PDA

Zobacz pełną wersję : divki, pi.., i tedetki - dramat w 3 klasach



chrisf
17-05-2006, 03:20
Nie wiem jak mozna zblizyć do siebie IE i FF, ale na polu <td>, <p> i <div> w mojej templetce jest to niemożliwe. Zresztą nie tylko mojej, standardowe szablony dołączone do wersji instalacyjnej tez nie pozwalaja na zbliżenie. Oprócz jednej (108em?) To jak harcują( przeglądarki) w interpretacji akapitów <br>, i enterów napawa mnie totalną bezradnością? Hacki na marginesy działaja , interlinie mucha nie siada, enter i juz jestem na kolanach... A wy jak radzicie sobie z tym ?

Rybik
17-05-2006, 03:26
jest zawsze taka opcja zeby templak byl na tyle elastyczny zeby nie musial sie wyswietlac jednakowo, wazne zeby wszedzie poprawnie no ajak sie juz chce piksele z niego wyciskac to trzeba kombinowac z hakami, czasem zapomniec o pelnej walidacji css itp
globalny reset marginesow stosuje ?

chrisf
17-05-2006, 03:53
A napisze jakoś jaśniej. Jak może?

chrisf
18-05-2006, 00:54
To ja jeszcze w tym temacie,.. a wyrównanie kontenerów pod IE i FF tak żeby dzieci nie za bardzo sie rozbiegały i równo rosły?

zwiastun
18-05-2006, 01:35
Hmm, wybaczcie. Nikt tutaj nie będzie pisał kursu CSS. Przywoływany problem jest dobrze opisany w literaturze drukowanej i w Sieci. Nie od dziś wiadomo, że:
1) Przeglądarki różnie interpretują CSS
2) Nie da się uzyskać TAKICH SAMYCH efektów we wszystkich przeglądarkach, choć można uzyskać zbliżone.
3) jedno, dwu, pięciozdaniowa porada w sprawach CSS czasem, i owszem, jest możliwa, ale najczęściej nie.

CSS to jak sama nazwa glosi KASKADOWE arkusze stylów, a kaskada oznacza, że ta sama reguła może przynosić różne efekty w zależności od miejsca, w którym zostala w arkuszu umieszczona.
Ogólna zasada jest prosta: wyzeruj na początku marginesy i dopełnienia (margin i padding), bo przeglądarki albo dodają marginesy i dopełnienia do obszaru blokowego, zwiększając jego rozmiary, albo traktują jako częśc obszaru blokowego, a więc nie zwiększają rozmiarów. Gdy wyzerujesz na poczatku wszystkie, to potem swobodnie możesz dodawać tam gdzie trzeba, pamiętając wszakże o kaskadzie.

chrisf
19-05-2006, 10:51
CSS to jak sama nazwa glosi KASKADOWE arkusze stylów, a kaskada oznacza, że ta sama reguła może przynosić różne efekty w zależności od miejsca, w którym zostala w arkuszu umieszczona.
Genialne... czyżby na pewno to znaczy Kaskada
Kurs css zapewne mi sie przyda, Po prostu pytam jestem amatorem samoukiem i wszsytkiego nie zdązyłem jeszcze zgłębić... a forum nie jest po to?

zwiastun
19-05-2006, 12:31
Nim zaczniesz następnym razem dodawać komentarze typu "genialne", przeczytaj pięć razy odpowiedź, jaką otrzymałeś.
Forum na pewno jest od pomagania (dostałeś rzeczową i konkretną odpowiedź w podnoszonej kwestii), ale i na pewno nie od powielania kursów.
I ponadto: to, że jesteś amatorem samoukiem nie ma nic do rzeczy i raczej ani niczego nie usprawiedliwia, ani do niczego nie daje jakichś szczególnych praw, ani tak naprawdę nikogo nie obchodzi.
Po prostu trzeba przyjąć czasem, że jeśli coś jest niejasne w otrzymanej odpowiedzi, to należy się dalej dopytywać. I to z założeniem, że niekoniecznie ktoś musi Ci odpowiedzieć. Bo może uznać np. że za mało wiesz, by znaleźć jakąś podstawę porozumienia i kontynuowania dialogu. Nie jest to najlepsze porównanie, ale czy wyobrażasz sobie, że chirurg będzie objaśniał laikowi, który wie, że ma skalpel i brzuch, jak zoperować wątrobę? Oczywiście, inny poziom złożoności problemu, ale istota ta sama.
Natomiast komentowanie i pouczanie administratorów tego czy innego forum na pewno niczemu nie służy.
Co najwyżej tworzenu takich offtopów.

Dopisane:
Masz przykład, że można - konkretne pytanie - konkretna odpowiedź:
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?p=11839#post11839

chrisf
19-05-2006, 13:38
Twoja odpowiedz jest jasna.:)
...ale czy chlebak słuzy do noszenia granatów, jak wskazuje sama nazwa. :D

Szeregowiec F. odmeldowuje sie po komendzie Offtop i przyjmuje do wiadomosci, że nie jest zdolny do dialogu.:)