PDA

Zobacz pełną wersję : nowe foldery na serwerze a htaccess



wacki4
17-05-2006, 23:16
po tworzeniu nowych katalogów w folderze głównym z joomlą nie mam do nich dostępu, pokazuje zawsze błąd 403... lecz gdy zmienie nazwe pliku .htaccess na jakis inny to dostęp do plików jest spowrotem... co moze byc powodem tego, i jak temu zaradzic... folder z którym ostatnio miałem problem miał nazwę "konkurs_chlodzenie_1" i miał w sobie troche podkatalogów... i w żaden sposób nie było go widać...

Sova
17-05-2006, 23:30
Możesz podać troszkę więcej szczegółów? Zgodnie z tym regulaminem (http://forum.joomla.pl/forum/announcement.php?f=5&a=3)

Rybik
17-05-2006, 23:54
i co zmieniles w oryginalnym htaccess, generalnie to bedzie sprawa udostepnienia tych katalogow

wacki4
18-05-2006, 08:50
no to dodane były dane do joomlamap, nic wiecej nie zmieniałem...

instalacja była poprawna, problem opisany, link i tak nic nie da bo na czas puki się tego nie zrobi musiałem wyłączyć htaccessa aby strona mogła normalnie pracować [ www.ocetimes.pl ], joomla 1.0.8 z mostem phpbbbyprzemo i kilkoma komponentami wycinek z phpinfo:


PHP działa na:: Linux host2.polserwer.net 2.6.9-22.0.1.ELsmp #1 SMP Thu Oct 27 13:14:25 CDT 2005 i686 Wersja MySQL:: 4.1.18-standard Wersja PHP:: 4.4.2 Serwer WWW:: Apache 3 - HOSTMerit Interfejs serwera PHP:: apache Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC

magic
18-05-2006, 12:24
Nie napisałeś czy plik .htaccess był domyślnie utworzony przy zakładaniu konta na serwerze, czy sam go stworzyłeś (w jakim celu??).
Przypuszczam, że to pierwsze. Jeśli tak, to słusznie zrobiłeś wyłączając go poprzez zmianę jego nazwy. Prawdopodobnie do niczego ci nie jest potrzebny.
Jeśli jednak chciałbyś z niego skorzystać, to stwórz nowy plik o tej nazwie i wpisz tam potrzebne ci instrukcje, albo dowiedz się u admina do czego służą poszczególne instrukcje starego i powyłączaj niepotrzebne (zakomentuj albo skasuj).

wacki4
18-05-2006, 14:41
chodzi o to ze chce miec na portalu krótkie urle i włączyłem funkcje w administracji joomla i uruchomiłem plik załączony do portalu - lecz coś mu się nie podoba.... chciałbym aby te urle chodziły poprawnie, co z tym można jeszcze zrobić :?: