PDA

Zobacz pełną wersję : Sekcja Head - personalizacja



aaabbb
24-10-2008, 08:50
Witam,
chcę sam rozplanować sekcję head, gdzie jest ona generowana, w jakim pliku?

Skąd jest pobierana treść dla tego:
<jdoc:include type="head" />

?

Chodzi mi głównie jaki kod php wyświetla:
-tytuł artykułu
-listę słów kluczowych meta
-opis strony meta

aaabbb
26-10-2008, 22:59
czy naprawdę nikt się z tym problemem nie zetknął?
wiem, że mogę użyć SEF404, ale chcę sam to wyedytować

neo_fox
26-10-2008, 23:52
Witam,
Chodzi mi głównie jaki kod php wyświetla:
-tytuł artykułu
-listę słów kluczowych meta
-opis strony meta


Zanim zaczniesz grzebać w kodzie zapoznaj się lepiej z możliwościami konfiguracji Joomla :cool:

Wszystkie te opcje ustawia się w konfiguracji generalnej Joomla.
Dodatkowo można również dodać keywords i meta description w poszczególnych artykułach.

aaabbb
27-10-2008, 18:24
wiem, ale ja chciałem to trochę inaczej poukładać, ale na razie sprawdzę dokładnie dodatek sh404sef, bo z tego co widzę to on coś zmienia w sekcji head, przeanalizuję jego kod

neo_fox
28-10-2008, 00:53
wiem, ale ja chciałem to trochę inaczej poukładać

a można wiedzieć po co?

aaabbb
28-10-2008, 18:28
piszę strony wg. odpowiedniego klucza i chcę, żeby wszystko było w porządku który ustaliłem...

neo_fox
28-10-2008, 18:49
piszę strony wg. odpowiedniego klucza i chcę, żeby wszystko było w porządku który ustaliłem...

Nie uraź się ale dla mnie to kompletna bzdura. Chcesz modyfikować kod źródłowy Joomla aby nagłówek strony był w takim porządku jaki sobie wymyśliłeś.
Nie poprawi to funkcjonalności strony, wręcz przeciwnie prawdopodobnie nawet doprowadzi do błędów, ale za to powstrzyma cię przed aktualizacją Joomla do nowszej wersji.

Sam wiesz jak to jest z aktualizacją oprogramowania które jest zmodyfikowane. Koniec końców nie zaktualizujesz Joomla, nie załatasz ewentualnie znalezionych dziur bezpieczeństwa i w efekcie końcowym jakiś średnio douczony script kiddie włamie ci się na stronę. Pewnie podmieni stronę główną i napisze sobie nagłowek strony jak jemu się podoba :rolleyes:

aaabbb
28-10-2008, 18:58
Wiem, że dla normalnego usera nie będzie widać zmian :)
Ale dla mnie pisanie stron to przyjemność i lubię je mieć dopracowwane do perfekcji, a przynajmniej do tego dążę.
Mogę zmodyfikować nagłówek i bez problemu aktualizować joomlę, w końcu po co są templatki.