PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi 2.9.0.1 nie zapisuje zawartości pól



porterr
22-10-2008, 19:53
Po zaktualizowaniu sobi do 2.9.0.1 nie dodaje żadnych pól a pola z poprzedniej instalacji wyparowały. Dodaje tylko tytuł i odrazy. Tragedia i z całym szacunkiem ale co tam można s************************yć bo nic nie przychodzi mi do głowy, a jest nad wyraz niepojęte,że wcześniej działało a teraz nie i mam nadzieję że wprowadzonych danych nie straciłem brak błędów w logu, reinstalacja nic nie daje.

Dane: www.katalogdrogownictwa.pl (http://www.katalogdrogownictwa.pl/) -> katalog firm

Server: Apache/2.2.3 (FreeBSD) DAV/2 PHP/4.4.5 with Suhosin-Patch mod_ssl/2.2.3 OpenSSL/0.9.7e-p1 Perfect Platform: FreeBSD nipress.com.pl 6.3-RELEASE- Perfect PHP Version: 4.4.5 (apache2handler) May cause problems MySQL Version: 5.0.51 Perfect PHP Memory Limit: 32 MB OK PHP Script Execution Time: 30 Seconds OK PHP Safe Mode: disabled OK PHP Register Globals: disabled Perfect CMS RG Emulation: disabled Perfect GD Library: installed OK iconv/mbstring Library: installed OK Charset: utf-8 Perfect Database Collation: utf8_general_ci Perfect CMS: Joomla 1.0.13 OK Admin Template:joomla_admin OK
Default Template Check: rt_chromatophore OK .

neo_fox
23-10-2008, 13:47
Nadal to samo pytanie:


Poza tym jaką wersję miałeś poprzednio.
Wyłącz wyświetlanie błędów w SOBI2, zwiększ poziom raportowania błędów w SOBI2 is sprawdź plik błędów.

porterr
23-10-2008, 15:36
zastosowałem się do powyższych uwag i ....
poprzednia wersja to chyba 2.4
plik błędu znajduje się na http://nipress.pl/errors.txt

neo_fox
23-10-2008, 16:22
poprzednia wersja to chyba 2.4




i z całym szacunkiem ale co tam można s************************yć bo nic nie przychodzi mi do głowy, a jest nad wyraz niepojęte,że wcześniej działało a teraz nie i


Bez obrazy ale to jest szczyt bezczelności. To tak jakbyś zrobił update z Window$ 3.11 na Window$ Vi$ta i zgłaszał pretensje do Micro$oftu że Ci saper nie działa.
Albo z Mambo 4.0 na Joomla 1.5.X.

Rzecz jasna tego nie czytałeś?:
http://www.sigsiu.net/upgrade_to_rc_2.8.0.html
http://www.sigsiu.net/upgrading.html

porterr
23-10-2008, 20:23
To tak jakbyś zrobił update z Window$ 3.11 na Window$ Vi$ta i zgłaszał pretensje do Micro$oftu że Ci saper nie działa.
Albo z Mambo 4.0 na Joomla 1.5.X.



Doceniam twoją chęć pomocy na forum pewnie wielką ale przeginasz.
Jak miałby być niekompatybilny całkiem - zmieniony mechanizm to było by to najpewniej 3.x, tak jest na całym świecie.

To tak jakbyś nawał viste windowsem 3.26 a mambo 4.1 było nowym niekompatybilnym z 4.0 cns'em.

Po pierwsze przeczyłem powyższe i nie pisze tam, że jest niekompatybilne pod względem zawartości - danych, tylko rozszerzeń itp,

po drugie ie zmieniałem szablonów nie instalowałem rozszerzeń dodatków a nic innego w poprzednim,

po trzecie odinstalowałem i td. zgonie z instrukcją,

po czwarte mniejsza z poprzednią zawartością bo nowych danych również nie zapisuje.

Pokornie proszę o wskazówki.

neo_fox
23-10-2008, 20:27
Skoro wszystko już wiesz (lepiej) bo wszystko przeczytałeś to do dzieła.

Na marginesie: wersjonowanie oprogramowania jest interną sprawą. Chociaż Ty pewnie wiesz to lepiej.

Miłej zabawy.

porterr
23-10-2008, 21:11
Uraziłem Cię czy nie potrafisz mi pomóc ?
Bo to raczej Ty mnie obraziłeś:



Rzecz jasna tego nie czytałeś?:
http://www.sigsiu.net/upgrade_to_rc_2.8.0.html
http://www.sigsiu.net/upgrading.html


Co miałem napisać napisałem prawdę tak jak zrobiłem, co ja mogę za to że zebrało Ci się na błyskotliwe porównania, i robienie ze mnie idioty ?

Ja szukam pomocy i liczyłem na nią na tym forum, a ja staram się pomóc innym na innych forach zamiast dowodzić im jakimi są głupkami, bo nawet jak są to przyjemnie mi jest pomóc im sobie z czymś poradzić.

Podkreślam nie chciałem Cię urazić, ani się wymądrzać ale instalację przeprowadziłem zgodnie z przedłożoną instrukcją.

Jeszcze raz proszę o pomoc i przypominam o pliku z błędami który stworzyłem zgodnie z twoją instrukcją : www.nipress.pl/errors.txt

porterr
24-10-2008, 11:57
Nawet żadnej wskazówki mi nie dasz ?
Jak dotychczas tylko zmyłeś mi głowę, liczyłem na pomoc a nie na czepliwą nieuzasadnioną krytykę.

Może ktoś miał podobne problemy albo wie jak poradzić sobie z takim czymś:
DB function failed with error number 1054

kod tego fragmentu pliku :field.class.php

$fieldData = null;
$database->setQuery( $query );
if( !$config->forceLegacy && class_exists( "JDatabase" ) ) {
$fieldData = $database->loadObject();
}
else {
$database->loadObject( $fieldData );
}
if ($database->getErrorNum()) {
trigger_error("sobiField::sobiField(): DB reports: ".$database->stderr(), E_USER_WARNING);
}

neo_fox
24-10-2008, 12:41
Sorry ale jeśli wyjeżdżasz z tekstami typu
Co tam można s************************yć bo nic nie przychodzi mi do głowy, a jest nad wyraz niepojęte,że wcześniej działało a teraz nie
Doceniam twoją chęć pomocy na forum pewnie wielką ale przeginasz.
co ja mogę za to że zebrało Ci się na błyskotliwe porównaniaczy masz zamiar mnie pouczać jak ja mam numerować kolejne wersje SOBI2 to raczej nie licz na moją pomoc. Po czytaniu takich postów nasuwa mi się jedynie znany z cafe Allegro tekst: "Zlewka na Misia"

Poza tym gdybyś zrobił update jak jest opisane na naszej stronie, znaczy się najpierw update do RC 2.8 a następnie do 2.9 to nie miałbyś takich problemów. Szczytem bezczelności jest zarzucanie mi że to ja ciebie uraziłem czy wypowiedzi typu "liczyłem na pomoc a nie na czepliwą nieuzasadnioną krytykę"

Fragmentów kodu SOBI2 nie musisz mi cytować, sam go pisałem także wiem jak wygląda.

porterr
24-10-2008, 13:19
Chłopie nie wiem jak tu wybierają moderatorów ale przeczytaj sobie temat od początku, jesteś kąśliwy i nieprzyjemny i piszesz że ja jest bezczelny bo aktualizuję, w i że na pewno nie czytałem (skąd ten wniosek masz jakiekolwiek uzasadnienie ?) i generalnie sama krytyka.

Nigdzie nie znalazłem informacji że najpierw trzeba zaktualizować do 2.8 a potem do 2.9 i nie mogłeś tego napisać w pierwszej odpowiedzi?

Ja też się zdenerwowałem takim traktowaniem, już sam problem, którego nie umiem samodzielnie rozwiązać mnie zdenerwował a ciebie co ? to, że piszę na forum jak mam problem ?

Nidzie nie napisałem, że cokolwiek wiem lepiej tylko w odpowiedzi na twoje zarzuty napisałem, że wykonałem wszystko zgodnie z instrukcją, którą przytoczyłeś.

A twoje ja to nazwałem "błyskotliwe porównanie" to moim zdaniem przegięcie - jak byś napisał że dodatek lub program dla Visty o kompilacji xxxxxxx2 nie będzie działał na kompilacji xxxxxxxx6.

Może w sobi tak jest ale czy to takie oczywiste, i czy to taka bezczelność z nojej strony zacząć ten temat ?

I czy to jest pomoc z twojej strony ??????


Kod wkleiłem dla innych bo po ostatniej twojej wypowiedzi (bardzo miłej) nie wiedziałem czy będziesz mi chciał pomuc i znowy Cię uraziłem wklejając ten kod ?

Jak chcesz pomagać ludziom na forum - laikom, nowicjuszom i baranom czasem, którzy jak to ludzie popełniają błedy to chyba trochę musisz opanować nerwy.

W dalszym ciągu nie rozwiązałem problemu i proszę o pomoc.

I jeśli czymś Cię dotknołęm to przepraszam i wiedz, że nie zrobiłem tego celowo, nie uważam, że sobi jest złe bo coś mi się stało i zakładam, że pewnie jest to jakiś mój błąd jak to zwykle bywa.

Sobi jest świetne i gratuluję roboty dlatego też chciałbym móc korzystać z dobrodziejstw nowej wersji ale nie tracąc starych danych o ile to możliwe.


Jestem tylko człowiekiem i też mnie ponosi.

Dalej proszę o pomoc.

neo_fox
24-10-2008, 13:40
i piszesz że ja jest bezczelny bo aktualizuję


Nie dlatego że aktualizujesz tylko dlatego:



Sorry ale jeśli wyjeżdżasz z tekstami typu
Co tam można s************************yć bo nic nie przychodzi mi do głowy, a jest nad wyraz niepojęte,że wcześniej działało a teraz nie



i że na pewno nie czytałem (skąd ten wniosek masz jakiekolwiek uzasadnienie ?)

Jakbyś czytał to nie miałbyś żadnych problemów.



Nigdzie nie znalazłem informacji że najpierw trzeba zaktualizować do 2.8 a potem do 2.9 i nie mogłeś tego napisać w pierwszej odpowiedzi?


Powiadasz:
http://informatyka.suski.eu/temp/s2update.png




W dalszym ciągu nie rozwiązałem problemu i proszę o pomoc.



Po raz ostatni: zrób update do 2.8.7 a potem do 2.9.0.1



... zakładam, że pewnie jest to jakiś mój błąd jak to zwykle bywa...


Sorry ta wypowiedź raczej z tą się nie pokrywa:

Tragedia i z całym szacunkiem ale co tam można s************************yć bo nic nie przychodzi mi do głowy, a jest nad wyraz niepojęte,że wcześniej działało a teraz nie

porterr
24-10-2008, 13:55
No właśnie pytałem "co można s************************yć bo nic nie przychodzi mi do głowy"
Co w tym obraźliwego ?

Poza tym skąd to wkleiłeś, bo informacje odnośnie upgreadu brałem z tąd: http://www.sigsiu.net/upgrading.html
i nic takiego tam nie znalazłem to są zresztą linki przytoczone również od Ciebie i nie ma tam takiej instrukcji.

Czy ta operacja teraz jak już namieszałem pomoże odzyskać poprzednie wpisy ?

neo_fox
24-10-2008, 13:58
Poza tym skąd to wkleiłeś, bo informacje odnośnie upgreadu brałem z tąd: http://www.sigsiu.net/upgrading.html


Z tej strony gdzie pobierałeś SOBI2: http://www.sigsiu.net/download/components/sigsiu_online_business_index_2.html



Czy ta operacja teraz jak już namieszałem pomoże odzyskać poprzednie wpisy ?

Wpisy są nadal w bazie danych (jeśli jej nie usunąłeś).
Nie powinno być problemów.

porterr
24-10-2008, 14:07
Dziękuje bardzo, jest ta informacja pod plikiem faktycznie ale co jak ktoś z gdzie indziej pobierze ?

Umieśćcie te informację w instrukcji upgreadu, bo ja na przykład zakładałem, że znajdę tam wszystkie potrzebne informacje i do tych instrukcji zastosowałem się w 100%, więc Twoje stwierdzenie - "jakbyś to przeczytał nie miał byś problemów" jest niesłuszne.

Zaraz zastosuję się do tych instrukcji i dzięki wielkie za pomoc.

Nie denerwuj się tak na zjadaczy chleba - sam widzisz, mogłem tego nie wiedzieć bo ta inforamcja jest tylko pod plikiem.

porterr
24-10-2008, 14:17
Wszystko śmiga, dzięki wielkie i + da Ciebie.
Jak chcesz to moją stronę możesz oczywiście dodać jako przykład działania komponentu, powodzenia w rozwijaniu Sobi i gratulacje komponent jest świetny.

Pozdrawiam