PDA

Zobacz pełną wersję : Za dużo odwiedzających stronę.



andrzej61
31-10-2008, 16:46
:) Taki temat to zanim ktoś przeczyta treść to dozna wstrząsu. Problem jest zawsze dokładnie odwrotny, bowiem najczęściej chcielibyśmy mieć 1 000 000 userów a mamy dokładnie jednego.
Ale jest inny problem. Modułu pokazujacego liczbe gości. I on wskazuje mi 44 gości a nie ma tyle bo jest jeden. Przypominam sobie kiedyś w J 1.5.0 beta tak miałem i pózniej miesiąc sobie stała Joomla a nastepnie znalazłem w cache coś z 1 giga plików. Cos było ze styatystykami. I dlatego boje się żeby teraz coś się takiego nie okazało.
44 gosci to by dobrze było dla mnie na razie, choć pewnie inne strony, jak na przykład to szanowne forum to już mają admini alarm w nocy z jakiegoś rozszerzenia automatycznie uruchamiany jak poniżej 100 spadnie i wtedy na dopalaczach trzeba pisać posty. :D. Ale u mnie na pewno nie ma 44. :p

dkint
31-10-2008, 17:08
Witam

Dwa wyjścia wyłączyć moduł i pomyśleć czy to nie boty przypadkiem ...

pozdrawiam
Krzysiek

maslow_info
05-12-2008, 23:40
Problem identyczny.

Podejrzewam roboty. Jak Wam udało się ich skutecznie pozbyć? Macie jakieś doświadczenia?

aksolotly
08-12-2008, 13:27
Polecam zainstalować wtyczkę do statystyk - wtedy wszystko się wyjaśni :)
a jak się wyjasni, to bedzie wiadomo co zrobic... można też ustawić żeby dane nie było gromadzone i nie będzie zapychane miejsce na serwerze.

U mnie na stronie w ciągu pół roku było 530tys odwiedzin, z czego 99% to boty, pająki i roboty przeglądarkowe.