PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z VirtueMart 1.0.5



mamber
18-05-2006, 14:21
Witam
Heh, mam głupi ale upierdliwy problem z VM. Otóż nie zainstalowała mi się górna belka z ustawieniami np. podatków. No i mam problem ze zmianą Vat-u. Czy ktoś z Was miał już podobne kłopoty? A może ktoś zna rozwiązanie tego problemu, bo zostało mi już tylko instalowanie PHP Shopa i updatowanie do Virtue Mart. Robota naokoło. za pomoc z góry buźka

ov_Darkness
18-05-2006, 17:36
Witajcie!
Używam Mambo 4.5.1aPL oraz VirtueMart 1.0.5 i wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, ze problem mam taki, jak kolega powyżej. Sprawa jest dość pilna, bo szef mnie ściga i terminy gonią (duży katalog internetowy).
Chyba, że ktoś ma inny, lepszy sposób, na import/export csv do VM?

Rybik
18-05-2006, 18:34
ov_Darkness: a jestes pewien ze pod tak archaiczna wersje mambo VM dziala dobrze ?

zietek
18-05-2006, 21:07
Witaj !

1) Odszukaj pliku header.php w katalogu \administrator\components\com_virtuemart\header.ph p

2) Edytuj go (np. Word Padem )

3) Na końcu pliku odszukaj wpisu
$menu_code = htmlentities( $menu_code, ENT_NOQUOTES, vmGetCharset() );
i zamień go na wpis :
$menu_code = htmlentities( $menu_code, ENT_NOQUOTES );

4) Odpisz czy pomogło.

ov_Darkness
19-05-2006, 09:17
Rybik: żadnej pewności nie mam. Absolutnie. Nie znam się na tym jak cholera, porywam się z motyką na słońce, ale muszę to zrobić i to szybko.
BTW: jest jakaś w miarę prosta metoda na update do np. joomla 1.0.7? Tak, żeby witryna była niedostępna max 10min?

zietek: niestety, nie działa.


Parse error: syntax error, unexpected ')' in /administrator/components/com_virtuemart/header.php on line 330

[EDIT] po update do 4.5.2.3PL, reinstalacji komponentu i poprawce zasgerowanej przez zietek'a panel jest aktywny.

Dziękuję Wam serdecznie za szybką i bezinteresowną pomoc!

Rybik
19-05-2006, 15:39
da sie zrobic upgrade tak ze witryna nie bedzie ani na chwile niedostepna :)
trzeba zrobic kopie do podkatalogu i kopie bazy danych, tam sobie podłubać co trzeba, potestować i po uznaniu za skoncone przekierowac domene na subfolder :)

ov_Darkness
19-05-2006, 15:41
właśnie testuję to rozwiązanie. Sympatycznie się pracuje z mambo. Ale fajnie by było, gdybym znał SQL'a i php...

Rybik
19-05-2006, 15:43
to krok nastepny ... poczytaj o migracji mambo -> joomla , potem upgraduj do 1.08, zainstaluj latepoprawkowa

ov_Darkness
19-05-2006, 15:47
Napewno to zrobię, ale na razie najważniesjzy jest katalog produktów. Detalami będę martwił się potem.
Jest jakaś zasadnicza różnica pomiędzy mambo a joomlą, ze warto się przsiadać? 4.5.1 było dla mnie wystarczające aż do czasu problemów z katalogiem.

Rybik
19-05-2006, 15:58
roznic jest cala masa, przede wszystkim poprawionych bledow i bezpieczenstwa, nie bede zachwalac co to tam joomla teraz nie potrafi bo skoro dawales rade na mambo to widac funkcjonalnosc Ci wystarcza ale podam jeden istotny argument: mambo w wersji darmowej nie jest juz rozwijane i z czasem zmniejsza sie ilosc komponentow kompatybilnych z mambo 4.5.2.3a (chyba ostatnia darmowa wersja).
Podobnie ten serwis nie wspiera mambo poniewaz wyszlo juz tyle poprawek, latek i upgradow ze nie ma sesnu sie za kazdym razem wracac do m4.5.2 i zastanawiac sie co moglo sie wykrzaczyc i jakie sa przyczyny zglaszanych problemow.
Joomla jest niczym innym jak kontynuowana linia mambo pod zmieniona nazwa, tak ze pytanie brzmi "czy warto upgradowac oprogramowanie, ktore nie bylo latane od roku w czasie ktorego wydano 10 upgradow".
Nie jestem pewien czy VM jest w pelni kompatybilny z mambo, czy nie byl pisany juz zalozeniem ze bedzie pod J!. Tak, ze mozesz miec z tą parką kłopoty.

Randal
24-05-2006, 18:52
@Zietek działa działa działa! Mam górny panel dzięki :)

Miałem problem na J! 1.0.8 PL i już go nie mam a wersja VM 1.0.5 heh dzięki wielkie..

ov_Darkness
31-05-2006, 15:19
Mój Virtue Mart działa już prawie tak, jakbym chciał.
Zostały w sumie niewielkie sprawy:
1. jak wyświetlić na stronie produktu zawartość pól 6-11?
W moim przypadku są to krótkie wartości alfanumeryczne.
2.Jak spowodować, zeby z podlinkowanego jpg'a sklep automatycznie tworzył miniaturę?

tbalc
27-12-2006, 18:12
Pomogło. Belka admina śmiga

elmo
08-06-2007, 12:52
Witaj !

1) Odszukaj pliku header.php w katalogu \administrator\components\com_virtuemart\header.ph p

2) Edytuj go (np. Word Padem )

3) Na końcu pliku odszukaj wpisu
$menu_code = htmlentities( $menu_code, ENT_NOQUOTES, vmGetCharset() );
i zamień go na wpis :
$menu_code = htmlentities( $menu_code, ENT_NOQUOTES );

4) Odpisz czy pomogło.

Pomoglo dzieki wielkie.

yogi009
22-10-2007, 17:55
tak sobie myślę, jakie to przyjazne środowisko w wersji "naturalnej", bez odwiedzenia tychże wszelkich kodów lipa, panie, lipa :-)