PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja na nowym serwerze



irka
06-11-2008, 14:34
hej, witam! Jestem zupelnie nowym uzytkownikiem joomli..mam kilka podstawowych problemow wynikajacych z mojego niklego doswiadczenia,.po zainstalowaniu joomli na swoim lokalnym serwerze, stworzeniu bazy danych, zmodyfikowalam templatke, dodalam wlasna tresc, etc. Nie bylo zadnych problemow :)
Teraz musze przeniesc cmsa na serwer na nazwie.pl i tu pojawia sie problem, bo troche sie pogubilam. Nie chodzi mi o dokladne instrukcje tylko chcialabym dowiedziec sie etap po etapie co musialabym zrobic. Wiem ze wszystko opisane jest w podrecznikach ale ogrom wiedzy tam zawarty mnie przeraża, nie znalazlam jasnych wytycznych. Dziekuje z gory za wyrozumialosc :)

zwiastun
06-11-2008, 14:47
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/95/51/
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/31/51/

szczególnie
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/690/51/

ppilus
06-11-2008, 15:01
jak zwykle Pan Stefan nie dał szansy innym w niesieniu pomocy :)

zwiastun
06-11-2008, 15:02
Jak nie dał: możesz przecież napisać Irce, o co prosiła: kolejne etapy

ppilus
06-11-2008, 15:20
JoomlaPack jest napradę niezły
dorzucę, że kickstart.php , którego nie ma w pakiecie leży sobie tutaj:
http://joomlacode.org/gf/project/jpack/frs/?action=FrsReleaseView&release_id=8727
i jakby co proszę pytać, postaram się pomóc

irka
06-11-2008, 15:59
dzieki wielkie, jak bede miec problemy (a na pewno bede.. :/ ) to dam znac :)

irka
06-11-2008, 16:55
no i jest problem,, przy eksportowaniu calej witryny - zaraz na poczatku przy tworzeniu listy plikow, napotkalam na błąd,, Nie bardzo wiem co jest nie tak, staralam sie wszystko zrobic tak jak bylo w tutorialu.. log z dziennika wygląda o tak:

15:49] Last operation failed. Server response:
[081106 15:49] &lt;br /&gt;\n&lt;b&gt;Notice&lt;/b&gt;: Undefined offset: 2048 in &lt;b&gt;<root>/administrator/components/com_joomlapack/admin.joomlapack.php&lt;/b&gt; on line &lt;b&gt;275&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;\n&lt;br /&gt;\n&lt;b&gt;Notice&lt;/b&gt;: Undefined offset: 2048 in &lt;b&gt;<root>/administrator/components/com_joomlapack/admin.joomlapack.php&lt;/b&gt; on line &lt;b&gt;275&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;\n&lt;br /&gt;\n&lt;b&gt;Notice&lt;/b&gt;: Undefined offset: 2048 in &lt;b&gt;<root>/administrator/components/com_joomlapack/admin.joomlapack.php&lt;/b&gt; on line &lt;b&gt;275&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;\n&lt;br /&gt;\n&lt;b&gt;Notice&lt;/b&gt;: Undefined offset: 2048 in &lt;b&gt;<root>/administrator/components/com_joomlapack/admin.joomlapack.php&lt;/b&gt; on line &lt;b&gt;275&lt;/b&gt;&lt;br /&

- i tak dalej.

irka
06-11-2008, 17:18
mam dwie witryny na joomli i ten sam komunikat pojawial sie podczas proby zarchiwizowania witryny, zarowno jednej jak i drugiej, wiec prawdopodobnie

1. zrobilam cos zle
2. zrobilam cos zle
3. zrobilam cos zle :)

ale co:) ?

zwiastun
06-11-2008, 17:40
A jakiej używasz przeglądarki?

irka
06-11-2008, 17:49
firefox ..

zwiastun
06-11-2008, 18:19
Wyłącz raportowanie błędów na serwerze (w konfiguracji joomla) i spróbuj raz jeszcze

irka
06-11-2008, 18:30
o rety, dziala :) wielkie dzieki..

mam nadzieej ze pozniej tez pojdzie latwo.

irka
06-11-2008, 19:03
mam jeszcze jedno pytanie, podobno nie ma glupich pytan..

wrzucilam swoj plik site-localhost-20081106-172919.zip na serwer, wrzucilam tez kickstart.php,.. i wszystko szlo dobrze az do momentu kiedy doszlam do panmelu gdzie wpisuje swoje hasla (database restoration).
Jesli dobrze rozumiem, musze podac tam takie parametry by Installer polaczyl sie z bana danych na serwerze? Ale najpierw musze chyba wyeksportowac te baze danych za pomoca phpmyadmin albo uzywajac oomlapack,(na moim lokalnym serwerze w kompie), pozniej stworzyc baze danych na serwerze na ktorym usilowuje zainstalowac te moja witryne a pozniej zaimportowac ten pliczek . sql z moja baza. a dopiero pozniej podawac te wszystkie paprametry w oknie installera.

wiec jak to jest?

prosze o wybaczenie, za te chyba banalne pytania.

zwiastun
06-11-2008, 20:48
baza musi istnieć (no chyba, ze to localhost albo masz prawa tworzenia baz na zserwerze), nie trzeba jej natomiast eksportować - to zadanie kickstartu.