PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja użytkowników



andrzej61
31-10-2008, 06:15
Jak zrobić żeby było jak w Joomli 1.0.x żeby rejestracja była za zatwierdzeniem przez admina? To znaczy wypełnia ktoś formularz rejestrtacyjny i ani nie może się zalogować od razu ani za mailem zwrotnym (dostaje maila ale i admin dostaje) i wtedy admin jak chce to uaktywnia?

dkint
31-10-2008, 07:45
Witam

Szanowny kolega oglądał w ogóle możliwości konfiguracji joomla 1.5 ? Jest tam to co cię interesuje ...

pozdrawiam
Krzysiek

andrzej61
31-10-2008, 08:32
:) Otóż, jeśli chodzi o konfigurację w Joomli 1.5.7 to tam jest co do rejestracji dwa pola. I jest wybór czy rejestrować czy nie i tu proste: jak tak to rejestracja właczona, jak nie to wyłączona. A drugie pole jest: "Automatyczna aktywacja". I tu jest dziwnie: jak tak, to normalnie idzie za potwierdzeniem mailem rejesstracja. Ale jak na nie, to wtedy: loguje bez maila, na krótko ( i boty wchodzą). A gdzie jest tak, zeby wypełnił formularz i żeby jak admin przeczyta maila o tym to recznie aktywował ?

zwiastun
31-10-2008, 11:10
Tak nie ma i nie było. Po to masz aktywację, żeby ochronić się przed niechcianymi zapisami. Możesz przejrzeć zapisanych i wywalić, jak chcesz - o każdym jesteś powiadamiany. Możesz wreszcie skorzystać z rozszerzeń.

andrzej61
31-10-2008, 16:33
I tutaj muszę się wykazać pamięcią, bo w Joomla 1.0.x jest tak, że mogę ustawić żeby admin musiał zatwierdzać. Przychodzi mail i wiem że ktoś się chce zarejestrować, a następnie admin w panelu w ustawieniach ma tak, ze odblokowuje gościa. Wiele razy z tego korzystałem.
Jest to bardzo dobre jak chodzi o to że nie ma pośpiechu bo ktoś chce zassać coś, tylko moze poczekać, to wtedy widzę jak jest user i mail typu nshyab @ yahoo.com to wywalam i blokuję w htaccess. Chodzi też o to, że nie ma admina tydzień a nie chce blokować rejestracji to wtedy jest zabezpieczone. Jak ktoś będzie OK to wtedy można maila napisac. ale jak się zostawi z pełną rejestracją to po tygodniu 20 botów czy innych kretynów i w tym czasie może wywalić stronę sobie bo ma czas.
Ale, jakie rozszerzenie dawałoby mi taką opcję jak mówię w Joomli 1.5.7 ???