PDA

Zobacz pełną wersję : czekając na pomysł...



chrisf
17-05-2006, 03:50
Jak mozna połaczyć wyswietlanie modułu pod menu z okreslonymi zdjęciami( a nie losowo wybieranymi) z artykułem z blogu.

Tworzenie nowego modułu użytkownika i okreslanie jego połozenia przez link do wybranej pozycji w menu w tym przypadku nic nie daje. Nie pomoga tez tworzenie nowych pozycji w menu z odsyłaczem do artykułu. Bo artykuł funkcjonuje wtedy pod dwoma adresami( joomla nadaje nowy adres) . Jeden będzie miał wyświetlane "zdjątka" drugi nie.

stone
17-05-2006, 07:55
Standartowo powinno działać tak
1. W menu masz opublikowany link do bloga.
2. We właściwościach modułu wybierasz aby był on widzoczny tylko dla tego linku

Czy tak robiłes?

chrisf
17-05-2006, 10:15
Dzieki za odpowiedź
Mam kilkanascie artykułów wyswietlanych w blogu. Aby połaczyć tekst z zdjęciem wyświetlanym w pozycji left( w moim przypadku tam sie znajduje menu) w menu za pomocą odsyłacza do artykułu stworzyłem dodatkowo kilkanąscie pozycji w submenu. Pózniej stworzyłem kilkanascie modułow umiesciłem zdjęcia i oznaczyłem pozycje na jakiej maja być wyświetlane.
Ale joomla nadaje tesktom z blogu dodatkowy adres. i jak wchodzę do tekstu z submenu to oczywiscie sa zdjęcia, ale jesli wejde na teskt przez blog to zdjęć nie ma. Jak próbowałem tworzyc pozycje w submenu przez odsyłacz url, to nie mozna dodac do tej pozycji modułu. Nie ma jak zalinkować modułu, bo taka pozycja nie jest wyświetlana w oknie gdzie okresla sie położenie modułu.

A nie wiesz w ktorym pliku joomla zapisuje te linki?. Po prostu podmienie je

Rybik
17-05-2006, 20:27
nie da rady to nie tak hop, trzeba uzyc modulu podobnego do related items, ktory obsluguje obrazki, czyli wiaze za pomoca metakeywordow obrazki z artykulami i przy kazdym wyswietleniu artykulu proponuje powiazane z nim obrazy w swoim modulowym okienku (tez z tym walcze teraz :) )

chrisf
17-05-2006, 20:47
Czekam na wynik batali. Mam nadzieje, ze rozwiązanie zostanie ujawnione.

Rybik
18-05-2006, 18:36
hmm o ile sam nie prowadzisz zadnej batalii to sie nie doczekasz :D

chrisf
18-05-2006, 19:52
tocze, tocze... I stęskniony kontaktu z drugim człowiekiem umilam sobie czas, pisujac posty

Rybik
18-05-2006, 20:13
zweryfikuj swoja definicje slowa "umilac" :D lol, zart w moim stylu, a tak serio to pisz PMy albo na gg ... na forum nie chatujemy