PDA

Zobacz pełną wersję : Drugi poziom menu



marcin_mistrz
01-11-2008, 13:13
Prosiłbym bardzo serdecznie o pomoc, mam taki problem, nie znam się specjalnie na css, wgrałem sobie jedna ze znalezionych w sieci templatek i próbuję ją edytować, zrobiłem jako tako menu pierwszy poziom, ale ni jak nie wiem jak zrobić drugio poziom, submenu, czytałem z pomocy na joomla.pl, ale nie wiem jako to zrobić, bo w mojim pliku css jest coś takiego odpowiedzialne za menu:

ul.menu {
border-top:1px dotted #666666; padding-bottom: 15px; width:160px;

}

.menu li, .menu {
display: block;
list-style-type: none;
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
text-indent: 18px;
line-height: 21px; width:160px;
}

.menu li a {
display: block;
height: 20px;
padding-top:3px; padding-bottom:3px; width:160px;
}

.menu li a:link, ul.menu a:visited {
display: block;
color: #FFFFFF;
text-decoration: none;
font-weight: bold; width:160px; padding-left:20px; background-image:url('../images/menu.jpg'); margin-bottom:4
}

.menu li a:hover {
display: block;
background-image: url('../images/menu_hover.jpg');
background-repeat: no-repeat; width:160px; text-decoration:underline
}




Jak do tego powienienem dodać tą frazę sublevel, bo próbowalem na wszelkie sposoby i nie wiem??
Z góry dzięki za odpowiedz.

nikszal
01-11-2008, 15:46
Prosiłbym bardzo serdecznie o pomoc, mam taki problem, nie znam się specjalnie na css, wgrałem sobie jedna ze znalezionych w sieci templatek i próbuję ją edytować, zrobiłem jako tako menu pierwszy poziom, ale ni jak nie wiem jak zrobić drugio poziom, submenu, czytałem z pomocy na joomla.pl, ale nie wiem jako to zrobić, bo w mojim pliku css jest coś takiego odpowiedzialne za menu:

ul.menu {
border-top:1px dotted #666666; padding-bottom: 15px; width:160px;

}



Jak do tego powienienem dodać tą frazę sublevel, bo próbowalem na wszelkie sposoby i nie wiem??
Z góry dzięki za odpowiedz.

Submenu tworzy się w Menu Manager.

marcin_mistrz
02-11-2008, 13:20
Sorry, może nie precyzyjnie się wyraziłem, chodzi mi ot to jako powinien wyglądać kod css dla sublevelu, załóżmy, że chcę, żeby wszystko było tak jak w tym co wkleiłem tylko lewy margines na 20 px. Dokładnie chodzi o to, że nie wiem czy napisać .sublevel a:link, czy może .menu sublevel a:link, czy może coś innego, bo jak pisałem nie mogłem obczajić pomocy na joomla.pl

pozdrawiam

nikszal
02-11-2008, 13:26
To chyba ja czegoś nie kumam. Chcesz tworzyć nowy styl dla submenu? A po co, przecież on już jest? Popraw sobie w nim jedynie ten margines, jeśli ci on nie pasuje.

marcin_mistrz
02-11-2008, 14:25
Wybacz, ale nie bardzo znam się na css, dokładnie co mam edytować z tamtego kodu w pierwszym poście?

zwiastun
02-11-2008, 16:30
Jak się znasz "nie za bardzo" to zadanie raczej ponad Twoje siły. Wielopoziomowe menu robi się za pomocą Joomla, bez żadnych dodatków. Do obsługi możesz użyć któregoś z komponentów lub modułów menu. Polecam np. suckerfish

marcin_mistrz
08-11-2008, 17:35
Mam wrażenie, że nie do końca dobrze jestem rozumiany, spróbuję wypunktować to co chcę zrobić i bardzo proszę o próbę naświetlenia rozwiązania lub jakiś link do pomocy dla tego zagadnienia. Strona postawiona na Joomla! 1.5.6, adres: http://filmyon-line.pl (http://filmyon-line.pl/) . Sprawa jest tego typu:

1. Mam menu, którego wygląd edytowany jest za pomocą css templatki, następujący kod:



ul.menu {
border-top:1px dotted #666666; padding-bottom: 15px; width:160px;

}

.menu li, .menu {
display: block;
list-style-type: none;
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
text-indent: 18px;
line-height: 21px; width:160px;
}

.menu li a {
display: block;
height: 20px;
padding-top:3px; padding-bottom:3px; width:160px;
}

.menu li a:link, ul.menu a:visited {
display: block;
color: #FFFFFF;
text-decoration: none;
font-weight: bold; width:160px; padding-left:20px; background-image:url('../images/menu.jpg'); margin-bottom:4
}

.menu li a:hover {
display: block;
background-image: url('../images/menu_hover.jpg');
background-repeat: no-repeat; width:160px; text-decoration:underline
}2. Chcę zrobić menu drugiego rzędu (podrzędne menu)//po naciśnięciu wybranego elementu, pod nim pojawiają się elementy do niego podległe//.

3.W tym podrzędnym menu, w stosunku do tego co teraz widać w menu nadrzędnym, zmienia się tło oraz lewy margines.

Pytanie: Jak to zrobić?


PS. Jak wyczytałem na pomoc.joomla.pl w moim pliku css powinno być coś takiego jak: .mainlevel {} dla pierwszego rzędu oraz .sublevel {} - dla drugiego rzędu, a tymczasem mam tylko .menu, nie wiem jak to rozgryść.


Bardzo proszę o pomoc.
pozdrawiam
Marcin

zwiastun
08-11-2008, 17:45
Dalej piszesz tak jasno, że pewno Ty wiesz tylko, o co Ci chodzi.
1. Na swojej stronie masz dwa menu - poziome w górnym pasku i pionowe. To o które Ci chodzi?
2. Posługujesz się modułem SWmenuFeee - który bardzo dobrze obsługuje wielopoziomowe menu i ma bardzo dobrze zrobioną obsługę CSS.
3. .mainlevel, .sublevel to klasy stylów menu w Joomla 1.0. W 1.5 tylko w trybie zgodności. Po co mieszać, skoro nie ma takiej potrzeby?

marcin_mistrz
09-11-2008, 11:13
Odp:
1. Sorry, chodziło o menu pionowe z lewej strony
2. SWMenuFree obsługuje całkiem nieźle to górne menu, ale nie udało mi się sprawić, żeby ten komponent obsługiwał dwa moduły, Jak wiesz jak to zrobić to bardzo proszę napisz.
3. mainlevel oraz sublevel podałem przykładowo bo właśnie, chodzi mi o odpowiedz, Jak coś tego typu buduje się w Joomla! 1.5?, może link do jakiegoś poradnik, bo nic w sieci nie udało mi się znaleść.

Jak jeszcze coś nie jasne, to prosze pytać,

Dzięki za zainteresowanie
Pozdrawiam

Michael_23
10-11-2008, 22:17
2. SWMenuFree obsługuje całkiem nieźle to górne menu, ale nie udało mi się sprawić, żeby ten komponent obsługiwał dwa moduły, Jak wiesz jak to zrobić to bardzo proszę napisz.


Bardzo prosto: trzeba kupić wersję PRO