PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.7, Phoca Gallery 2.0.1 i galeria z poziomu artykułu



Kazon
09-11-2008, 21:33
Witam!
Z Joomlą mam do czynienia od miesiąca. Wiele udało mi się nauczyć dzięki temu forum ale natrafiłem wreszcie na problem, który nie został w pełni opisany. Mianowicie potrzebuję "dostawać" się do galerii z poziomu artykułu (będzie wiele odnośników do wielu galerii -> zdjęcia z turniejów sportowych). Tutaj natknąłem się na problem: nie mogę uzyskac takich efektów z plugina jak podczas wywołania galerii z poziomu mainmenu... Kombinowałem na różne sposoby i cały czas mam miniatury jedna pod drugą, poza tym brak efektu Lightboxa. Czy ktoś z Was zna rozwiązanie tego problemu? Ewentualnie jestem skłonny porzucić Phoca Gallery na rzecz innego komponentu, który nie będzie sprawiał takich problemów. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

big_krzysiek
09-11-2008, 21:53
wrzuc do tresci artykulu:
<iframe name="I1" src="tutaj link do strony/podstrony z galeria" height="ustal wysokosc" width="szerokosc" title="wpisz tytul, albo nie..:-)">
Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek wbudowanych lub jest obecnie skonfigurowana tak, aby nie wyświetlać ramek wbudowanych.
</iframe>

Kazon
09-11-2008, 22:04
Dziekuję za szybką odpowiedź. Jest to jakieś rozwiązanie ale chodzi mi o uzyskanie takiego samego efektu z plugina jak z poziomu np.mainmenu....

gotrek
09-11-2008, 22:04
Czy wstawiasz fotki do artykułu za pomocą kodu jaki podają na stronie?
Np."
http://www.phoca.cz/phocagallery/demo/images/lt.gifphocagallery view=category|categoryid=28|
limitstart=2|limitcount=3|detail=0|displayname=1|
displaydetail=1|imageshadow=shadow1http://www.phoca.cz/phocagallery/demo/images/gt.gif"

Kazon
09-11-2008, 22:12
Tak, wszystko gra za wyjątkiem tego, że miniatury mam w 1kolumnie jedna pod drugą i nie mam efektu wyświetlania w Lightbox... Nie znalazłem na stronce Poca Gallery żadnej informacji jak uzyskać takie same efekty podczas wykorzystania pluginu :(

gotrek
09-11-2008, 22:19
Ażeby był efekt lightbox'a to w administracji musisz ten katalog z ktorego używasz zdjęć odznaczyć jako PicLens. Rozumiem, ze dla tych miniatur używasz jednego kodu zaznaczjąc ilość zdjęć do wyświetlenia jako "limitcount"? a nie dla każdego zdjęcia osobny kod?
Może wklej ten kod, który użuywasz i daj linka do artykułu.

Kazon
09-11-2008, 22:24
Ale szybko działacie:D:D Tzn. kod jest w artykule, który ma wyświetlać miniatury... W inny sposób nie udało mi się tego zrobić. Natomiast ta opcja z PicLens... to muszę sprawdzić, używam standardowo katalogu "phocagallery".

gotrek
09-11-2008, 22:28
W komponencie Phoca Gallery masz zakladkę Categories i tam możesz tą opcje odpalić :).
Ale chłopie, gdzie masz ten artykuł - daj linka :cool:

Kazon
09-11-2008, 22:30
"Ażeby był efekt lightbox'a to w administracji musisz ten katalog z ktorego używasz zdjęć odznaczyć jako PicLens." - nie bardzo rozumiem, w którym miejscu mam to sprawdzić... Katalogiem dla zdjęć jest katalog domyślny dal Phoca: images/phocagallery/...

Kazon
09-11-2008, 22:46
Przepraszam ,ale całość nie jest jeszcze wystawiona "na zewnątrz"... Postaram się jutro wrzucić całość na serwerek i na pewno dużo łatwiej będzie Wam zrozumieć w czym rzecz. Na razie bardzo dziękuję za szybką reakcję na problem. Jest to chyba jedno z nielicznych forum gdzie mozna liczyc na tak szybką pomoc. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie. Jutro podam link do moich "wypocin" ;)

gotrek
09-11-2008, 22:47
Ok, to jak będzie to widoczne to zobaczymy w czym rzecz.

Kazon
11-11-2008, 18:21
Przepraszam za dłuższą przerwę ale miałem awarię :( Wszystko na raz się sypie.... Już podaję linki:
- to jest link do galerii z poziomu mainmenu: http://www.mtsz.kazon.darmowyhosting.com.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=1&Itemid=20

- a to link z poziomu artykułu do tej samej galerii: http://www.mtsz.kazon.darmowyhosting.com.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=17&Itemid=20

Jak widać jest różnica już w samym położeniu miniatur oraz w sposobie wyświetlania całego zdjęcia. Chciałbym uzyskać z poziomu artykułu taki sam efekt jak z mainmenu.... Czy jest to możliwe w Phoca Gallery w wersji 2.0.1?

Acha, zapomniałem:

{phocagallery view=category|categoryid=1|
imageid=0|limitstart=0|limitcount=9|
fontcolor=#B88A00|bgcolor=#FFBF00|bgcolorhover=#BF FF00|imagebgcolor=#FFD24D|
bordercolor=#B88A00|bordercolorhover=#86B300|
detail=1|displayname=1|displaydetail=1|displaydown load=1|float=right}

kodzik, który jest w artykule, z którego wywołuję galerię.

gotrek
11-11-2008, 18:53
Patrząc na ten artykuł to pierwsze co mi się nasuwa to to, że masz ten dział w którym znajduje się ten artykuł skonfigurowany jako przegląd kategorii/sekcji w układzie 2 kolumn.

Kazon
11-11-2008, 18:59
Hm... niezależnie od tego ile kolumn zaznaczę to minatury są zawsze w jednej kolumnie.

gotrek
11-11-2008, 19:10
Chyba, się nie rozumiemy :). Ustaw ten dział chyab nazywa się: wiosenny_06 jako Typ pzycji Artykuł ten konkretny: Galeria zdjęć z turnieju Wiosennego 2006.

Kazon
11-11-2008, 19:25
Faktycznie, nie rozumiemy się. Dla "gołego" artykułu wywoływanego bezpośrdenio linkiem z innego artykułu nic nie mogę ustawić w Joomli. W Phoca Gallery też nic nie zauważyłem do ustawienia w tej kategorii. :(
To może inaczej, ze strony głównej: http://www.mtsz.kazon.darmowyhosting.com.pl/ wchodzisz w Turnieje MTSz, następnie Turnieje MTSz 2006 i klikasz na Turniej "Powitanie Wiosny" - to jest właśnie link do artykułu zawierającego galerię.
Natomiast galeria działająca prawidłowo jest wywoływana z modułu mainmenu ->"testowy" i tu faktycznie mogę zmienić typ odnośnika.... ale potrzebuję to robić z poziomu artykułu.

gotrek
11-11-2008, 19:33
Nie wiem, co tam masz pomieszane, ale żeby spraedzić, czy faktycznie kod działa poprawnie wstaw ten kod phoca do tego artykułu: Zakończenie Turnieju Szachowego o Tort Cukierni "Janeczka" i zobacz jak się zdjęcia wyświetlają.

Kazon
11-11-2008, 19:48
Hm... na to nie wpadłem ;) Zrobione, miniatury wyświetlaja się ok, natmiast Lighbox nie..... Poszukam co mam z tymi kategoriami nie tak. Na razie serdecznie dziękuję za pomoc :) Przynajmniej jeden problem chyba trafiony :D:D

Kazon
11-11-2008, 19:49
Zauważyłem, że jak jest jakiś dłuższy text przed galerią to wyświetla poprawnie, jak go nie ma to zawęża content do minimum... dziwne, nie? Myślałem, że szerokość div-a w content jest ustalona na stałe...

Kazon
11-11-2008, 19:53
Ok, a masz może jakiś pomysł na wyświetlanie pełnych zdjęć w Lighbox ? Z całą resztą powinienem sobie poradzić... mam nadzieję :)

Kazon
14-11-2008, 13:12
No cóż, chociaż jeden z problemów rozwiązany. Uważam ten temat za zamknięty.

sylwekb
25-11-2008, 01:11
Joomla 1,5,7 + Phoca, Pony Jooma Gallery ?
Podłączę się do postów, czy w Phoca Gallery można uzyskać następujący efekt galerii wstawianej w artykule bo szukam i nie mogę tego znaleźć ale gdzieś wcześniej coś takiego widziałem.

<<...zdjęcie , zdjęcie, zdjęcie ... >> z możliwością przesuwu w prawo lub w lewo po kliknięciu lub najściu myszką w linii jeśli jest dużo zdjęć?

Jeśli nie w Phoca to w jakiej galerii jest taka funkcjonalność ?