PDA

Zobacz pełną wersję : pozycje menu w nagłówku H3 i H4



aaabbb
26-10-2008, 09:51
Witam,
chcę, żeby każda pazycja menu była także nagłówkiem H3 lub jeśli było by to podmenu to H4. Teraz menu jest generowane z szablonem listy ul,li. Gdzie jest to generowane? Chodzi o standardowe main_menu. Chcę wstawić nagłówki w następujący sposób:

<li><h3 style="...">pozycja menu</h3></li>

zwiastun
26-10-2008, 14:18
I pewno wydaje Ci się, że masz jakieś pojęcie o tym, co chcesz. Niestety, nie masz zielonego. Radzę najpierw poznać podstawy (x)HTML

aaabbb
26-10-2008, 18:26
Tak, wiem dobrze co chcę przez to osiągnąć, a (x)html znam.
Szkoda, że nie umiesz mi pomóc :(

zwiastun
26-10-2008, 22:19
Był kiedyś taki wierszyk o ************************u i wieprzu.
Pomagać można w robieniu rzeczy sensownych, a nie idiotycznych. Zwrócenie uwagi, że czegoś nie wiesz, jest też pomocą.
Znaczniki hn nie mogą być zagnieżdżone w znacznikach li - ot Twoja znajomość (x)HTML.

aaabbb
26-10-2008, 23:41
Słucham?
W elemencie li mogę zagnieżdżać nagłówki hn, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to niedorzeczne.
Pokaż mi miejsce gdzie wyczytałeś, że to nie dozwolone.
Tutaj pocztasz o elemencie li:
http://www.prv.pl/dzialy/wiedza/webreporter/?id=1053
http://learningforlife.fsu.edu/webmaster/references/xhtml/tags/list/li.cfm
Mam nadzieję, że moją uwagą Ci pomogłem :)

Rozumiem więc, że nie umiesz mi pomóc, mógłbym się teraz odwołać do Twojego wierszyka, ale ja takich słów nie używam.

zwiastun
27-10-2008, 00:35
1. Autor przywołanego przeze mnie wierszyka nazywał się Jan Brzechwa. Warto by to wiedzieć, zanim się napisze "ale ja takich słów nie używam".
2. Formalnie w li sobie możesz, tylko że to jeszcze sens jakowyś mieć musi. W przypadku menu z semantycznym kodem ma tyle wspólnego, co piernik z wiatrakiem.
3. Miast się wymądrzać, lepiej byś zrobił, uruchamiając proste myślenie: jeśli menu jest wyświetlane w module to gdzie znaleźć ten moduł i skrypt odpowiedzialny za generowanie kodu.
Ale skoro to takie trudne dla Ciebie, proszę:
/modules/mod_mainmenu/tmpl/default.php
I dobrze by było, żebyś się jeszcze dowiedział czegoś na temat przesłaniania szablonów (template overrides)

aaabbb
27-10-2008, 19:53
Ad. 1) Chodziło mi o konkretne słowo z tego wierszyka na P którego mógłbym użyć w poprzednim poście.
Ad. 2) Nie pytałbym, gdybym nie widział w tym sensu. Nie chodzi tu aż tak bardzo o semantykę, chociaż ma trochę z tym wspólnego. Nagłówek pomoże np. niewidomym w odczytaniu strony, ale ma też inne korzyści... ważne, że ja w tym widzę sens.
Ad. 3) Tak pomyślałem zanim napisałem ten temat, przeglądałem ten plik, ale szczerze mówiąc był trochę dla mnie zbyt skomplikowany, nie znam, aż tak dobrze php, myślałem, że do generowania menu są jeszcze jakieś inne pliki poza folderem mod_mainmenu. Ale chyba nie ma. Przeanalizuje jeszcze raz dokładnie ten kod, a w razie czego poczytam jeszcze stronę php.net.

A z tymi szablonami, to czy chodzi o to, że wszystkie takie zmiany w modułach można wrzucić do folderu html w folderze templatki, czy o coś innego?

zwiastun
27-10-2008, 21:08
nie że można, ale że trzeba.
Nagłówek w menu w niczym niewidomym czy niedowidzącym nie pomoże.

aaabbb
27-10-2008, 21:18
A czy czytniki stron nie wykorzystują nagłówków jako spisu treści?
No dobra, powiedzmy, że mam też inny ważniejszy dla mnie powód, żeby tego użyć...

zwiastun
27-10-2008, 21:24
Czytniki wykorzystują nagłówki jako sygnały nagłówków, a pozycje listy z odnośnikami jako sygnały pozycji treści. Normalny człowiek po nagłówku spodziewa się treści.

Daj sobie spokój z udowadnianiem wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Nie ma żadnego logicznego uzasadnienia dla tego, co chcesz zrobić. Nie umiem sobie w ogóle wyobrazić sytuacji, w której byłoby to uzasadnione, ale wielu rzeczy nie umiem sobie wyobrazić, więc się nie upieram.