PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka Joomli na jednym serwerze



goldenhand
07-11-2008, 23:52
Mam takie pytanie, czy jest możliwe aby prowadzić na jednym serwerze kilka niezależnych od siebie witryn zbudowanych w Joomla! Jeśli tak, to czy muszą to być oddzielne instalacje (dla każdej z witryn)?
O ile się nie mylę, gdzieś już kiedyś znalazłem podobny temat na forum, ale nie mogę go już ponownie odnaleźć. Może jakiś bezpośredni link by pomógł? :)
Please....

big_krzysiek
08-11-2008, 00:00
tak..mozesz miec kilka niezaleznych joomli na jednym serwerze...
zalezy tez jaki serwer...proponowalbym dla kazdej oddzielna baze danych..jesli jest taka mozliwosc...

jesli beda to te same wersje 1.0.x lub 1.5.x mozesz zainstalowac na jednej bazie, pod warunkiem ze przy instalacj podasz inna nazwe prefiksu tabel...

domyslnie jest jos_ , druga mozesz nazwac jak chcesz..

goldenhand
08-11-2008, 00:10
Dzięki za pomoc!
Tak, Joomle będą te same, chyba 1.5.7 ale teraz to nieważne. Do każdej założę osobną baze. Ale, czy w instalatorze mam zostawiać domyślne tabele _jos dla każdej z Joomli? To tylko pytanie kontrolne:). Aha, jeszcze jedno pytanko: Nie wiem czy dobrze myślę, ale gdzie mam przekierować domeny dla tych Joomli - na folder główny Joomli? Jak coś ja mam na dzisiaj dość... godzina 0 wybiła teraz spać....hrrrrrr

big_krzysiek
08-11-2008, 00:13
jezeli masz mozliwosc zalozenia kilku baz...przedrostek niewazny...:-)...odpowiedz kontrolna..:-)

kazda z nich zainstaluj w oddzielnym folderze i przekieruj domeny na te foldery..

Dylek
08-11-2008, 00:16
Tak szczerze mowiac pytanie nie ma zwiazku z Joomla, bo pytasz de facto o mozliwosci Twojego serwera.
Jesli masz wystarczajaco duzo miejsca na serwerze - instalujesz sobie Joomli ile chcesz, kazda w osobnym katalogu.
Jesli masz wystarczajaca liczbe baz danych - instalujesz sobie kazda Joomle na nowej bazie danych. Jesli nie masz - oddzielasz poszczegolne instalacje prefiksem bazy: jos1_, jos2_, jos3_ itp.
Jesli masz wystarczajaca liczbe domen do podpiecia pod ten serwer - to podpinasz je sobie kierujac domeny na poszczegolne katalogi z Joomlami.

goldenhand
08-11-2008, 00:18
Dzięki big_krzysiek!
Jak już wcześniej napisałem, teraz ...hrrrrrr (polecam):):):)
I jeszcze Dylek - też dzięki!
Ale już nie piszcie dzisiaj .....hrrrrrr..hr