PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł wyświetlający status urządzenia w sieci



grafkom-wielun
23-10-2008, 14:04
Witam.
Na początek chciałem się przywitać jako że jestem nowy na forum.
Mam pytanie, jak stworzyć taki moduł, który by wyświetlał na stronie głównej serwisu status danego urządzenia w sieci.
Chodzi o to, że prowadzę radiówkę i chciałbym żeby np. na stronie głównej mojej sieci wyświetlał się status danego AP-ka, np. ONLINE lub AWARIA, na zasadzie takiej że co jakiś czas system puszcza pinga na adres AP-ka i gdy ten nie odpowie ustawia w skrypcie na stronce status AWARIA.
Ktoś ma pomysł jak to zrobić ? Dodam że nie bardzo znam się na PHP.
Z góry dzięki za propozycje.

Jarex

dkint
23-10-2008, 15:22
Witam

Może trochę z innej beczki piszesz online i awaria - hmmm po co ? jak działa to raczej nikt nie będzie sprawdzał czy działa .... bo działa .... jak jest awaria to i tak nikt nie sprawdzi bo .... nie działa ... pomijam fakt sprawdzania u kogoś jak tam z Ap-kiem jak to się wyraziłeś ... wiem, że nie na temat ale taka mnie refleksja naszła ... co do twojej potrzeby nie wiem czy znajdziesz ja raczej nie kojarzę ...

pozdrawiam
Krzysiek

crazyluki
23-10-2008, 15:33
możesz jak prawie wszystkie firmy na stałe wprowadzić że działa i np losować moc sygnału z zakresu 90-95% :D

generalnie musiałbyś stworzyć własny moduł ( poszukaj na forum lub na extensions.joomla.org o custom php module ) a w nim kod ( to tylko część , sam musisz wymyślić resztę)


<?php
$domain = "Twoja domena";
$starttime = microtime(true);
$file = fsockopen ($domain, 80, $errno, $errstr, 10);
$stoptime = microtime(true);
$status = 0;

if (!$file) $status = -1; // Site is down
else {
fclose($file);
$status = ($stoptime - $starttime) * 1000;
$status = floor($status);
}
echo $status; //tutaj otrzymasz status, ping czyli że :)
// dorobisz sprawdzanie wartosci ( potestuj) jesli np wynosi 0 to echo ' awaria'; :)
?>
]
zobacz, potestuj i dasz radę :P

przykład ten znalazłem na http://www.phptoys.com/e107_plugins/content/content.php?content.41, trochę tylko go uprościłem