PDA

Zobacz pełną wersję : Bot wczytujący element z tablicy!



Shadowsword
01-11-2008, 10:55
Witam!

Próbowałem samemu go napisać, ale trochę nie czaję budowy botów do joomli więc się poddałem :mad:
Poszukuję bota, który wczyta element z tablicy array napisanej w php i wyświetli go w artykule. Mam kod, który wczytuje element z tablicy, ale nie wiem jak zrobić z niego bota. Kod wygląda w ten sposób:


include('/www/mojeplikiphp/tablica.php');
$txt_rand = $txt['TO MIEJSCE''];
// wyswietlamy obrazek razem z opisem
foreach($txt_rand as $key => $value) {
echo "<div align=\"center\">$key</div>";
echo "<div align=\"center\">$value</div>";
}
Wystarczy, że w "TO MIEJSCE" będzie się wpisywać to, co jest za myślnikiem i będzie git.
Więc jeżeli ktoś zna bota, który by wyczytywał rzeczy z tablicy, albo robił coś podobnego, bym mógł go łatwo przerobić to podajcie jego nazwę:)

Shadowsword
05-11-2008, 20:48
To jak? Wie ktoś jak to zrobić?

zwiastun
05-11-2008, 21:11
Chyba nie czaisz czegoś więcej - tego czym są boty. Prawdopodobnie chcesz stworzyć moduł, ale kto Cię tam wie, co Ty chcesz.

Shadowsword
05-11-2008, 21:14
Nie! Chcę bota i dobrze wiem czego chcę. Przykładowo bot "maxmp3" używa tego co jest napisane przed myślnikiem do znalezienia ścieżki pliku mp3. Ja chiałbym, żeby bot używał tego co jest przed myślnikiem do wybrania elementu z tablicy.
@edit
Dobra po kilku godzinach męki udało mi się prawie dojść do celu ;D Bot robi to co powinien (tzn. wyczytuje elementy z includowanej tablicy i wyświetla je na stronie) jednak treść bota pojawia się nad artykułem, przez co bot, który jest wewnątrz tego bota nie działa, oraz treść znajduje się nad tytułem artykułu ;/ Czy ktoś miał kiedyś podobny problem?
Tutaj jest kod bota:

<?php
defined( '_VALID_MOS' ) or die( 'Nie masz uprawnień by zobaczyć to co chcesz zobaczyć.' );

$_MAMBOTS->registerFunction( 'onPrepareContent', 'dowcipbot' );



function dowcipbot( $published, &$row, $mask = 0, $page=0 ) {
global $mosConfig_absolute_path;


$regex = "#{dowcipbot-(.*?)}#s";

if (!$published) {
return;
}



$row->text = preg_replace_callback( $regex, 'dowcipbot_replacer', $row->text );

return true;
}

function dowcipbot_replacer ( &$matches ) {
global $mosConfig_absolute_path, $mosConfig_live_site;
$thisParams = explode("|",$matches[1]);



$dow = $thisParams[0];


include('tablica.php');
$txt_rand = $txt[$dow];
// wyswietlamy obrazek razem z opisem
foreach($txt_rand as $key => $value) {
echo "<div align=\"center\">$key</div>";
echo "<div align=\"center\">$value</div>";
}

}
?>