PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualności w prawej kolumnie



leclerck
08-11-2008, 18:54
Witajcie :)

Chciałbym zrobić coś takiego, by w zawartości strony była zawartość stron z menu (czyli tak jak jest - materiały statyczne) ale aktualności chciałbym wyświetlać na każdej z podstron w prawej kolumnie.

Z tego co mi sie wydaje to wszystko po kliknięciu w menu ląduje w zawartości strony przy pomocy funkcji mosMainBody().

W jaki sposób wyświetlać aktualności w prawej kolumnie?

dziekuję z góry za podpowiedzi :)

zwiastun
08-11-2008, 19:02
W taki sam

leclerck
08-11-2008, 19:13
hmm...

Potrzebuję miec w zakładkach "O firmie" "kontakt" "praca" tekst wyświetlany na stronie głównej strony. Na każdej z tych stron w prawej kolumnie chciałbym mieć aktualności - nie menu do aktualności, tylko treśc aktualności.

Więc pomyslałem tak, ze skoro ta funkcja wyświetla zawartośc stron, to skopiowałem ją do prawej kolumny, ale wtedy mam 2 razy zawartośc strony gownej. A nie zawartość zakąłdki + aktualności.

"W taki sam" sposób nie potrafię tego zrobić...

zwiastun
08-11-2008, 19:21
Jakie pytanie taka odpowiedź. Rozumiesz, że wszystko, co pochodzi z menu to treść główna. Treść główna wyświetla się w obszarze przeznaczonym na treść główną, w Joomla 1.0 jest wywoływana przez funkcję mosMainBody(). To czego nie rozumiesz?

leclerck
08-11-2008, 19:29
to rozumiem :)

i chciałbym w jakiś sposób zrobić tak, by treśc główna pochodząca z menu wyświetlała się w części zawartości strony ale...

by mieć także na każdej wyświetlanej stronie z zawartością w prawej kolumnie treści artykułów.

Pytam więc jak to zrobić... Czy może starczy gdzieś wyklikać w panelu admina, albo trzeba ściągnąć jakiś moduł, a może to się wiąże z przebudową funkcji i bazy?

zwiastun
08-11-2008, 19:38
Dalej nie rozumiem o co pytasz. O możliwość wyświetlania dwóch treści głównych na jednej stronie? Albo inaczej: żeby na jednej stronie wyświetlać dwie strony? To se ne da!

leclerck
08-11-2008, 19:40
wszystko się da ;) Tylko niektóre rzeczy prościej, a niektóre wymagają trochę pracy :) Joomle też mozna modyfikować, tylko chciałem spytac ile pracy to bedzie kosztowało, bo na pierwszy rzut oka sporo...

czy jeszcze jakieś pomysły by były?

zwiastun
08-11-2008, 19:44
Wyjaśnij, o co Ci chodzi, bo oczywiście, wszystko się da. Bzdury też się robić da.

leclerck
08-11-2008, 19:52
Więc tak.

Potrzebuję menu firmy a w nim zakładki "O firmie" "Kontakt" "praca" itd... One bedą sobie poziomo pod banerkiem. Jak się kliknie na nie, to na środku strony chciałbym zawartość stron które kryja się pod tymi zakładkami. Czyli tekst o formie, formularz kontaktowy, warunki zatrudnienia itp itd.

Jednocześnie na kazdej wyświetlanej stronie chciałbym mieć po prawej stronie w kolumnie ciągle aktualności. Czyli jakieś tam ostatnie newsy.

To potrzebuję zrobić. I nie wiem jak :D

zwiastun
08-11-2008, 19:57
Masz moduł Migawki - można go ustawić tak, zeby wyświetlał kilka najnowszych wiadomości (wstepów)

leclerck
08-11-2008, 20:00
ooo, to by może coś rozwiązało, obadam co to takiego ;)