PDA

Zobacz pełną wersję : Jezyk polski i inne zagadki



kondorek
18-05-2006, 20:56
Witam wszystkich.
jestem nowy wiec jest wielce prawdopodobne, ze podobny post sie juz pokazal na tym forum. ja nie znalazlem;) takiego.

Sluchajcie , zainstalowalem wersje Joomli 1.0.8 wraz ze sklepem VM 1.0.5

I mam pare pytan odnosie skonfigurowania jezyka.
1) Ta wersja ma angielski i dla uzytkownikow dodatkowo szwabski, ja chcialbym miec mozliwosc wyboru jezykow dla userow, ale rowniez takiego w panelu admina.
Dla userow zmiana taka jest prosta, bo mozna to zrobic w panelu administracyjnym, ale co z jezykiem dla admina?znalazlem w folderze com language jakies pliki z angielskim tylko nie wiem czy je pozmieniac, zastapic innymi czy cos innego zrobic.
2) Czy taki zabieg, ze user widzi strone np w jezyku angielskim, a ja panel admina w polskim nie bedzie powodowal, ze znaki na stronie beda sie zle wyswiatlac(mam na mysli kodowanie znakow)
3) Co ze spolszczeniem VM (czy tu tez moge miec panel admina po polsku a reszta po angielsku)
4) Co sadzicie o sklepie VM, troche malo jeszcze wiadomosci na jego temat, jedni mowia, rewelacja, a drudzy ze ma jakies bledy, i trzeba grzebac w kodzie, to jak to jest, i jak bardzo w tym kodzie trzeba grzebac zeby ulepszyc dzialanie sklepu?
5) I takie ostatnie: jaki poradzicie mi serwer, ktory pozwolil by na bezproblemowa prace Joomli i VM(narazie sklepik jesli to wszystko wypali;)bedzie z mala iloscia towaru)

Dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Konrad


ps. Narazie nic wiecej nie przychodzi mi do glowy, ale pewnie sie odezwe jakby cos.

Rybik
18-05-2006, 21:25
www.virtuemart.net (http://www.virtuemart.net) sciagnij language pack, rozpakuj, przeczytaj readme, ciesz sie polskim panalem VM :)

kondorek
18-05-2006, 21:48
dzieki Rybik,wiec jeden punkt z glowy:D
a cos na temat pozostalych punktow-niejasnosci, masz moze jakeis porady:)

magic
19-05-2006, 15:12
Ad. 1 Jeśli chcesz mieć admina Joomla! po polsku, to musisz użyć w całości Joomla! 1.0.8 Stable z naszej plikowni. Nie wystarczy plik języka dla admina, bo wersja polska różni się w wielu innych miejscach od standardowej.
Inaczej mówiąc - musisz nadpisać wszystkie pliki Joomla! tymi z w/w paczki (najlepiej dodatkowo - z uwzględnieniem patch do J! 1.0.8 PL Stable - też z naszej plikowni).
Ja bym wcześniej zrobił pełen backup bazy i plików ;)

Ad. 2 Nie powinno być problemów o ile nie bedziesz zmuszał gości przeglądających front w wersji angielskiej do czytania polskich tekstów z polskimi znakami ;)

Ad. 3 Już wiesz

Ad. 4 Paradoksalnie wszystko co napisałeś jest prawdą. Z jednej strony wielki kombajn i wielkie możliwości wbudowane - bez potrzeby grzebania w kodzie, z drugiej - czasami jednak trzeba grzebnąć ... W sumie zależy od ciebie - na ile chcesz zmienić funkcjonalność / wygląd VM dla swoich potrzeb.

Ad. 5 Na tym forum jest wątek "Tani hosting" - tam poszukaj informacji.

kondorek
19-05-2006, 16:11
Dzieki za wyjasnienie punkow:) magic

Pozdrawiam

kondorek
19-05-2006, 16:45
sorki ze pod swoim postem,
magic to co pisales o zastapieniu wszystkich plikow Joomli Joomla PL sie sprawdzilo, tylko te powstal nowy problem, zniknal mi VM, a gdy chcialem go zainstalowac wyskakuje mi blad, ze nie ma pliku XML.
Narazie pracuje na krasnalu, wiec safe mode mam na OFFie.
Podpowiesz cos na ten temat

magic
19-05-2006, 17:40
No a co konkretnie zrobiłeś ?? Zainstalowałeś J! jeszcze raz? Nadpisałeś tylko istniejące pliki? Zamieniłeś całą zawartość folderu z Joomla ? Coś w bazie robiłeś? ...
Opisz dokładnie, sprawdź czy masz pliki VM na swoim miejscu (jak poprzednio), sprawdź czy w bazie masz tabele jak poprzednio.
Poza tym co znaczy że zniknął? - może Panel Administracyjny ci zniknął? Jeśli tak - poszukaj na tym forum - jest błąd w VM 1.0.5, a na forum jest rozwiązanie (w kilku postach nawet).

kondorek
19-05-2006, 18:38
Na poczatku nadpisalem tylko pliki stare wersja polska=efekt, panel admina po polsku, ale w komponentach pokazywal ze nie ma zainstalowanego VM, mimo ze w katalogu componets jest VM.
To postanowilem go doinstalowac i wtedy wyskakiwal blad ze nie ma pliku XML.

To zrobilem inaczej najpierw nadpisalem wszyskie pliki wersji angielskiej 1.0.8 z VM wersja polska , i zainstalowalem to wszystko od nowa. i to samo sie dzieje nie mam komponentu VM,a w katalogu jest??W tym przypadku baze postawilem na nowo.
Panel administracyjny nie zniknal:)

Poza tym co znaczy że zniknął?
Zniknal, niema go w komponentach w panelu administracyjnym:)
Przed nadpisaniem plikow jeszcze byl:confused:

magic
19-05-2006, 19:53
Eeeee ... coś mętnie to wszystko poplątałeś.
Najprościej będzie jeśli wszystko wykasujesz (całą zawartość bazy, wszystkie pliki) i zainstalujesz jeszcze raz: najpierw Joomla! 1.0.8 Stable PL (plus łatka), a później VM 1.0.5. Wtedy popraw błąd w VM 1.0.5, o którym pisałem, wrzuć plik polish.php VM - powinno wszystko działać ...

kondorek
19-05-2006, 21:05
dzieki magic
poplatalem poplatalem;)
myslalem ze instaluje komponent a okazalo sie ze probowalem caly pack zainstalowac:), ale juz dziala elegancko, tylko poprawic bledy w VM jak pisales i polski do admina VM i bedzie gralo wszystko.
(nieliczac zabawy w css )
Pozdro