PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z templatką



M_K_S
21-10-2008, 01:13
Witam,

Dziś zakupiłem templatkę do joomli, niestety nie pisało na stronie do jakiej wersji jest ona dostosowana. Zainstalowałem ją na 1.5.7 i nie działa kilka rzeczy.

Templatka miała wyglądać tak:
http://osc3.template-help.com/joomla_18493/

a wygląda tak:
http://ten-dzien.net/


i teraz nie wiem, czy jest to wina wersji, czy jednak z templatką jest coś nie tak i powinienem ją reklamować. Jeśli to wina wersji, to co zrobić, żeby tem wyświetlał się poprawnie?

Dakota
21-10-2008, 06:12
popatrz na plik index.php tej template.... zobacz jak są oznakowane pozycje i poszczególne moduły ustaw na tych pozycjach

M_K_S
21-10-2008, 10:37
z templatką dostałem rozmieszczenie modułów, ale jaka jest standardowa budowa modułu w jommli 1.5.7? Teoretycznie mam ustawione w TOP, te linki, które powinny się wyświetlać na górze, ale się nie wyświetlają, z resztą templatki jest tak samo;/

moj uklad wyglada tak:
http://i300.photobucket.com/albums/nn34/dj-na-wesele/18493-joom-b-p.jpg

zwiastun
21-10-2008, 10:58
No to widzisz biało na niebieskim gdzie co masz
1) poumieszczaj odpowiednio moduły
2) sprawdź, jakie masz dać przyrostki stylów CSS dla modułów

M_K_S
21-10-2008, 11:01
No to widzisz biało na niebieskim gdzie co masz
1) poumieszczaj odpowiednio moduły

Z tym już się uporałem




2) sprawdź, jakie masz dać przyrostki stylów CSS dla modułów

Ale to już nie wiem jak zrobić:/ Niby moduły teraz wyświetlają się w dobrych miejscach, ale sposób ich wyświetlania nie jest ok. Gdzie mogę dać przedrostki stylów css i skąd wiedzieć jakie dać?

zwiastun
21-10-2008, 11:29
Dodać w parametrach modułów
Wiedzieć jakie: z opisu szablonu albo z podglądu CSS

M_K_S
21-10-2008, 11:55
Dodać w parametrach modułów
Wiedzieć jakie: z opisu szablonu albo z podglądu CSS

Ok, przestudiowałem trochę Pana G i wiem o co chodzi, ale mam pewien problem.
Jak rozumiem wstawiam przyrostki w Advanced Parameters w polu Module Class Suffix?

Tylko mam pewien problem, bo mój css nie wygląda tak:


table.moduletable_specyficznymodul {
width: 100%;
margin-bottom: 5px;
padding: 0px;
border-spacing: 0px;
border-collapse: collapse;
}

tylko tak:

/*________________________________________MAINMENU_ ____________________________________*/

.mainmenu {float:right; margin:23px 23px 0px 0px;}
* html .mainmenu {float:right; margin:23px 11px 0px 0px;}
.mainmenu_bot {background:url(../images/mainmenu_bot.gif) no-repeat 0 0; height:9px; width:201px}
.module_s1 {padding:0px 0px 0px 0px; margin:0px 0px 0px 0px; width:201px; background:url(../images/mainmenu_bg.gif) repeat-y 0 0}
.module_s1 div {background:url(../images/mainmenu_top.gif) no-repeat 0 0; padding:28px 25px 0px 32px; width:100%}
.module_s1 div div {background:none; padding:0px 0px 0px 0px;}
.module_s1 h3 {color:#759e0b; font-weight:bold; font-size:14px; padding:13px 0px 8px 6px; margin:0px 0px 0px 0px;}
.module_s1 img {width:0px; height:0px}
.module_s1 h3 {color:#fff; font-size:18px; font-weight:normal; padding:0px 0px 10px 6px;}
.menu {margin:0px 0px 0px 0px; padding:15px 0px 8px 0px; width:143px}
.menu li {background:url(../images/mainmenu_li_bg.gif) repeat-x 0 bottom}
.menu li a {color:#fff; font-weight:normal; font-size:13px; background:url(../images/mainmenu_item.gif) no-repeat 5px 4px; padding:0px 0px 6px 28px; text-decoration:none; display:block; margin:0px 0px 5px 0px;} /* Item Of Menu Main */
.menu li a:visited {color:#fff;}
.menu li a:hover {color:#fff; font-weight:normal; font-size:13px; background:url(../images/mainmenu_item.gif) no-repeat 6px 3px; padding:0px 0px 6px 28px; text-decoration:none; display:block}
.active a {color:#fff !important; font-weight:bold; font-size:13px; background:url(../images/mainmenu_item.gif) no-repeat 6px 4px !important; padding:0px 0px 6px 28px; text-decoration:none; display:block} /* active item */



i nie wiem co wpisać w pole Module Class Suffix :/

zwiastun
21-10-2008, 12:56
1. Z zakupionymi szablonami powinna być przykładowa instalacja, w której wystarczy podejrzeć (możliwe, że trzeba wcześniej zainstalować dane)
2. Przyrostki łatwo rozpoznać, bo to cześć, któa występuje po standardowej nazwie stylu, np. module_s1 to przyrostek=_s1

M_K_S
21-10-2008, 14:03
zwiastun, dzięki wielkie. Wszystko już działa z wyjątkiem topmenu.

W moim css mam taki kod odpowiedzialny za top:

/*________________________________________TOPMENU__ ___________________________________*/
#topmenu {height:84px; background:url(../images/topmenu.gif) repeat-x 0 0}
ul#mainlevel {padding:35px 0px 0px 20px;}
ul#mainlevel li {display:block; float:left;}
a.mainlevel {color:#ffffff; font-weight:normal; font-size:13px; text-decoration:none; background:url(../images/topmenu_separator.gif) no-repeat right center; margin:0px 0px 0px 0px; padding:0px 29px 0px 29px;}
a.mainlevel:visited {color:#ffffff; text-decoration:none;}
a.mainlevel:hover, #active_menu {color:#000; font-weight:normal; text-decoration:none;}

nie ma tutaj żadnych przyrostków i nie wiem jak zrobić, zeby top się tak ładnie wyświetlał