PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuł + Podtytuł



kaiser
20-10-2008, 22:40
Chciałbym w artykułach oprócz tytułów zastosować podtytuły np.:

Ewolucja
niezaprzeczalny fakt czy zwykły mit?

treść wstępniaka blabla ...

(link do więcej)


Gdzie tytuł i podtytuł będą odpowiednio przeze mnie sformatowane. Nie wiem jak osiągnąć wstawianie podtytułów. Ma ktoś jakiś pomysł?

pozdrawiam
PB

andrzej61
21-10-2008, 01:17
Po prostu widzę to tak, że zaczyna się tekst on podtytułu: daje się większegi bolda fonta, inny kolor, potem break'a i tekst. Wiadomo że to wyjdzie niżej, jak autor i data jest to pod tym, ale zawsze jest. A mając Ijoomla Newsportal czy Magazine, można dorobić Headingi oprócz tytułów. I wtedy jest jak się chce.

kaiser
21-10-2008, 09:24
Problem pojawia się kiedy tytuł+podtytuł chce się względem głównego tekstu przesunąć lub umieścić w innym miejscu niż bezpośrednio nad tekstem zwykłe br-y nie spełnią zadania. Sprawdzę te rozwiązania o których wspomniałeś. Dzięki.

andrzej61
22-10-2008, 00:34
W starszej Joomli 1.0.13 jeszcze tak widziałem że mozna było tagi dać w tytuł, widziałem b do bolda , i to działało. Inne nie wiem. A w póżniejszych Joomlach to nie działa. Przesuwać tekst można dając nbsp kilka razy. Można też ten kawałek dać w diva i odpowiednio styl dać nawet samym edytorem: AA taki znaczek. Jest też taki plugin że można coś chyba zrobić, bo tam są tagi i można dać w tagach tekst i wybrać czy ma być to intro ale też czy ma się ukazać na Full tekst. I wtedy na przykład jest na froncie takie dodatkowe intro a może tego nie być na full wcale.

kaiser
27-10-2008, 14:40
znasz nazwę tego pluginu?

andrzej61
27-10-2008, 19:10
Nie pamiętam, bo nie za bardzo mi się spodobał, ale na joomla extensions pod działemi czyba content znajdziesz. Jest to problem w ogóle, bo przecież na dużych portalach daje sie nie tytuły ale takie zdanka zajawki na listach artykułów. Do tego większość modów do wyświetlania list artykułów "myśli" za ciebie, bo mozna tylko ustawić sekcję i kategorię i jakieś preferencje kolejności. A co jeśli kolejnośc ma być ściśle ustalona? OK. można sobie zrobić listę ręcznie, tylko że na niektórych templatach to coi jest w css znosi po częsci to co my napiszemy w takiej liście. Jak na przykład próbowałem dodać bullety i ustawić tę listę żeby była dobrze wyświetlana, to najczęściej , przynajmniej na niesławnej przegladarce IE7, że nie wspomnę tu IE6, gdzieś to się przesuwa, gdzieś uciekaką bullety.
Chyba właśnie to jest to, żeby taką listę - szablon sobie dopracować do templaty żeby po wszystkimi przeglądarkami potestować i żeby działało. Wtedy Sprawa jest prosta. Masz szablon modułu "user" czyli twojego, i jak chcesz listę, to robisz kopię szablonu i w tej kopii sobie wpisujesz te zdanka - zajawki i linkujesz je do artów i jest lista. Natomiast jak chodzi o to żeby było intro i obrazek, to już wtedy Ijoomla Magazine czy Newsportal, bo tam jest jeszcze dodatkowy Header możliwy, i ten header można na upartego zrobić jako zajawkę.