PDA

Zobacz pełną wersję : Linki w Joomli jak u Drupala



eSiK
19-05-2006, 21:26
Na poczatku chcialem wszystkich forumowiczów Joomli serdecznie przywitac!

Mam takie pytanko moze glupie ale zawsze mozna sprobowac ;)
Jak wiadomo linki do działow czy też do samych artykułow są w formie np. "index.php?option=com_content&task=section&id=1&Itemid=2"... czy jest mozliwość aby tak długie i troche denerwujące linki zamienić na takie jak ma system Drupal?
Aby wygladały np tak: www.twojastrona.pl/nazwa_artykulu (http://www.twojastrona.pl/nazwa_artykulu) czy chociaz www.twojastrona.pl/nazwa_artykulu.html (http://www.twojastrona.pl/nazwa_artykulu.html) lub nawet www.twojastrona.pl/index.php?nazwa_artykulu (http://www.twojastrona.pl/index.php?nazwa_artykulu) ??
Bardzo mi na tym zalezy gdzy taka forma wydaje mi sie o wiele bardziej atrakcyjna no i prezentuje sie znaczenie lepiej...

Z gory bardzo dziekuje za wasze odpowiedzi..
Pozdrawiam serdeczenie!

magic
19-05-2006, 23:47
Jest możliwość.
Na wiele sposobów, z efektem w różnej formie - aby wyglądały tak, albo inaczej.

keicaM
20-05-2006, 00:09
Najprościej komponentem: OpenSEF
Przykład zastosowania www.portal24h.pl :]

magic
20-05-2006, 00:48
"Najprościej" to zaznaczyć jedno pole opcji w Konfiguracji Joomla! i zmienić nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess :D

eSiK
20-05-2006, 14:21
Oki dziekuję chłopaki za pomoc... Już wczoraj w nocy udało mi się znaleźć komponent OpenSEF i działa super, choć czasami trzeba go "poprawiać" szczególnie jeśli chodzi o sekcje blogowe - jakoś nie zawsze dobrze je rozczytuje ;) Pojawia mi się też mały bląd na stronie w formie wykrzynika w dolnym rogu strony z błędem "this.tab"... ale na szczęście nie przeszkadza to w korzystaniu z Panelu Admina.

Mam za to jeszcze jedno pytanko. Czy istnieje taki komponent, podobny do "Popularnych" czy "Najnowszych" ale aby ograniczał się z nowinkami do danego dnia, np. "dzisiaj" i "wczoraj" ? A już najlepiej by było aby ignorował w tym komponencie arty, które są już podpięte pod FrontPage, ale takich dodatkowych "cudów" raczej nie ma i zadowoloni mnie sam rozdział na "wczoraj" i "dziś"...

Jeszcze bardzo dziękuję i liczę na kolejną pomoc :)
Pozdrawiam!

zwiastun
20-05-2006, 16:44
arty podpięte na stronie frontowej wyłączasz w ustawieniach modułu. Publikujacego tylko z wczoraj czy z przedwczoraj nie spotkałem, ale może jest...

magic
20-05-2006, 17:34
Nie bardzo widzę sens ograniczania Najnowszych do np. tylko wczorajszych ... Przecież albo masz mało nowych artykułów i wtedy w tym module się nic nie pojawi, abo np 1 link jedynie, albo masz dużo nowych, to najprawdopodobniej bedą tam właśnie "wczorajsze" głównie ...
Poza tym w konfiguracji tego modułu masz pole pozwalające ograniczyć wyświetlane artykuły do tych, które należą do konkretnych kategorii. Podajesz tam ID kategorii oddzielane przecinkami. zawartość tego pola jest używana w instrukcjii SQL wybierającej najnowsze artykuły. O ile pamiętam, to jest taki trick, że zamiast (oprócz) id kategorii możesz tam stawić fragment instrukcji SQL - np. ograniczający wybór artów do nie starszych niż wczorajsze. Poeksperymentuj ... ;)