PDA

Zobacz pełną wersję : Blog czy tabela ?



andrzej61
20-10-2008, 22:19
Chciałbym spytać o pewien drobny szcegół (mam nadzieję). Jeśli wybierze się w ustawieniach pozycji Start (default) w menu głównym aby pod tytułem arta ukazały się linki do kategorii i sekcji, to wówczas jak wybrać czy ten link ma być do bloga czy do tabeli? :) Bo tak dziwnie się składa że jakby zawsze tabela wypadała. Czy jest wybór?
Sciśle mówiąc to widzę że mi wyświetla link spod tytułu do sekcji daje tabele a link do kategorii daje bloga.
Jest dobrze. Jak się da do menu pozycję gdzie będzie dana sekcja jako blog to link spod tytułu daje bloga a jak w menu tabela to tabelę. Teraz jak się nie chce mieć w menu linka to można utworzyć sobie menu na przykład "Sekcje" albo "Kategorie" i tam ybierać co się chce jak. A jak się w konkretnym przypadku chce inachej zrobić to można sobie zlinkować w dowolny sposób, czy dać do menu które jest widoczne czy nawet linka w artykule. Pewnie wszelkie dowolne opcje nie są możliwe ale już jest super.
A na dodatek wczoraj wydali Newsportal Ijoomla dla J1.5 i po paru tygodniach debugowania powiniiiyć OK. Wtedy już na J1.5 można robić co się chce. No - prawie. Na razie Newsportal jeszcze mocno beta według moich testów.
Ale w sumie w tej chwili zastanawiam się na jeszcze jednym: czy jakby zrobić osobne menu: "Artykuły" i dać jako pozycje linki do artów, to czy potem możnaby dać indywidualnie moduły jakie się chce do każdego arta? Bo jak się coś opublikuje na jakiejś pozycji, jakiś moduł i przypisze do wszystkich pozycji to się wtedy wyświetla też na każdym artykule full text. A jak się nie przypisze do wszystkich, to wtedy się nie wyświetli. Czyli że( bo w Joomli 1.0.xx to był problem bo się wyświetlało czyba że się zgodność wstecz ustawiło) teraz jest lepiej. Jeśli mam rację, to znaczy że każdy art można na full tekst dać z indywidualnie dobranymi modułami. Wniosek : Trzeba robić portale klasy onet czy interia na Joomli.