PDA

Zobacz pełną wersję : aktualizacja joomla na 1.08 i problem z edytorami



kuslis
18-05-2006, 10:19
Zaktaulizowałem joomlę z wersj 1.02 do 1.08 stable + dwie poprawki z joomla.pl. Wszystko poszło gładko oprócz edytorów. Działa tinyce ale użytkownicy przyzwyczaili się do mosce czy fck, te się instalują ale wstawianie obrazków czy obiektów flash powoduje taki komunikat:

Fatal error: Call to a member function on a non-object in /home/aeroklub/public_html/includes/joomla.php on line 814

Po wgraniu łatek w fck editor wogóle się nie wyświetlają ikonki a w mosce tylko powyższy komunikat.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

zwiastun
18-05-2006, 17:04
Czy na pewo nadpisałes plik joomla.php, bo w linii 814 nie ma dokładnie nic

kuslis
18-05-2006, 17:54
U mnie jest cos takiego

return md5( 'site' . $mainframe->getCfg( 'live_site' ) );

Pokombinowałem i znalazłem edytor TMedit dla mamboo, jedyny który się zaadoptował, ale i tak próbuję jakoś dociec jak zainstalować FCK, może coś nie tak jest z pllikem configyration.php bo to jedyny którego nie napisałem

kuslis
18-05-2006, 18:00
faktycznie była różnica o jeda linie i zaraz sprawdzam czy pomogło

kuslis
18-05-2006, 19:30
jeszcze raz przegrałem dokładnie wszystkie pliki joomla. 1.08 stable potem dwie łatki (dziwne bo dwa razy sprawdzałem i w 1.08 była 814 linia pusta a potem miała wpis return md5( 'site' . $mainframe->getCfg( 'live_site' ) );,

ponownie przegrałem sam plik joomla.php i 814 jest juz pusta ale komunikat pozostaje taki sam, tyle ze dla innej linii:

Fatal error: Call to a member function on a non-object in /home/aeroklub/public_html/includes/joomla.php on line 805


w której znowu mamy return md5( 'site' . $mainframe->getCfg( 'live_site' ) );

demolek
02-06-2006, 20:15
miałem to samoi znalazłem tutaj i zmieniłem zadziałało:
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1998&highlight=Fatal+error%3A+Call+member+function+non-object