PDA

Zobacz pełną wersję : Blad 404 w joomla 1.5.6



scotti
27-10-2008, 14:59
Zainstalowalem joomle 1.5.6 i po pewnym czasie zaczal wystepowac ten blad (nie od razu) Dotyczy on zarowno galerii zdjec, jak tez kalendarza i nawet ankiety.
Myslalem, ze byc moze blad wywolala ostatnio zainstalowana galeria zdjec, wiec wyczyscilem caly serwer (localhost) i instalacje zrobilem na nowo, jednoczesnie wgrywajac inna galerie. Niestety po 2 dniach blad wystepuje znowu. Co wazne, nie ma problemu z dodawaniem zdjec, wpisywaniem notatek z poziomu administracji... i te dane sa zapisane na serwerze, jednak nie ma do nich dostepu z poziomu strony. Blad 404 i cala litania, co moze byc przyczyna... :confused:

zwiastun
27-10-2008, 16:34
Nas Joomla 1.5.6 i związane z nią problemy już nie obchodzą!

scotti
27-10-2008, 19:20
Dobrze, ze chociaz nabijanie sobie licznika postow Cie obchodzi.
powodzenia.

zwiastun
27-10-2008, 20:16
Tak, mam 6 latek. I bardzo się cieszę jak mi cyferki rosną. A z drugiej strony jako nieco starszawy już facet nadziwić się nie mogę, skąd się w przyrodzie biorą takie dziwaki, którym trzeba najpierw przyłomotać, żeby zrozumieli, co do nich mówią.

neo_fox
28-10-2008, 00:57
Tak, mam 6 latek. I bardzo się cieszę jak mi cyferki rosną.

ja też tak mam. Dlatego (od)pisuje (na) bezsensowne posty :rolleyes:
Nie ma to jak nadmiar informacji w opisie problemu:

mam auto i nie jeździ mi - heeeeeeeeeelp
wyczyściłem nawet tapicerkę i dalej nie jeździ - heeeeeeeelp

ROTFL

Chyba pójdę spać bo się zaczynam agresywny robić :(

scotti
29-10-2008, 10:40
zwiastun - jezeli chodzi o latka to masz ich pewnie mniej niz ja, ale nie o to chodzi. :) Przed napisaniem postu korzystalem z funkcji szukaj, ale niestety takiego przypadku na tym forum nie znalazlem. Baza mysql na serwerze dziala prawidlowo. Tzn. sa tam wszystkie wpisy z niedzialajacych programow.
Serwer mam z superhost.pl i z inna stronka w joomli 1.x nigdy nie bylo klopotu. Jak podalem w pierwszym poscie wszystko dzialalo prawidlowo. Mozna bylo np. dodac wpis do kalendarza ze strony, czy tez oddac glos w ankiecie. Byc moze blad powstal w chwili instalowania jakiegos komponentu niezgodnego z joomla 1.5? Mialem 2 razy taki przypadek , ze w chwili instalowania ukazal mi sie taki komunikat aby wlaczyc System - Legacy. Oczywiscie zaniechalem dalszego procesu instalacji. Nie jestem informatykiem i dlatego byc moze moje posty sa smieszne dla niektorych, jednak prosze o jakies sugestie w czym moze tkwic problem (oprocz mojego amatorstwa) :D

neo_fox
29-10-2008, 10:59
Jeżeli masz problem z linkami to po pierwsze wypadało by podać czy korzystasz z jakiegoś komponentu SEF.
Poza tym link do strony jest zawsze przydatny.

Jeżeli zainstalowałeś jakiś komponent i sądzisz że to on może powodować problem to chyba nie trzeba być informatykiem aby się domyślić że podanie nazwy tego komponentu byłoby wskazane.

Niemniej jednak to co Zwiastun próbuje Ci powiedzieć czytaj następująco: zrób update do 1.5.7 to możemy dalej rozmawiać.

scotti
02-11-2008, 09:35
Nie do konca rozumiem komponenty SEF, ale mysle, ze nie byly zainstalowane. Mimo mojej walki z problemami nic nie udalo mi sie z tym zrobic. W bazie sql znalazlem notke, ze wersja bazy nie jest zgodna z wersja serwera... , wiec probnie zaczalem robic na home.pl i odziwo wszystkie komponenty dzialaja :) Mam jeszcze jeden problem. Otoz chcialbym, aby podstrony(subdomeny) byly niezalezne od strony glownej(domeny). Zainstalowalem joomle 1.5.7 :D w katalogu glownym http://scotti.pl z tym, ze w wersji testowej powinno wrzucic na http://scotti.home.pl i odrebna joomle, tez 1.5.7 w subdomenie http://scotti.home.pl/monika . W subdomenie w templatce wrzucilem inne tapety i inne logo a mimo wszystko subdomena korzysta z tapet domeny. Analogicznie wylapuje wpisy z kalendarza ?? Zaznaczam, ze subdomena ma inna baze mysql.

zwiastun
02-11-2008, 10:39
Bardzo proszę:
1) zapoznać się z regulaminem forum
2) przeczytać sobie samemu raz jeszcze, co napisałeś i spróbować odpowiedzieć na pytania: o co pytasz, co chcesz się dowiedzieć, jakiej pomocy oczekujesz, na jakiej podstawie ktokolwiek może Ci jej udzielić.

erafaelmi
05-11-2008, 00:03
Całkiem możliwe (a raczej prawdopodobne), że został zamieniony/usunięty któryś plik/katalog (komponent). W bazie danych jest zapisane, że takie coś powinno być a tu nie ma :(