PDA

Zobacz pełną wersję : ręczna instalacja forum Fireboard



Cris07
09-11-2008, 21:38
Witam wszystkich!

Próbuje zainstalować forum Fireboard 1.0.4, na serwerze który ma postawioną Joomle w wersji 1.5.7. Problem jest w tym ze serwer działa w trybie SafeMode i ma ustawione open_basedir na katalog główny. Probowałem instalacji automatycznej z katalogu serwera ale wyskoczył błąd:

Pleade enter a package directory

Warning: is_dir()[function.is-dir]: open_basefir restriction in effect. File (/tmp/FireBoard_1.0.4_Stable_CompletePackage/) is not within the allowed path(s): (/nfs1/clients/www/...AdresMojejStrony...) in install.php on line 176

Unable to find install package

Dowiedziałem się więc że jest coś takiego jak instalacja ręczna komponentu z serwisu pomocy, ale nie ma tam opisanego co trzeba zrobić z następującymi fragmentami pliku fireboard.xml:

<installfile>install.fireboard.php</installfile>
<uninstallfile>uninstall.fireboard.php</uninstallfile>

czy

<menu link="">FireBoard Forum</menu>

Czy ktoś wie co z tym zrobić? A może ktoś wie jak obejść ten open_basedir? Z gory dzieki za wszelkie sugestie.
Szukałem po różnych forach zarówno polskich- jak i angielskojezycznych ale niestety nie znalazłem odpowiedzi

pozdro
Cris

zwiastun
09-11-2008, 22:26
rozpocząć od włączenia obsługi FTP i próby instalacji za pomocą "normalnych metod". Opisany w serwisie pomocy tryb ręcznej instalacji dotyczy Joomla 1.5, na czym polegają Twoje problemy nie rozumiem, bo wiadomo, gdzie mają się znaleźć wskazane przez Ciebie pliki (w katalogu administracyjnym) i co zrobić z <menu link="">FireBoard Forum</menu>

Cris07
09-11-2008, 23:22
rozpocząć od włączenia obsługi FTP i próby instalacji za pomocą "normalnych metod"

Problem w tym że nawet włączyć obsługi FTP nie moge. Przy próbie włączenia pokazuje się błąd:

JFTP::connect: Could not connect to host "ftp.internetdsl.pl" on port 21
JFTP::_putCmd: Not connected to the control port
JFTP::_mode: Bad response
JFTP::_passive: Not connected to the control port
JFTP::write: Unable to use passive mode Message

An Error has occurred! Unable to open configuration.php file to write!

Czy to oznacza że klient FTP joomli nie obsługuje passive mode'a wymaganego przez serwer?

A co to pliku fireboard.xml to zrozumiałem z artykułu dotyczącego ręcznej instalacji komponentów, że fragmenty wewnątrz <files></files> i <administration><files></files></administration> należy przekopiować do odpowiednich katalogów. Ale o sekcji <installfile></installfile> nie było ani słowa. Czy mam rozumieć tą linike trzeba pominąć?

O sekcjach <menu link=""></menu> tez nie ma w instrukcji niczego. Jest tylko o sekcjach <menu task=...></menu>. Czy to to samo?
I w pliku fireboard.xml nie ma żadnych linijek <submenu></submenu> i żadnych zapytań do bazy danych typu <query>. Czy musze więc grzebąć w coś bazie, aby to recznie zainstalować?

Prosze o pomoc
Cris

zwiastun
10-11-2008, 00:03
Pliki instalacyjne - napisałem gdzie - naprawdę raz nie starczy? Ponadto można podpatrzeć w innych komponentach (stworzonych dla Joomla 1.0)
Trudno, aby opis przewidywał wszystkie przeszłe i przyszłe przypadki. Naprawdę nie boli sprawdzić samemu, co będzie. Przecież jakiś odnośnik w menu zaplecza być musi. Nie oczekuj, ze ktoś siądzie i będzie sprawdzał, czy to to samo, czy nie - sprawdź sam.

Instalacja FB jest nieco złożona - instrukcje instalacyjne są w pliku XML i w pliku install.fireboard.php. Posłużenie się artykułem może nie wystarczyć, trzeba przeanalizować te dwa skrypty.

FTP - rozmawiać z usługodawcą, albo zainstalować raz jeszcze Joomla! i wtedy instalator spróbuje rozpoznać ustawienia serwera.

Masz niezapisywalny plik configuration.php, więc nawet jeśli Ci się uda ustawić FTP, to plik nie zostanei zapisany. Trzeba najpierw zmienić prawa dostępu.

I na koniec: Czy naprawdę warto zawracać sobie gitarę takimi serwerami?

Cris07
10-11-2008, 12:10
Pliki instalacyjne - napisałem gdzie - naprawdę raz nie starczy? Ponadto można podpatrzeć w innych komponentach (stworzonych dla Joomla 1.0)
Trudno, aby opis przewidywał wszystkie przeszłe i przyszłe przypadki. Naprawdę nie boli sprawdzić samemu, co będzie. Przecież jakiś odnośnik w menu zaplecza być musi. Nie oczekuj, ze ktoś siądzie i będzie sprawdzał, czy to to samo, czy nie - sprawdź sam.

Instalacja FB jest nieco złożona - instrukcje instalacyjne są w pliku XML i w pliku install.fireboard.php. Posłużenie się artykułem może nie wystarczyć, trzeba przeanalizować te dwa skrypty.

Problem polega na tym, że napisałeś już 2 posty a ja nadal nie wiem co zrobić z tym zapisem <menu link"">
Od niedawna użytkuje Joomle i nadal pewne rzeczy (dla Ciebie proste) mogą być dla mnie nie zrozumiałe. Choć akurat ręczna instalacja komponentów to już raczej nie jest prosta sprawa.
Zrozumiałem że zapis <menu link> odnosi sie do linku do fireboard w zapleczu, ale co ja mam z tą linijką zrobić ??? Mam coś dopisywać w bazie czy co? Rozumiem ze instrukcja może nie przewidywać wszystkich przypadków dlatego pytam na forum, bo być może ktoś już ręcznie instalował fireboard i może mi w tym pomóc.

Widzę że nadal nie zrozumiałeś jakie mam wątpliwości co do plików install.fireboard.php
Więc zapytam bez owijania w bawełnę: czy oprócz wrzucenia plików install.fireboard.php do katalogu administration->com_components->com_fireboard trzeba coś z nimi robić dodatkowego, na co wskazywałoby umieszczenie ich dodatkowo w klamry <installfile>

I na koniec: Czy naprawdę warto zawracać sobie gitarę takimi serwerami?


Co do serwera to niestety musze spróbować "wycisnąć" z niego ile sie da i dlatego szukam pomocy. Swoją drogą naprawde zdziwiony jestem że serwery TPSA mają takie ograniczenia.

pozdro
Cris

zwiastun
10-11-2008, 13:10
Instalujesz FB przeznaczone do Joomla 1.0 na Joomla 1.5. Robisz to ręcznie. I oczekujesz, że ktoś będzie myślał za Ciebie. W ten sposób raczej długo poczekasz. I nie liczyłbym również na to, że ktoś już ćwiczył takie wygibasy.

A z serwera raczej wyciśnisz co najwyżej:
a) problemy przy próbie instalacji czegokolwiek,
b) problemy przy zmianie konfiguracji czegokolwiek,
c) problemy przy aktualizacji czegokolwiek.
No, ale to Twój wybór! W wolnym kraju każdy ma prawo kochać inaczej.

PS Gdyby trzeba było robić coś specjalnego, a wiedziałbym o tym, pewno bym napisał. Zatem nie pytaj, czy aby na pewno nie trzeba lecieć na Księżyc, bo takie pytania po prostu ignoruję!