PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po przeniesieniu na nowy serwer



mqgsu06
07-11-2008, 10:09
Mój kolega kupił sobie stronę typowe.pl i administrator serwera przeniósł mu ją ale występuje błąd ładuje się tylko strona główna

ja myślę ze admin serwera nie zmienił mu danych do bazy danych

gdzie to mogę zrobić, a może jest jakiś inny problem z tym ?



typowe.pl

jakub0102
07-11-2008, 11:32
sorki ze Pisę z innego konta ale na tamto nie moglem się zalogować .

Dane chyba do bazy są ok

w panelu admina jest na dole taki komunikat :




Następujące ustawienia PHP na serwerze nie są optymalne ze względów bezpieczeństwa i zalecana jest ich zmiana::

* Zmienna PHP register_globals ustawiona jest �ON� zamiast �OFF�

Przejrzyj wiadomości Official Joomla! Server Security, aby uzyskać więcej informacji.



i nie chcą się ładować strony POMOŻE KTOŚ MI ?

www.typowe.pl

nemo
07-11-2008, 13:59
Zmien register_globals na 0 przy pomocy wpisu w .htaccess albo popros admina by zmienil ta opcje w php.ini dla Twojego konta.

jakub0102
07-11-2008, 16:05
Jestem na koncie admina .


możesz mi powiedzieć krok po kroku jak to zrobić ?

nemo
07-11-2008, 16:31
Co rozumiesz przez 'konto admina'?
Chodzi mi o administratora serwera/konta, na ktorym masz zainstalowany serwis, same uprawnienia admina w Joomli nic Ci nie daja.

Zacznij od sprawdzenia ustawien PHP na swoim koncie. Najprosciej zrobisz, gdy odwiedzisz http://twojastrona/administrator/index2.php?option=com_admin&task=sysinfo

i spojrzysz na zakladke System Info, tam w sekcji Relevant PHP Settings znajdz linijke Register Globals - jesli jest OFF, to nie to ustawienie jest przyczyna problemow wiec mozesz zaczac szukac gdzie indziej, jesli masz ON, to umiesc w .htaccess ponizszy wpis:

php_flag register_globals 0

Jesli po tej operacji zamiast strony, przegladarka wygeneruje Ci blad nr 500, to pisz maila do admina swojego hostingu z prosba o zmiane register_globals na 0
Jesli sie nie zgodzi, to poszukaj sobie innej firmy hostujacej.

zwiastun
07-11-2008, 18:35
To ustawienie zmienia się w panelu administracyjnym na karcie serwer

nemo
08-11-2008, 10:13
Emulacja u kolegi jakub0102 nic nie daje, poza nastepnym czerwonym komunikatem.

jakub0102, powiedz mi prosze w jaki to magiczny sposob mialyby dzialac linki na tej stronie skoro wszystkie sa w trybie SEF, a po komponencie do ich obslugi slad zaginal. A do tego register_globals ma sie poprostu nijak.

jakub0102
08-11-2008, 15:28
to znaczy ze admin serwera mógł źle przenieść bazę danych bo na starym serwerze strona działała