PDA

Zobacz pełną wersję : Możliwość używania grafiki Joomla na innych stronach.



pinokio999
27-10-2008, 20:39
Witam.
Jestem młodym (2 klasa liceum) "programistą". Ostatnio zacząłem bawić się w robienie stron internetowych w PHP. Chcąc nie chcąc, zostałem wkręcony w robienie stron za kasę. I tu moje pytanie. Czy w takim wypadku, gdy pisze własny kod strony, mogę użyć grafiki, szablonu Joomli, jeśli na stronie zamieszczę informację że grafika została pobrana ze strony tej i tej i pierwotnie zostałĸa stworzona dla systemu Joomla?

//pozdrawiam pinokio999

zwiastun
27-10-2008, 20:45
Co to znaczy "grafika Joomla"?
Jeśli masz na myśli ikony (iCandy Junior Icons), to niestety, nie - są Open Source, a projekt Joomla! ma zgodę na ich wykorzystywanie.

pinokio999
28-10-2008, 12:40
Myślałem bardziej o całych szablonach stron pobranych np z http://www.templatki.com/. oczywiście bym pisał że są one ściągniętę z kośtam. Czyli przedawałbym tak jakby sam mój kod strony.

zwiastun
28-10-2008, 12:55
Zawsze możesz (i wypada) w takich przypadkach zapytać autorów. Ogólnie jednak rzecz biorąc, rozwiązania graficzne są własnością tych, którzy je stworzyli, a nie tych, co je okodowali

pinokio999
28-10-2008, 15:04
Ale np, na allegro przy sprzedaży kont gier mmorpg, jeśli się napisze że konto jest własnością kogośtam, a sprzedawany jest czas na utworzenie konta to jest ok. Coś podobnego na www bym zrobił.

neo_fox
28-10-2008, 15:16
Coś mi się zdaje że, bez urazy, ale strasznie coś kombinujesz.
Najpierw pytałeś o obrazki teraz już o szablony. Mnie to tak trochę pachnie sprzedawanymi na Allegro dyskami CD typu "Profesjonalny CMS + 1500 szablonów" :(

pinokio999
28-10-2008, 16:00
Wybacz. Nie, nie chodzi mi o to. Chodzi mi o całe schematy, szablony czy jak to się tam nazywa. Myślę o ściągnięciu pliku z np templatki.pl, Usunięcię części kodu, usunięcię niektórych img'ów, dodanie własnego php, dopisanie infa że grafika pochodzi z tej czy tamtej strony, a ja sprzedjaję tylko jakby kod. I nie chodzi mi że pod cms można będzie zminiać grafikę na inną z templatki, tylko będzie jedna, stała.

neo_fox
28-10-2008, 16:15
Wszytko zależy od licencji na jakiej dany szablon jest opublikowany.

pinokio999
28-10-2008, 16:20
A możesz mi podpowiedzieć za jaką się rozglądać, a jakiej unikać?? Lub jakie w niej wpisy mogą być pomocne?