PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie nowego modułu



fotografix
21-10-2008, 09:41
Mam postawiony serwis na Joomli 1.5.5 i przy tworzeniu nowego modułu wyskakuje mi następujący błąd:

Fatal error: Class 'SW ' not found in /home/fotografix/ftp/nek/warmia/libraries/joomla/language/language.php on line 171

podmieniłem ten plik 'language.php' na taki sam z innego serwisu gdzie jest wszystko ok' jednak nadal jest ten sam efekt.
Kod którego dotyczy błąd wygląda następująco
-------------------------------------------------------------------------
{
if (defined($string)) ------ to jest linia 171
{
$string = $this->_debug ? '!!'.constant($string).'!!' : constant($string);

// Store debug information
if ( $this->_debug )
{
$caller = $this->_getCallerInfo();

if ( ! array_key_exists($key, $this->_used ) ) {
$this->_used[$key] = array();
}

$this->_used[$key][] = $caller;
}
}
-------------------------------------------------------------------------
Nie mam problemu z kopiowaniem już istniejących modułów i cały serwis pracuje bez żadnych problemów.
Jeżeli znacie przyczynę tego problemu i sposób jego rozwiązania będę bardzo zobowiązany za pomoc.

adres serwisu www.warmia.nek.pl (http://www.warmia.nek.pl)

fotografix
21-10-2008, 11:26
Udało mi się problem rozwiązać :)
Okazuje się że w Joomli 1.5 niektóre moduły, działające w trybie zgodności bez żadnych problemów, mogą stwarzać kłopoty z podstawowymi funkcjami skryptu.
W moim przypadku problem zniknął jak odinstalowałem dwa moduły:
TopRatedArticles_451
mod_sw_freelinks_pl
Moduły te działały i spełniały swoje funkcje ale nie mogłem tworzyć nowych modułów w panelu admina, po usunięciu ich wszystkie funkcje wróciły do normy i moduły można tworzyć bez żadnych problemów.

ppilus
21-10-2008, 14:59
Mam postawiony serwis na Joomli 1.5.5 i przy tworzeniu nowego .....


a dlaczego nie na 1.5.7 ?

fotografix
21-10-2008, 15:07
miałem sprawdzony pakiet instalacyjny tej wersji i dlatego postawiłem na nim, może go zaktualizuję ............ poprzednia wersja tego serwisu stała na joomli coś ok. trzech lat bez żadnej aktualizacji i wszystko chodziło bez problemów, więc mam nadzieję że i ta wersja będzie równie dobrze chodzić .....

Exodus108
20-07-2009, 18:51
Witam! Mam podobny problem - również nie mogę stworzyć nowego modułu. Podczas próby wyświetla się błąd:
Fatal error: Class 'Menu ' not found in /home/accounts_e/exodus108/public_html/rkslechia/libraries/joomla/language/language.php on line 171
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

Exodus108
21-07-2009, 22:38
odświeżam

Exodus108
08-08-2009, 19:35
refresh

Jola
09-08-2009, 00:28
Witam,
opiszę przyczynę błędu na podstawie modułu mod_sw_freelinks_pl.
Pojawiał się tam błąd o treści:
Fatal error: Class 'SW ' not found in.....
Wynika on z niefortunnego wpisu w pliku xml modułu:

<name>SW :: Free Links_PL</name>Zastosowanie podwójnego dwukropka powoduje, że php traktuje sw jako klasę i zgłasza błąd, że takowej nie ma.
Rozwiązanie - usunąć nieszczęsne podwójne dwukropki ( w opisie też się pojawiają). Dobrze jest też przy okazji zmienić wpis o kodowaniu pliku xml i zapisać w kodowaniu utf-8 (dla Joomla 1.5 - jeśli nie było to dotychczas zrobione).
@Exodus108 u Ciebie z pewnością występuje ta sama przyczyna błędu - musisz tylko przejrzeć, który z modułów ma w swoim pliku xml wpis typu: 'Menu ::'
Pozdrawiam

Exodus108
09-08-2009, 17:52
Jola S. dzięki za pomoc :)