Logowanie

Zobacz pełną wersję : Szablon z joomlart



site
09-11-2008, 22:33
Nie znam się na tworzeniu szablonów, więc chciałbym kupić go w serwisie Joomlart.com.
Czy mógłby mi ktoś napisać, jak tego dokonać? Przez jaki serwis przelać pieniądze? Jaką opcję "uprawnień" wybrać na JA, żeby móc pobrać szablon? Jaki serwis przelewający pieniądze wybrać, żeby było najtaniej (jak oszacować ile pieniędzy potrzeba wpacić - przecież kurs waluty jest zmienny)...?

PeFik
10-11-2008, 00:04
a kartę kredytową kolega ma?
jeśli tak to...
w instrukcji do niej jest wszystko napisane.

1) https://www.joomlart.com/member/signup.php
2) wybierasz JATC Standard Membership (3 miesiące lub rok) i sign up
3) wybierasz swój rodzaj karty kredytowej
4) wchodzi na swoje konto bankowe ładujesz kartę kwotą ciut większą niż to wynika z kursu
5) na stronie transakcji wpisujesz kod karty i klucz
6) podajesz dane
7) ...done.
8) w ciagu 5-15 min. otrzymujesz e-maila ...możesz się zalogować i pobierać.
9) wchodzisz na swoje konto bankowe - rozładowujesz kartę i tyle.

Dylek
10-11-2008, 08:30
Ale czlonkostwo typu Standard chyba nie pozwala na zmiany w szablonie - wiec jesli bedziesz chcial w oparciu o ktoras z ich templatek zrobic konus stronke - wymagane jest czlonkostwo na poziomie Developer.

kurtz
10-11-2008, 09:53
na zmiany pozwala. pozwala również na instalację na innych stronach. w końcu to Ty wpisujesz domeny na których jest zainstalowana templatka i raczej nikt tego nie sprawdzi, poza systemem weryfikującym autentyczność. ograniczeniem jest ilość do 3 przy standardzie i nieograniczona przy dev.

site
10-11-2008, 21:12
Dziękuję wszystkim za rady...
Nie posiadam karty kredytowej i wydaje mi się zbedne wyrobienie jej, jeśli użyję tylko do jednej transakcji...
Z tego co widzę Joomlart oprócz PayPal respektuje również 2Checkout i Wire Transfer (nie mam pojęcia co to za systemy), oraz MoneyBookers - wydaje mi się całkiem, całkiem -> można wykonać zwykłym przelewem wpłate do systemu MoneyBookers... tylko że... trzeba wpłacić od razu do systemu w USD... i tu pytanie? jak to najkorzystniej rozegrać? wymienić w banku pln na usd i zrobić przelew w usd? czy taniej wyjdzie jakieś inne rozwiązanie?

Dylek
10-11-2008, 23:11
Cytujac za FAQ z JoomlArt:


Can I customize JA templates for my friend?
With JATC Standard membership, you are not entitled to customize our templates for your friends or any third-party.
Alternatively, you could select the following options:
Instruct your friends/third-party to register a paid membership on JoomlArt. Or,
You register JA Developer Membership which grants you permission to customize our templates for your friends and clients.Wiec chyba jednak nie mozna w ramach standardu.

site
11-11-2008, 10:32
czyli w ramach Standardu mogę użyć templatke jedynie do stworzenia własnej strony?

a wracając do spraw finansowych - nie przelewałem nigdy pieniędzy w USD... korzystając z MoneyBookers (o którym pisałem wcześniej) wystarczy wpłacić to USD na polskie konto MoneyBookers - ale z tego co sie orientuje to np. poczta polska nie ma takich bajerów (wpłaty w USD); więc pozostaje przelew bankowy...(?)

a znacie jakieś inne serwisy oferujące profesjonalne szablony Joomla? (zagraniczne jak i polskie)

kurtz
11-11-2008, 13:43
Marku, nie wierzę, że tak mocno trzymasz się wszystkich zasad opisanych w regulaminach. Co innego ble, ble, ble na FAQ, a co innego w umowie. Natomiast żadna umowa kupna / sprzedaży - nie może nikomu narzucić co ma zrobić ze swoimi pieniążkami o czym wie zarówno Pan Hung Dinh jak i Ty. I o co ta dyskusja ? o FAQ ?

Dylek
11-11-2008, 16:17
Dyskusja jest o to, ze jesli ktos udostepnia swoja tworczosc - ma prawo narzucic swoje prawa za jej uzywanie - czy to platne czy bezplatne.
A skoro napisal, ze dostosowywanie udostepnianych szablonow pod swoje widzimisie jest dopiero na poziomie Developer - wydaje mi sie ze trzeba sie tego trzymac. Jak kazdych innych praw czy licencji - inaczej stajemy sie po prostu piratami (zeby nie nazwac tego inaczej).

dkint
11-11-2008, 16:55
Witam

Chyba jednak można modyfikować -

cytat z licencji -
2. MODIFICATIONS: You are authorized to make any necessary modification(s) to our products to fit your purposes. You may alter the products code for your own use.

pozdrawiam
Krzysiek

Dylek
11-11-2008, 17:06
Tak, ale na wlasny uzytek. Jesli chcesz zrobic stronke dla kogos w oparciu o szablony JoomlArt - musisz wykupic licencje Developer.

kurtz
11-11-2008, 19:07
Witam

Chyba jednak można modyfikować -

cytat z licencji -

pozdrawiam
Krzysiek

Dylek po prostu lubi szukać dziury w całym. Pewnie nie wie lub nie chce dopuścić do wiadomości, że gdyby proceder ten był zablokowany, zarówno JATC jak i inne kluby templatkowe nie istniałby. Dlaczego ? Ano dlatego, że większość klubowiczów to po prostu klubowicze "składkowi". :)

Piratem, żeby nie powiedzieć kimś innym wg. JATC jak i innych klubów czy developerów, którzy udostępniają swoją twórczość, stajesz się dopiero wtedy, kiedy dane wymagane przez klub (wpisanie do systemu domeny lub klucza licencji) jest niemożliwe do zweryfikowanie przez ich system. Dopóki szafa gra - nie ma znamion niewykonania umowy przez strony ... Dylku :)

Dylek
11-11-2008, 19:56
No stary - jakie szukanie dziury w calym? :) Skoro napisane wyraznie - mozesz, ale na okreslonym poziomie - to jak nazwiesz niedopelnienie tych warunkow?
To na jej samej zasadzie jak auto z wypozyczalni. Mozesz sobie posmigac, ale na zasadach wypozyczenia. Jesli chcialbys je zatrzymac i przerobic z kombi na cabrio - musisz wniesc odpowiednia oplate (czyli za te auto zaplacic).

kurtz
11-11-2008, 20:25
nazywamy to precedensem :D

Dylek
11-11-2008, 23:44
Ok - nie dyskutuje dalej :)