PDA

Zobacz pełną wersję : jak podłączyć komponent do menu głónego strony



AniaT
18-05-2006, 10:44
Stworzyłam w Komponentach w Facile Form Formularz Rezerwacji. Niestety nie potrafię podpiąć tego formularza pod menu główne i aby sie wyświetlał na stronie. Formularz pojawia sie jedynie w komponentach. Co powinnam zrobic?
z góry dzięki za pomoc.

magic
18-05-2006, 11:26
Jeśli zainstalowałaś Joomla! 1.0.8 PL wraz z przykładowymi danymi, to potrzebną instrukcję masz w przykładowych artykułach na własnej stronie. Nie wspominam o ikonce Pomoc, po prawej, u góry Twojego ekranu Administratora.
Tą samą instrukcję masz na naszym Demo (http://www.joomla.pl/demo/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=11&limit=1&limitstart=2).

AniaT
18-05-2006, 11:36
witam, zanim napisałam na formu, to probowałam kilkakrotnie zrobić jak pokazuje demo. Próbowałam stworzyć nowy odsylacz w dodanie:nazwa menu, ale niestety do wyboru mialam tylko jeden komponent "wyloguj" sie, a ja potrzebuje wybrac Formularz Rezerwacji. Moje pytanie, co trzeba zrobic, aby pojawil sie ten formularz w "komponent" przy dodanie:nazwa menu, co trzeba zrobic w komponencie Formularz Rezerwacji, aby pojawil sie on tak jak pojawia sie komponent "wyloguj się"

AniaT
18-05-2006, 11:52
dziekuję za pomoc, ale to ja potrafiłam sama robić wcześniej; problem polega na tym, że mimo, że tak robię, to potem na stronie pojawia sie napis: "No form id or name provided!" A z drugiej strony wiem, ze taki komponent jest, bo go stworzyłam i jest umiejscowiony w komponenty. Mój problem polega na tym, że coś muszę źle robić z samym komponentem. Stąd pozwalam sobie napisać i prosić o pomoc.
A swoją drogą, wydaje mi śię, że powinno wybrać sie odsyłacz komponent, a nie jak sugerujesz sam komponent.

magic
18-05-2006, 12:00
Creating the Frontend Menu (http://www.facileforms.biz/wiki/Hello_World)

AniaT
18-05-2006, 12:25
okazuje się, że zapomniałam wpisać nazwy form name parametrach menu. Bardzo dziekuję za pomoc i życzliwość.

lolki
14-06-2006, 18:24
Witam.
Podepnę się pod temat ponieważ mam podobny problem.
Podczas zainstalowania komponentu zoom galery ustawiłem odnośnik w "Menu strony" galeria, ale klikając na ten odnośnik nie wyświetla strony bo wyświetla adres component/option,com_zoom/Itemid,30/
właściwy adres to index.php?option=com_zoom&Itemid=30 i niewiem jak go przypisać do odnosnika.
Proszę o odpowiedz.
Jestem początkującym.
Pozdrawiam

zwiastun
14-06-2006, 18:31
Adrey sa poprawne oba. Włączyłeś SEF a nie zmienles nazwy pliku htaccess.txt

lolki
14-06-2006, 18:33
moze to być głupie pytanie, a co to jest SEF ??

proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Rybik
14-06-2006, 19:32
SEF/SEO - Search Engine Friendly / Search Engine Optimalization
Dostosowanie adresów URL generowanych przez systemy CMS tak, aby były łatwe w katalogowaniu i indeksowaniu przez wyszukiwarki i katalogi interenetowe.

lolki
14-06-2006, 20:01
Dzięki za regułkę ale niewiem jak to mam znaleźć i co zrobić aby działało. Niestety pierwszy raz mam do czynienia z tym CMSem.
Prosze o dalsze wskazówki.
Pozdrawiam

Rybik
14-06-2006, 22:12
adres krotki ktory podales to juz adres przetrawiony przez SEF czyli zoptymalizowany do katalogowania, problem w tym ze nie dziala ci plik .htaccess, sprawdz w glownym katalogu Joomla czy masz plik .htaccess, jezeli masz htaccess.txt to zmien nazwe na prawidlowa z kropka na poczatku i bez rozszerzenia .txt

lolki
14-06-2006, 23:16
Dziękuję bardzo za pomoc, pomogło, miałem ten błąd że plik .htacces był rozszerzenia .txt
Pozdrawiam