PDA

Zobacz pełną wersję : Baza artykułów



szymcio
19-05-2006, 16:28
Witam!

Chciałbym zrobić coś takiego:

system artykułów, gdzie każdy zarejestrowany będzie mógł dodawać własne artykuły i będzie mógł je edytować (tylko swoje).

1.Jak zrobić, abym nie musiał każdego zarejestrowanego ustawiać jako author
2. Jak zrobić, żeby artykuły były od razu opublikowane, ale tak, żeby każdy z nich mógł być edytowany tylko przez swojego autora.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Mogę zaoferować dla osób szczególnie pomocnych reklamę w nowo powstającym serwisie z pierwszą polską bazą artykułów: http://www.eksiazka.net.pl/cmso/

Pozdrawiam

stone
19-05-2006, 16:33
Poszukaj na forum tematów związnych zarządzaniem grupami i prawami , było już coś w tym temacie łącznie z komponentem który to umożliwia

zwiastun
19-05-2006, 21:47
A jak już znajdziesz, to odpowiedz sobie na pytanie, czy Joomla jest do wszystkiego i do czego są takie rzeczy, które są do wszystkiego.
Jeśli chcesz zrobić, co odczytuję, ale może źle odczytuję, to potrzebne Ci specjalne narzędzie, a nie Joomla.

szymcio
19-05-2006, 22:01
A jak już znajdziesz, to odpowiedz sobie na pytanie, czy Joomla jest do wszystkiego i do czego są takie rzeczy, które są do wszystkiego.
Jeśli chcesz zrobić, co odczytuję, ale może źle odczytuję, to potrzebne Ci specjalne narzędzie, a nie Joomla.
Dzięki za pomoc.

Tak przy okazji nie ma rzeczy niemożliwych, prędzej czy później znajdę jakieś rozwiązanie - liczy siędobre nastawienie :-D

Pozdrawiam

zwiastun
20-05-2006, 03:26
Pewno że nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli dobrze rozumiem, chcesz budowac serwis typu www.digg.comm czy www.wykop.pl - serwis z linkami do artykułow, z rozbudowanym systemem rekomendacji, oceniania, gromadzącego linki do artykułów i/lub artykuły. Takiej funkcjonalności Joomla nie ma. Czy znajdziesz narzędzie w Otwartych Źródłach - nie wiem.

Chyba, ze źle odczytaem Twoje intencje, ale wtedy inna śpiewka.

szymcio
20-05-2006, 10:46
Właśnie nie do końca. Mi chodzi raczej o coś takiego: www.ezinearticles.com

I to nie musi być rozbudowany system. Mi zależy tylko na tym o czym napisałem w pierwszym poście, czyli, żeby każdy zarejestrowany mógł dodać artykuł, który będzie opublikowany w jakiejś kategorii, dostępnej tylko dla zarejestrowanych, dzięki czemu użytkownicy będą mogli je edytować. No a kiedy jużja je przejżę, będę mógł dodać artykuł do kategorii właściwej, w której będzie dostępny dla wszystkich.

Ewentualnie mogę zrezygnować, z tego, żeby każdy zarejestrowany mógł pisać artykuły.

Pozdrawiam