PDA

Zobacz pełną wersję : Potwierdzenie złożenia zamówienia emailem również dla właściciela sklepu - jak?



jokrasa
04-11-2008, 16:21
Witam wszystkich.

Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc przy konfiguracji Virtuemart.

Wszytko w sumie już zainstalowałem i uruchomiłem ale mam pewien problem z informacją o złożonym zamówieniu.

dotychczas informacje o złożeniu zamówienia otrzymuje na swój e-mail tylko i wyłącznie klient.

Jak więc dopisać na stałe i gdzie?, aby informację o złożonym zamówieniu otrzymał na swój e-mail również właściciel sklepu bazującego na Virtuemart.

Bardzo proszę o pomoc, gdyż obecnie jedynym wyjściem jest wchodzenie na zaplecze strony , wchodzenie do komponentu i dopiero z tamtąd można podejrzeć , kto i co zamówił.

Pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc:)

idek
04-11-2008, 22:39
instalowałem niedawno Klientowi własnie VM i powiem Ci, ze to najprawdopodobniej na 99,99% jest w panelu zarzadzania. Nie grzebałem w żadnych plikach, poza plikami z wyglądem, a admin i klient otrzymuja maile.. Sprawdź moze, czy masz odpowiednio wprowadzonych użytkonwików w komponencie, bo admin jest domyslnie kopiowany z administratora serwisu, mozliwe, że maila złego wklepałeś...

killaherz
05-11-2008, 12:02
VM -> Store -> Edit Store -> Contact Information -> Email: Wpisz tu swoj adres email.
Jak to nie pomorze dodatkowo w ustawieniach Joomli:
Site -> Global Configuration -> Server -> mail Settings -> Mail from: podajesz swojego maila.
Mam nadzieje ze to rozwiaze Twoj problem. ja mam tak u siebie ustawione i dostaje maile potwierdzajace zamowienie.

jokrasa
05-11-2008, 12:08
Zrobiłem i działa już poprawnie. :)

Sprawdziłem po raz kolejny ustawienia i okazało się, że tam ma takie same maile.

do celów testowych używałem tego samego maila co zapisane w ustawieniach sklepu, więc system nie dublował już tej samej wiadomości.

Niby proste a nerwy mi zjadło :)

Dziękuje pięknie i pozdrawiam

killaherz
05-11-2008, 12:10
daj zaraz znac czy dziala :)
Acha i czy masz stronke juz na serwerze czy na localnym ??

jokrasa
09-11-2008, 23:36
Stronka ze sklepem zamieszczona już na serwerze.

Ale po ustawieniu adresów poczty elektr. w ustawieniach głównych joomla oraz samego sklepu na adres poczty wlasciciela sklepu, a nie jak dotychczas miałem adres administratora strony, zaczęło działać poprawnie z potwierdzeniem i do właściciela i do zamawiającego.
Pozdrawiam