUND - OK
PCL library for zip compression: pclzip.lib.php- FOUND - OKYour file was extracted SUCCESSFULY

ale Joomla po rozpakowaniu ma puste katalogi (poza paroma plikami w glownym)?
nie wiem czemu, moze jakies ustawienia php na serwerze cpanelu
albo cos innego?
o co chodzi?

pozdrawiam
aha strona jest na Active 24,

4example
02-09-2010, 11:11
MAGIA!
normalnie czary mary, haha:)

Wczoraj miałem wgrać cztery instalacje i ... koło północy wyłączyłem to w cholerę.
Punkiem zajęło mi to około 4 minut.

MAGIA!
Dziekuję

Hansolo
02-09-2010, 12:57
tyle ze zdalne rozpakowanie nie dziala na wszystkich hostach, zazwyczaj na tych droższych, :zagubiony:

4example
02-09-2010, 13:19
tyle ze zdalne rozpakowanie nie dziala na wszystkich hostach, zazwyczaj na tych droższych, :zagubiony:

Istotnie, nie na wszystkich działa. Prawda.

nahagel
20-10-2010, 16:00
Zwykle genialne rozwiązania są najprostsze. Tak jak to.
Niesamowite: kilka minut zamiast kilkugodzin

Hansolo
20-10-2010, 16:15
szukam hosta do 100 zl na którym zdalne rozpakowanie Joomli (tego 6megowego zipa) pojdzie wlasnie phpem przez ftpa,

macie jakies propozycje?

nahagel
20-10-2010, 21:53
A to chyba każdy serwer (który ma FTP i php) potrafi. Mylę się?

Hansolo
20-10-2010, 22:05
nie kazdy
:)

Tamagoczi
05-03-2012, 20:15
A ja mam z kolei taki problem.
Wszystko ładnie porobiłem, zainstalowałem joomle punkinstalerem i przechodze do konfiguracji strony. wybieram język, potwierdzam licencję, podaje dane do mysql itd itd, przechodze do ostatniego punktu czyli... pojawai się komunikat o skasowaniu z serwera folderu instalacyjnego joomli, kasuje go i wszystko się rozdu.ca!

Jak się nie skasuje tego folderu instalacyjnego joomli to teoretycznie joomla nie ukończy instalacji, więc co mam zrobić? skasowac tylko pliki instalacyjne punkinstalera? Czy jak to rozwiązać?

Jak istaluje się joomle z oprogramowania na serwerze np cba yoyo automatycznie to po usunięciu folderu z instalacją joomli wszystko jest ok dlatego dziwię się czemu dzieje się właśnie tak w przypadku tej instalacji z punkiem? Bardzo prosze o pomoc...

Tomek

---------- Post dodany o 19:15 ---------- Poprzedni post był o 00:02 ----------

nikt nie wie jakie pliki mam usunąć?

palyga007
05-03-2012, 20:17
a skąd ja niby mam wiedzieć, w jaki sposób Ci sie .....?
Chociaż w ciemno obstawiam na live_site w configuration.php

Tamagoczi
05-03-2012, 20:21
dobra juz działa:D najpierw trzeba było usunąc pliki punkinstalera a potem dopiero folder instalacyjny joomli :D

---------- Post dodany o 19:21 ---------- Poprzedni post był o 19:20 ----------

no to nie masz cela...