PDA

Zobacz pełną wersję : Virtue mart najnowszy i wysylka



stereo
29-10-2008, 10:33
znalazlem temat dot. wysylek lecz on nie rozwiazuje mojego problemu...

w koszyku mam tylko
Proszę wybrać metodę wysyłki!

Standard Shipping: €10.00

a chcialbym miec okreslenie spetdytora itp.. wiecpwpisalem spedytora i formy wysylki do niego przylaczylem 2 radzaje... i liapa dalej to samo mam w konf. wlaczony flex.. standard i Wysyłka oparta na całkowitej wartości zamówienia. Stały koszt wysyłki na podstawie wartości wpisanej w konfiguracji.

i nie pokazuje mi spedytorow:/ nie maich wogole?:/ co z tym zrobic??

killersarenka@poczta.fm
23-03-2009, 13:17
Witam

Mam taki sam problem o którym już pisałem http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=25290 ale nikt mi nie może nic powiedzieć, poradzić. Nie wiem dla czego, nikt takiego sposobu nie robił czy co?
Jak tylko coś będziesz wiedział daj znać.

Pozdrawiam

idek
23-03-2009, 13:38
prawdopodobnie jeśli chcecie sami zdefiniowac spedytorów to w konfiguracji sklepu w wysylce musicie zaznaczyć:
Standardowy moduł wysyłki z indywidualnie konfigurowanymi spedytorami i stawkami. ZALECANY !

mogę się mylić, aczkowliek nie musze :P bo męczyłem sie z tym około miesiąca temu i w ten sposób sobie z tym poradziłem :)

killersarenka@poczta.fm
23-03-2009, 14:06
Tak to wiem że działa. Połącz rodzaj wysyłki z "Wysyłka oparta na całkowitej wartości zamówienia" - u mnie jak tak ustawie to jest wszystko OK do momentu kiedy w punkcie 3 procesu zakupu czyli "wybór rodzaju wysyłki" nie można określić rodzaju wysyłki bo po prostu ich nie ma wyświetlonych a mam 3 rodzaje. Z tego powodu nie da się zakończyć procesu zakupu - wyświetla się komunikat "Proszę wybrać metodę wysyłki". Pytanie dlaczego ustawiając "Wysyłka oparta na całkowitej wartości zamówienia. Stały koszt wysyłki na podstawie wartości wpisanej w konfiguracji." nie są wyświetlane metody wysyłki? Czyżby te ustawienie nie obsługuje metod wysyłki, jeśli tak to dlaczego nie można wyłączyć w konfiguracji sklepu na karcie ZAMÓWIENIA punktu 3 a mianowicie "Proszę wybrać metodę płatności!" - te pole jest szare.

kubel-junior
16-04-2009, 11:55
Witam

Problem leży w ustaleniu wagi produktu. Należy wybrac wagę produktu, wtedy się wszystko wyświetli, lub przy tworzeniu nowej stawki wysyłkowej podać dolną granice wagi na 0.


Najlepiej w konfiguracji sklepu włączyć debugowanie, wtedy wszystko stanie się jasne.

brombel
15-02-2011, 15:58
Witam
Chociaż temat jest stary to chciałbym go odświeżyć. Stawiam sklep i też mnie spotkał taki problem że nie było widać metody wysyłki. Ze względu na to, że sprzedawać tylko będę osobom z terenu Polski więc wykreśliłem inne państwa, oraz waluty z innych państw. Głowiłem się i męczyłem, wpisywałem od nowa i kasowałem listy stawek wysyłkowych i raz było widać a raz nie. Ale zauważyłem że jak nic nie jest zaznaczę w okienku kraj, to jest wszystko w porządku i widać. Natomiast jak jest zaznaczony kraj (u mnie akurat jeden) to nie widać. Odznaczyć można w bardzo łatwy sposób trzymając klawisz ctrl.
Spróbujcie tego.

PJ1988
04-08-2011, 23:22
Wszystko się zgadza, ale mimo ze nie ma ustalonych krajów, bo tez swoje towary chce sprzedawać w Polsce to oprócz dostawcy którego stworzyłem ja, w tym wypadku (poczta polska) wyświetla się standard shopping module : 0.00zł (który musi być zaznaczony żeby wyswiatlala się opcja moja tj poczta polska) - błędne koło. Trzeba pogrzebać w php. siedzę i siedzę... ma ktoś jakiś hack?

Podpowiedz zaawansowanych użytkowników by się nam wszystkim pomogła. Poradzicie coś?

souacz
05-08-2011, 00:37
A w standard shipping module skonfigurowales poczte polska? Plus wage, np 0 do 99999?

---wyslane za pomoca Tapatalk

PJ1988
05-08-2011, 16:42
wejdz www.trzyzyczenia.com.pl i zerknij o co mi dokładnie chodzi, szkoda czasu na ciagle tlumaczenie mojego problemu, jak go rozwiaze wtedy warto go tutaj wrzucic, by byla podpowiedzia dla inych uzytkownikow. 5dzien sie mecze i juz naprawde sz... mnie trafia. Rejestracja ok, logowanie ok. nastepnie przechodzac do wyboru metod wysylki zaczyna sie problem.

Mam zaznaczone dwie opcje:

Moduł dostawy wg wartości zamówienia. Stały koszt wysyłki na podstawie wartości wpisanej w konfiguracji. Moduł standardowy - samodzielna konfiguracja spedytora i opłat. ZALECANY!
musze miec oba bo jak zaznaczam tylko standart to nic sie nie wyswietla. Edytowalem wszystkie stawki wysylkowe po kilka razy edytujac wage, kod pocztowy z "-", zaznaczajac odznaczajac kraje do jakich wysylka jest kierowana (oczywiscie dodajac i usuwajac przy tym w obowiazku wypelnienia w formularzu nowego uzytkownika).

Forum - inne posty tego nie tlumacza, wiki tez nic nie podpowiada.

Prosze wytlumacz mi krok po korku jak i co zrobic. Bede bardzo wdzieczny bo naprawde nie mam pomyslu