PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowy problem z instalacją modułów i rozszerzeń.



jedi87
05-11-2008, 16:32
Witam. Na wstępie chcę powiedzieć że przeszukałem forum i najpierw sam szukałem rozwiązania jednak bezskutecznie. Dodatkowo chcę powiedzieć że jestem nowy w temacie joomla.

Zacznę więc od początku. Mam wykupiony hosting (specyfikacja serwerów: http://www.8p.pl/serwery.php ) i wczoraj na nim postawiłem joomle 1.0.15pl. Cała instalacja przebiegła gładko. Wszystkie moduły i dodatki instalowały się bez problemu. Jednak będę chciał powoli zabrać się za tworzenie strony dla klubu agility, który współtworzyć będą członkowie. W związku z tym że nie każdy z nich zna dobrze język angielski, postanowiłem zainstalować wersję 1.5.7 z polskim językiem dla witryny oraz zaplecza. Również tutaj instalacja przebiegła gładko. Jedyny alert jaki miałem przed instalacją to włączone wyświetlanie błędów przy wykonywaniu skryptów php. Po instalacji wgrałem język polski dla witryny i zaplecza.Później wgrałem kilka templatek, żeby zobaczyć jak to wszystko chodzi. Tutaj też nie miałem żadnych problemów. Jednak kiedy zabrałem się za instalację dodatków czy modułów otrzymywałem komunikat: "Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany." . Teraz uprzedzę kilka pytań. CHMOD wszędzie jest odpowiedni, safe mode jest wyłączony, biblioteka ZLIB jest zainstalowana i działa na serwerze, po próbach instalacji w katalogu TMP pojawiły się pliki instalacyjne. Wszystki paczki pobierałem ze strony joomla.pl Wszystkie chodziły pod joomla 1.0.15. Wszystki zawierają pliki xml. Próbowałem instalować: CB RC 1 (pojedyńcze moduły i komponenty więc paczka była rozpakowana jak należy), Sobi2 RC2.9.0.1, Party Staff 1.0 RC2, mod_totalusers_3.1.16pl- To akurat znalazłem na innej stronie. Przy każdym z tych modułów, komponentów etc miałem ten sam komunikat. Jeżeli nie podałem jeszcze jakiś ważnych danych które mogą pomóc w rozwiązaniu mojego problemu to proszę pisać.

Będę wdzięczny za każdą pomoc
Pozdrawiam

zwiastun
05-11-2008, 16:56
Problem przeklepany dziesiątki razy. Instalowane rozszerzenia są przygotowane w innej wersji językowej (strona kodowa) niż Twoja witryna.

jedi87
05-11-2008, 17:23
Gdzie mozna sprawdzic kodowanie i strony i dodatku?? Czy jest szansa zeby te dodatki wogole chodzily?? Da sie zmienic to kodowanie??