PDA

Zobacz pełną wersję : Wstęp do listy artykułów



Moriquendi
30-10-2008, 17:08
Mam po raz pierwszy styczność z Joomla. Stronę wykonał pewien informatyk, a ja teraz ją administruje.
Od razu pojawiły się kłopoty ; )

W menu mam pewien odnośnik. Chciałbym żeby po jego wciśnięciu pojawiał się w głównym oknie krótki tekst z rysunkiem a następnie lista wszystkich artykułów z danej kategorii.
Póki co udało mi się zrobić aby była wyświetlana lista artykułów, ale chciałbym żeby wyglądało to trochę inaczej.

Czy nie można by było zrobić aby normalnie w edytorze zrobić tą stronę co ma się pojawić po wciśnięciu odnośnika?

Nie chcę przy tych linkach do artykułów mieć ile był już odwiedzany itp. Chciałbym normalnie w edytorze zrobić hiperłącze do danego artykułu.

zwiastun
30-10-2008, 18:40
A może Ci w ogóle nie jest CMS potrzebny. Podłubiesz sobie w HTML.
Poznaj nieco Joomla, a takich problemów i pytań mieć nie będziesz!

Moriquendi
30-10-2008, 22:21
Okey, to teraz tylko niech mi ktoś powie jak się dostać do tych wszystkich plików html,php, css czy jakich tam jeszcze...

zwiastun
31-10-2008, 00:32
Kurs indywidualny? Wszystko możliwe, za odpowiednią opłatą. Ale to nie dział zleceń...

Moriquendi
02-11-2008, 11:30
Nie potrzebuje żadnego kursu...
Umiem html itp. ale mam problemy z połączeniem się z serwerem przez ftp a co za tym idzie nie mam dostępu do plików, więc rzecz jasna nie mogę ich edytować....

Raz- nie mogę włączyć ftp. W konfiguracji ustawiam :Włącz ftp - tak, zapisuje, ale po ponownym wejściu do konfiguracji dalej ftp jest wyłączone.

zwiastun
02-11-2008, 11:50
Nie! Masz problemy z tym, że znasz HTML, ale nie wiesz, co to jest Joomla. I jeśli pomyliłeś fora, to ładnie się pożegnaj, nie ma sprawy. Jeśli masz zamiar korzystać z Joomla, to poznaj najpierw podstawy. Bo nie da się administrować "na wyczucie" czymś, o czym nie ma się zielonego pojęcia!

Moriquendi
02-11-2008, 19:51
W takim razie oświeć mnie.

Jedno proste normalne pytanie. Jak mogę edytować plik mojej strony w html'u.

zwiastun
02-11-2008, 22:36
Mój sposób oświecania polega w takich przypadkach na banowaniu - na tydzień, dwa, trzy - aż poznasz podstawy. Ile sobie życzysz?

Moriquendi
03-11-2008, 13:58
Nie no to już żałosne zaczyna być.
Właśnie chce poznać podstawy a ty mi to uniemożliwiasz.

Jeżeli te pytanie jest dla ciebie 'głupie' to w takim razie odeślij mnie do jakiegoś artykułu, w którym byłyby opisane 'te podstawy'. Gdzieś muszę je poznać przecież.

zwiastun
03-11-2008, 14:56
Bo nie forum jest od poznawania podstaw. Podstawy masz objaśnione w poradnikach na stronach do których linki w mojej stopce.
Rzeczywiście - Twoje wypisywanki są żałosne!