PDA

Zobacz pełną wersję : DocMan i problem z sciaganiem



pawel73
19-05-2006, 11:27
Witam serdecznie wszystkich.
Mam następujący problem. Być może ktoś z was spotkał się z tym i rozwiązał go.
Mam Joomlą 1.07 i DocMan'a v. 1.3
Publikuję pliki pdf różnej wielkości. Wszystko jest ok z publikacją.
Gdy na stronie jest już opublikowany plik i chce sie go sciągnąć sprawa wygląda tak: pliki poniżej 2 MB ściagają sie bez problemu a pliki większe od 2 MB ściąga tylko 2 000 000 b, a nie cały plik.
Sprawdziłem parametr max_upload_filesize w php.ini i ustawiłem na 12 MB. Jednak wydaje mi się że jest to parametr dla uploadu a nie dla downloadu.
Czy wie ktos moze jak można rozwiazać opisany problem?

Pawel

zwiastun
19-05-2006, 12:35
Porozmawiaj na ten temat z administratorem swojego serwera (albo napisz do niego)

pawel73
19-05-2006, 14:24
:) w sumie to ja administruje joomlą (jak widac na razie niezbyt dobrze)
Po prostu nie wiem gdzie się ustawia takie rzeczy. Czy w Joomli, czy w DocManie czy moze w PHP.
Moze ktos mógłby mi pomóc

Paweł

magic
19-05-2006, 14:41
Istotne są 2 ustawienia:
upload_max_filesize
post_max_size
W uproszczeniu mówiąc - wartości dla nich powinny być takie same i nieco przewyższać wielkość największego, dozwolonego rozmiaru pliku.

Poza tym jeszcze te 3 mogą być istotne:
memory_limit (jeśli masz enable-memory-limit ustawione na ON)
max_input_time
max_execution_time

Wszystko to oczywiście w php.ini

Rybik
19-05-2006, 15:47
w sumie to ja administruje joomlą
Wiemy, wiemy ... ;) ale do php.ini nie kazdy administrator joomla ma dostep, czasem (>90% przypadków) trzeba sie zwrocic do administracji serwera na ktorym to wszystko hula :)

pawel73
20-05-2006, 22:10
Odnosnie serwera. Postawilem caly serwer z systemem, oraz php, mysql i joomla. Wiec dostep administracyjny jest do calosci. Wersja systemu operacyjnego to Windows 2003 server, reszta to Wamp5 ver. 1.4.4 (Apache v. 1.3.33, PHP v. 5.0.4, mySQL ver. 4.1.10a-nt)
Niestety ustawienie parametrow:
upload_max_filesize
post_max_size
oraz pozostalych wymienionych nie pomaga.

Zawsze sciaga sie rowne 2 000 000 B i koniec. Juz nie wiem co jeszcze mozna zmienic zeby to dzialalo. Oczywiscie wykluczylem wine przegladarki i probowalem Internet Explorerem i FireFox'em. Efekt jest identyczny.
Moze cos jeszcze trzeba ustawic w innym miejscu.

Pawel

Rybik
21-05-2006, 01:11
php do 4 ogranicz, pewnie nie rozwiaze to tego problemu ale sporo innych ktore moga wyjsc w praniu