PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja położenia obrazka w dziale kontakt



Joomla User
17-11-2005, 06:24
Nie dziwiło was nigdy dziwne położenie obrazka w dziale kontakt? Mnie zaciekawiło i okazało się, że to jego dziwne zachowanie spowodowane jest małym błędem w kodzie. Po drobnej modyfikacji rzecz wygląda dużo lepiej (screen w załączeniu).

Otóż - w wierszu 412 components/com_contact/contact.html.php



<td width="100%" class="contentheading<?php echo $params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>">

autorowi zapomniało się wstawić colspan="2" , czyli prawidłowy wiersz powinien mieć postać:


<td width="100%" colspan="2" class="contentheading<?php echo $params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>">

Gdy już edytujemy ten plik, to można także w wierszu 447 ustawić justowanie obrazka (float: right) a w wierszu 448 określić treść dymka po najechaniu na niego myszką (alt="Contact").

maximus
17-11-2005, 11:07
Zgadza się pewnie komuś się to przyda, ale jedno jest pewne ze takich niedociągnięć colspan="X" jest bardzo duża ilość,
ale nie wpływają bardzo na działanie

rzodkiewka
19-11-2005, 11:40
a ja nie mam takiego problemu ... moj obrazek jest po samej prawej stronie ...ech

Joomla User
19-11-2005, 20:22
Ciekawa rzecz - okazuje się, że ta usterka występuje tylko przy templatce MadeYourWeb, a po przełączeniu na np. Rhuk_Solarflare wszystko jest dobrze. Ciekawe dlatego, że usterkę usuwa się w pliku nie związanym bezpośrednio z templatką.

-----
Zobacz - http://www.dwanadwa.com/index.php?option=com_contact&Itemid=3

nspk
19-04-2006, 20:20
poprawka "joomla user" poprawia wyswietlanie tylko w firefoxsie i exporerze ale nie daje zmiany w operze:/. Moze ktos wie co jeszcze trzeab zmeinic??