PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z strona główna



adamosky
25-10-2008, 12:27
Witam serdecznie!

Otóż mam problem ze stroną główną. Minowicie mój artykul znajduje sie w sekcji: CZYTELNIA -> kategoria: VIDEO bądź CZYTELNIA
Oczywiście w Menu mam ustawione te działy VIDEO i CZYTELNIA.
Gdy ustawie wyswietlanie się artykułu ( z tych działów) na stronie głównej, po kliknięciu WIECEJ wyświetla mi całkiem inne parametry wyswietlania artykulow zawartych w tych działach oraz calkiem innna, dziwna sciezka (Strona główna - Wideo - Cudowna, Boża łaska)

Moja strona to www.radiopielgrzym.pl [Joomla 1.5.7]

Jeśli ktos mnie nie rozumie to:
Zobacz jak wyswietla sie artykul w działe VIDEO badz CZYTELNIA (po kliknieciu WIECEJ) a teraz ten sam artykul zamieszczony na stronie startowej (po kliknieciu WIECEJ)

Artykuł z działu VIDEO -> http://radiopielgrzym.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=96:cudowna-boa-aska&catid=32:video&Itemid=55

Artykuł z działu VIDEO ale zaznaczony na strona startowa ->http://radiopielgrzym.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=96:cudowna-boa-aska&catid=32:video&Itemid=47

Chciałbym aby na stronie głównej po kliknieciu w WIECEJ pokazywał sie artykuł z parametrami wyswietlania artykulów oraz sciezka (Strona główna -> Wideo -> Cudowna, Boża łaska)


Z tego co zauwazylem problem tkwi w zle podawanym Itemid=(wartość liczbowa)

Prosze o rady

adamosky
27-10-2008, 16:11
czy ktos mi pomoze/odpowie ?

zwiastun
27-10-2008, 17:31
A na czym ten "ciężki" problem polega? W czym Ci przeszkadza? Ścieżka powrotu jest dodatkowym elementem wskazującym drogę, jaką przeszedł użytkownik. I pokazuje ją poprawnie. To nie jest ścieżka do katalogu z plikiem, więc proszę nie oczekiwać, że będzie działała jak na stronie statycznej.
W Itemid nie ma żadnego błędu - kiedy wywołujesz artykuł z odnośnika do pozycji Przegląd - Strona startowa, to Itemid jest identyfikatorem tej pozycji menu, kiedy wywołujesz ze strony kategorii, to Itemid jest identyfikatorem listy artykułow w kategorii albopzeglądu kategorii artykułow.

adamosky
27-10-2008, 18:07
A na czym ten "ciężki" problem polega? W czym Ci przeszkadza? Ścieżka powrotu jest dodatkowym elementem wskazującym drogę, jaką przeszedł użytkownik. I pokazuje ją poprawnie. To nie jest ścieżka do katalogu z plikiem, więc proszę nie oczekiwać, że będzie działała jak na stronie statycznej.
W Itemid nie ma żadnego błędu - kiedy wywołujesz artykuł z odnośnika do pozycji Przegląd - Strona startowa, to Itemid jest identyfikatorem tej pozycji menu, kiedy wywołujesz ze strony kategorii, to Itemid jest identyfikatorem listy artykułow w kategorii albopzeglądu kategorii artykułow.

W starej joomli 1.0 artykuly umieszczane na stronie glownej , po kliknieciu w czytaj wiecej pokazywalo poprawna sciezke zamieszczonego artykulu, oraz parametry jego wyswietlania (data, autor, ostatnio modyfikowane, pdf,drukuj, wyslij znajomemu) natomiast w J 1.5.7 jest całkiem inaczej. Tak jak wyzej opisalem.
czekam na porade
pozdrawiam/

zwiastun
27-10-2008, 18:17
Coś Ci się chyba wydaje. Zasady stosowania parametrów nie uległy zmianie i jeśli są właściwie ustawione, to są i właściwie interpretowane. Jeśli masz inaczej ustawione dla jednej pozycji menu, a inaczej dla drugiej, to Ci się różnie wyświetla - ale to efekt ustawień, a nie jakichś zmian w Joomla!.
Odnośnie ścieżki - też nic się nie zmieniło - ścieżka do artykułu odczytywanego ze strony frontowej wygląda inaczej niż do tego smego artykułu wyświetlanego np. z przeglądu kategorii.

adamosky
27-10-2008, 18:36
Wszystko jest ustawione domyslnie, Panie zwiastun dalej sie nie rozumiemy.

Artykuł z działu VIDEO -> http://radiopielgrzym.pl/index.php?o...ideo&Itemid=55

Artykuł z działu VIDEO ale zaznaczony na strona startowa ->http://radiopielgrzym.pl/index.php?o...ideo&Itemid=47

Zobacz jak sie rozni sciezka (Obecnie gdzie jestes)
oraz sposob wyswietlnia artyk (doszło: PDF, MODYFIKACJA)

A teraz zobacz na innej stronie: www.pensoft.com.pl
Wybierz artykul "Tutorial PStart - czyli krok po kroku" jest na samym doele (pod ZOBACZ TEZ) i to ten sam artykul znajduje sie w dziale artykuly.

adamosky
11-11-2008, 15:32
Ok to moze sie spytam jakie pliki odpowiadaja za to jakie parametry wyswietlania maja byc oraz sciezke ? prosze o odpowiedz dzieki

Markens
17-10-2009, 15:45
A na czym ten "ciężki" problem polega? W czym Ci przeszkadza? Ścieżka powrotu jest dodatkowym elementem wskazującym drogę, jaką przeszedł użytkownik. I pokazuje ją poprawnie. To nie jest ścieżka do katalogu z plikiem, więc proszę nie oczekiwać, że będzie działała jak na stronie statycznej.

A polega na tym, że ja tez chciałbym aby odnośnik do artykułu z dowolnej sekcji umieszczony na stronie głównej po kliknięciu pokazywał artykuł jak z ustawieniami dla tej sekcji, czyli nie pokazywał modułów przypisanych TYLKO do strony startowej. I o ile dobrze zrozumiałem ideę Joomli odpowiedzialny jest za to Itemid. więc Twoja ironia Zwiastun jest tu nie na miejscu...



W Itemid nie ma żadnego błędu - kiedy wywołujesz artykuł z odnośnika do pozycji Przegląd - Strona startowa, to Itemid jest identyfikatorem tej pozycji menu, kiedy wywołujesz ze strony kategorii, to Itemid jest identyfikatorem listy artykułow w kategorii albopzeglądu kategorii artykułow.
OK! Czy istnieje zatem sposób aby jak pisałem powyżej artykuł dodany do strony startowej z dowolnej sekcji/kategorii po kliknięciu pokazywał się z ustawieniami tej sekcji/kategori a nie z Itemid=1 przypisanym do strony startowej

Joomla 1.0.15

Pozdrav
Marcin

zwiastun
17-10-2009, 17:50
Odgrzebujesz i dyskutujesz, ale chyba nie za bardzo wiesz, o czym.

1. Ścieżka powrotu pokazuje drogę przebytą, a nie miejsce w strukturze artykułów. Inaczej więc wygląda, gdy trafiasz do artykułu z różnych pozycji menu.
2. Gdy do artykułu można dotrzeć z dwu różnych pozycji menu, a każda z nich ma inne parametry prezentacji, to nie Joomla jest odpowiedzialny za sposób wyświetlania, tylko administrator. Skoro raz chce tak, a drugi raz tak, to ma, jak chce.

Markens
18-10-2009, 00:03
Odgrzebujesz i dyskutujesz, ale chyba nie za bardzo wiesz, o czym.

Odgrzebuję, bo nie znalazłem gdzie indziej odpowiedzi na ten temat



1. Ścieżka powrotu pokazuje drogę przebytą, a nie miejsce w strukturze artykułów. Inaczej więc wygląda, gdy trafiasz do artykułu z różnych pozycji menu.

Za to Ty musisz koniecznie odpowiedzieć jak chyba nawet nie do końca przeczytasz o czym jest post, a zauważyłem to nie tylko tu, bo już od dłuższego czasu zaglądam na forum. Wskaż w moim poście gdzie ja piszę o ścieżce powrotu....



2. Gdy do artykułu można dotrzeć z dwu różnych pozycji menu, a każda z nich ma inne parametry prezentacji, to nie Joomla jest odpowiedzialny za sposób wyświetlania, tylko administrator. Skoro raz chce tak, a drugi raz tak, to ma, jak chce.
Bardzo to ciekawe co piszesz, o guru mój.... Mógłbyś dla odmiany udzielić konkretnej odpowiedzi.

napisze jeszce raz dokładniej o co mi chodzi.
Mam artykuły w sekcji/kategorii Aktualności/Nowiny i mam w menu pozycję Aktualności gdzie linki do artykułów pokazują się na stronie gdzie poza menu nic poza tym nie ma, nagłówki artykułów są rozciągniete na pełną szerokość szablonu.
Mam też stronę startową z kilkoma modułami przypisanymi tylko do strony startowej. Tam umieszczam nagłówki niektórych z tych artykułów. Chciałbym aby po kliknięciu w tytuł artykułu który jest linkiem na stronie głównej artykuł otworzył się jak ustawiony dla tej kategorii (na całą szerokość szablonu), a nie z modułami które są tylko na stronie startowej. Teraz mam taką sytuację, że po kliknięciu linku na stronie głównej zostają wszystkie moduły do niej przypisane, a artykuł otwiera się w wąskiej kolumnie pomiędzy nimi. Artykuł nie jest cześcią strony startowej, ale ma swoja kategorię i oczekiwałbym, że otworzy się jak ustawienia dla tej kategorii.
Jeśli jak piszesz powyżej sam tak chciałem, bo przecież jestem administratorem to podpowiedz mi gdzie mam to ustawić, bo wydaje mi się, że w ustawieniach tej sekcji/kategorii wystarczy. Jak dla mnie jest to dalej odnośnik do artykułu który ma swoje parametry wyświetlania i link na stronie głównej, nie powinien się różnić od tego ze strony tej kategorii wywołanej z menu.


Pozdrav
Marcin

zwiastun
18-10-2009, 10:14
1. Ad: Ścieżka powrotu: Jeszcze mnie ślepota starcza na tyle nie dosięgła, żeby nie widzieć. Zobacz, coś cytował.
2. Niektórym może tłuc 100 razy, a oni swoje w kółko:
Jeśli otwierasz artykuł z przeglądu Strona startowa, to otwiera się według parametrów tej strony. Bo tak to działa! I ja w tej mierze w niczym nie doradzam, tylko objaśniam.

Markens
18-10-2009, 18:14
1. Ad: Ścieżka powrotu: Jeszcze mnie ślepota starcza na tyle nie dosięgła, żeby nie widzieć. Zobacz, coś cytował.

OK. Przepraszam, ja nie doczytałem, bo za bardzo się skupiłem na własnym problemie.



2. Niektórym może tłuc 100 razy, a oni swoje w kółko:
Jeśli otwierasz artykuł z przeglądu Strona startowa, to otwiera się według parametrów tej strony. Bo tak to działa! I ja w tej mierze w niczym nie doradzam, tylko objaśniam.
Mimo wszystko jeszcze zapytam. Czym rózni się odnośnik tworzony przez joomle na stronie startowej z artykulem do niej przypisanym, od odnośnikiem do artykułu tworzonym w module przypisanym do strony startowej. w pierwszym przypadku itemid=1, a w drugim przypadku itemid=83. Oczywiście nie liczba jest tu ważna, ale to że jest inna niż 1 i drugi link otwiera artykuł bez modułów ze strony startowej. Czy oznacza to, że muszę stworzyć sobie własny moduł, który będzie pokazywał nagłówki artykułów a wtedy itemid będzie zachowane a nie zmieniane na 1??

Pozdrav
Marcin

zwiastun
18-10-2009, 18:51
Naprawdę nie wiem, ani ile razy, ani jak tłumaczyć coś, co jest proste jak drut, jasne jak słońce.
Ta liczba określa itemid czyli identyfikator pozycji menu. Tego samego (o otwieraniu artykułu gdzieś) po raz kolejny nie mam ochoty już powtarzać .

Tego pytania, niestety nie rozumiem (bełkocik pogrubiłem):
Czym rózni się odnośnik tworzony przez joomle na stronie startowej z artykulem do niej przypisanym, od odnośnikiem do artykułu tworzonym w module przypisanym do strony startowej. w pierwszym przypadku itemid=1, a w drugim przypadku itemid=83.

Markens
18-10-2009, 20:07
Naprawdę nie wiem, ani ile razy, ani jak tłumaczyć coś, co jest proste jak drut, jasne jak słońce.
Ta liczba określa itemid czyli identyfikator pozycji menu. Tego samego (o otwieraniu artykułu gdzieś) po raz kolejny nie mam ochoty już powtarzać .
A ja z uporem maniaka będę twierdził, że jest to coś więcej niż tylko identyfikator pozycji menu, bo po zmianie itemid w pasku adresu przeglądarki zmienia się również sposób wyświetlania artykułu. A poniżej więcej szczegółów.

Tego pytania, niestety nie rozumiem (bełkocik pogrubiłem):
Czym rózni się odnośnik tworzony przez joomle na stronie startowej z artykulem do niej przypisanym, od odnośnikiem do artykułu tworzonym w module przypisanym do strony startowej. w pierwszym przypadku itemid=1, a w drugim przypadku itemid=83.

OK! Wyjaśnie więc szczegółowo punkt po punkcie o co mi chodzi. Mam artykuł do którego można dotrzeć na dwa sposoby.
1. Standardowy, w menu jest pozycja Aktualności która pokazuje listę nagłówków artykułów, a po kliknięciu w tytuł pokazuje cały artykuł.
2. Ten sam nagłówek jest przypisany również do strony startowej, pokazuje się na środku pomiędzy innymi modułami umieszczonymi w prawej i lewej kolumnie.

W "1" przypadku po kliknięciu artykuł otwiera się na cała szerokość strony, zostaje tylko lewa kolumna z menu. W "2" przypadku artykuł otwiera się na stronie z modułami przypisanymi tylko do strony startowej, czyli z całą prawą kolumną, która, powtarzam się, jest przypisana tylko do strony startowej. A przecież w "2" przypadku wywołanie jest z tej samej startowej strony, a sposób prezentacji artykułu jest inny. Przyglądałem się na adresy strony w każdym przypadku i różnią się one tylko i wyłącznie pozycją Itemid. Czyli wnioskuję z tego, że jednak ma ona wpływ na sposób wyświetlania artykułu. W "2" przypadku wystarczy zmienić Itemid z 1 na 83, takie jak w pierwszym przypadku i artykuł wyświetla się tak jakbym oczekiwał, bez modułów ze strony startowej.

I teraz pytanie czym różnią się te odnośniki, że w "2" przypadku jest on tworzony inaczej? Czy i gdzie mam zmienić ustawienia, żeby artykuł w "2" przypadku otwierał się tak jak w pierwszym. Czy może jest to ułomność Joomli której nie da się przeskoczyć?

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.
Pozdrav
Marcin

zwiastun
19-10-2009, 02:05
Po pierwsze i najważniejsze: Ten wątek jest umieszczony w dziale poświęconym Joomla 1.5, Ty masz Joomla 1.0.15! To, że napisałeś to w swojej pierwszej wiadomości, niestety znaczenie ma niewielkie.
Po drugie, też ważne: trzymasz tę stronę pod ziemią, że nie podajesz żadnego odnośnika, by można zobaczyć samemu o co Ci chodzi, zamiast rozszyfrowywać niezbyt jasne opisy.

Dalej nie rozumiem, o czym piszesz: co to znaczy, że
Ten sam nagłówek jest przypisany również do strony startowej, pokazuje się na środku pomiędzy innymi modułami umieszczonymi w prawej i lewej kolumnie.
Czy chodzi o to, że odnośnik do tego samego artykułu jest wyświetlany w module, np. Popularne albo Nowości?
Jeśli tak - różnica bierze się stąd, że nie pobiera ItemId strony startowej tylko strony wyświetlającej przegląd/listę sekcji/kategorii z której jest dostęp do artykułu.

W konfiguracji Joomla 1.0 możesz zdecydować, w jaki sposób ma być traktowane itemid - wg reguł sprzed 1.0.12 czy późniejszych. Zobacz co masz ustawione, spróbuj pozmieniać, ale o ile pamiętam niewiele to da.

Jeśli tak Cię to boli - migruj do 1.5. W 1.5 nawet jeśli artykuł jest przypisany do strony startowej i odczytywany z odnośnika Więcej czy Zobacz także, to wyświetlany jest według ustawień swojej "pierwotnej" czy "podstawowej" pozycji menu